Velmi temné období (2017)

Zach (Owen Campbell) a Josh (Charlie Tahan) jsou nejlepší kamarádi, ale stanou se aktéry události, která vše změní... Příběh měl věnovat oběma kamarádům rovnocenný čas, protože nebylo vše dostatečně vysvětleno. Na herečku Elizabeth Cappuccino (Allison) se dobře dívá a za ní palec nahoru. Potenciál měl film velký, ale nepodařilo se ho naplno využít.

Baby Driver (2017)

Talentovaný mladý řidič Baby (Ansel Elgort) obstarává zločincům bezpečný odjezd z loupežných přepadení, která plánuje Doc (Kevin Spacey). Jako malý přežil autonehodu, ale od té doby mu zvoní v uších a proto poslouchá muziku na svých iPodech. Život se mu změní ve chvíli, kdy do něho vstupuje okouzlující servírka Debora (Lily James)... Je neuvěřitelné jak lze sladit probíhající děj na plátně nebo v případě domova na Tv s hudbou. "What's his deal? Baby? Full cut, same as everyone. No, Doc, I mean is he, uh, retarded? "Retarded" means slow. Was he slow? No. Then he don't sound that retarded to me. He's a good kid and a devil behind the wheel."

The Wall (2017)

Sniper Matthews (John Cena) a pozorovatel Isaac (Aaron Taylor-Johnson) se na volném prostranství ocitnou pod nepřátelskou palbou iráckého odstřelovače. Zdá se, že o tom kdo přežije, rozhodne stará polorozpadlá zeď... Film The Wall (2017) je dobře udělaná jednohubka, která nemá při opakovaném zhlédnutí čím překvapit.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

TWA pilot Barry Seal (Tom Cruise) je rekrutován CIA, aby pořizoval letecké snímky vojenských základen ve Střední Americe. Nezůstane pouze u toho, protože také pašuje drogy, zbraně a vojáky... Výborný Cruise táhne celý film a jakákoliv další filmová postava nemá vůbec šanci nebo prostor, aby zaujala. Hodně pobavila scéna, kde Barry líčí problémy s úschovou peněz, kterých má nadbytek.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána do Berlína, aby zajistila ukradený mikrofilm schovaný v hodinkách, který obsahuje jména a identity agentů... Sofia Boutella jako Delphine Lasalle je v akci prakticky nevyužitá, ale má milostnou scénu s Charlize Theron. Akce mohlo být mnohem více, protože Charlize Theron v ní působí absolutně přirozeně, dokáže si poradit s východoněmeckou policií, hřebem je likvidace agentů KGB s následnou automobilovou honičkou a v průběhu filmu předvede svoje bojové schopnosti ještě v dalších čtyřech menších akčních scénách. Závěrečná vysvětlovací desetiminutovka je hodně překombinovaná a nedává to úplně smysl. "David Hasselhoff is in town."

Blok 99 (2017)

Bradley Thomas (Vince Vaughn) bývalý boxer a alkoholik prožívá manželskou krizi se svou ženou Lauren (Jennifer Carpenter), protože přišli o dítě. Bradley slíbí své ženě nový domov a lepší život, ale bude muset dělat kurýra pro Gila (Marc Blucas). Po osmnácti měsících se to daří naplnit, Lauren je opět těhotná a očekávají narození holčičky. Vše se zkomplikuje v momentě, kdy Bradley skončí ve vězení... První půlka filmu je taková klidnější, ale pak se to slušně rozjede. Snímek se nedá doporučit někomu se slabším žaludkem, protože dojde i na lámání kostí. V menší roli trestance hrál Michael Medeiros, který mi hlasem i vizáží připomínal Clinta Eastwooda.

LEGO® Ninjago® film (2017)

Šest nindžů vyzbrojených bojovými roboty musí odrazit další útok padoucha Garmadona, který chce město Ninjago ovládnout... V krátké hrané části filmu hraje Jackie Chan majitele obchodu se starými věcmi, který diváky do příběh Ninjago uvede. Jackie také namluvil postavu mistra Wu. Je docela škoda, že Michael Peña (FIRE NINJA) neměl více textu, protože toho moc nenamluvil.

Blade Runner 2049 (2017)

Losangeleský policejní důstojník KD6 - 3.7. (Ryan Gosling) z jednotky Blade Runner odhalí při vyšetřování tajemství, které mělo zůstat skryto... Snímek není určen pro diváky, kteří nemají rádi tento žánr a poklidnější tempo vyprávění. Se stopáží filmu jsem neměl sebemenší problém, protože mi pocitově přišla kratší oproti skutečnosti. Audiovizuální opulentní podívaná, která důstojně rozšiřuje svět původního filmu Blade Runner (1982). Blade Runner 2049 (2017) není absolutně dokonalý, ale návštěva kina se v tomhle případě rozhodně vyplatila. HODNOCENÍ 90%

Commando 2 (2017)

Karan (Vidyut Jamwal) je infiltrován do týmu, který by měl přivézt do Indie osobu jménem Vicky Chadda a ukradené peníze... Vidyut Jamwal dělal akční choreografii a za své akční scény ve filmu si zaslouží mírný palec nahoru, ale mohlo jich být více. Akčním režisérem byl Franz Spilhaus. Příběh nedává moc velký smysl a je tam hodně vaty, která by šla vystříhat. Nejlepší hlášku pronese Karan: "Never give up trying... until you're alive."

Sanada Džújúši (2016)

Příběh se odehrává v začátcích období Edo v letech 1614 a 1615, kdy Ieyasu Tokugawa obléhá Osacký hrad a v sérii bitev se snaží porazit klan Toyotomi, který vede Hideyori. Do boje proti šogunátu Tokugawa se připojuje Sanada Yukimura se svými bojovníky... Malým překvapením bylo úvodní desetiminutové animované intro. Historickými událostmi se snímek inspiroval asi volně. Příběh neměl takový spád a souboje na bitevním poli nemají nápaditější bojovou choreografii.