Bůh války (2017)

V 16. století za vlády císaře Jiajing z dynastie Ming jsou japonští piráti drancující čínské pobřeží na vzestupu a nedaří se je porazit. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se na scéně objevuje mladý generál Qi, který vyhraje několik bitev, ale postrádá neohroženou armádu... Film God of War má pěkný vizuál a bojové scény, které nejsou vůbec špatné. Ve scénách bez akce snímek ztrácí tempo. Chybělo mi tam více scén z pohledu japonskýh pirátů, protože oni byli tou hrozbou. Bojová vřava je většinou prezentována z pohledu čínských bojovníků. S postavou generála Yu (Sammo Hung) jsem neměl jakýkoliv problém. Finální duel mezi generálem Qi (Vincent Zhao) a samurajským vůdcem pirátů (Yasuaki Kurata) byl třešničkou na dortu a stál za to. Koordinátora kaskadérů dělal Qin Pengfei.

Mifune: The Last Samurai (2015)

Válka skončila, ale okupující americké síly zakázaly točit filmy, kde by se bojovalo s meči (chanbara) na sedm let. Mifune (nar. 1.4.1920) se ucházel o pozici pomocník kameramana, ale vše dopadlo úplně jinak. Mifune byl jediný herec na place, kterého Kurosawa nevedl a nechával mu volnou ruku. Mifune se na každou roli důkladně připravoval. Toshiro Mifune měl slabost pro auta a alkohol. Akira Kurosawa a Toshiro Mifune společně v průběhu osmnácti let natočili 16 filmů. Jejich posledním snímkem byl Rudovous (1965). Důvod ukončení úspešné spolupráce není veřejně znám. Obi-Wan Kenobi mohl mít Mifuneho tvář, ale ten Lucasovu nabídku hrát ve Star Wars odmítá. Jednu z posledních výrazných rolí dostává Mifune v americké minisérii Šogun (1980). Toshiro Mifune umírá 24. prosince 1997 ve věku 77 let na příčiny související s Alzheimerovou chorobou. Od 14. listopadu 2016 má Toshiro Mifune svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy na adrese 6912 Hollywood Boulevard v Los Angeles v USA.

Wind River (2017)

Stopař a lovec Cory Lambert (Jeremy Renner) nalezne v indiánské rezervaci Wind River ve Wyomingu mrtvé tělo mladé dívky. FBI na místo činu posílá nezkušenou agentku Jane Banner (Elizabeth Olsen), která není na zdejší drsné počasí připravená... Příběh nikam nespěchá, ale i tak dokáže diváka chytnout a nepustit ze sedačky do závěrečných titulků. Nemalý podíl na tom mají také herci jako Gil Birmingham (Martin), Jon Bernthal (Matt) a Graham Greene (Ben).

Zabít Gunthera (2017)

Blake (Taran Killam) sestaví a vede tým svérázných zabijáků, který má odstranit nejlepšího hitmana na světě. Najít a zabít Gunthera (Arnold Schwarzenegger) nebude vůbec jednoduché, protože je prostě nejlepší... Arnie se na scénu dostává teprve v čase 1:07:44 a uvede se slovy: "Put your weapons down." Arnold hraje v regulérní vedlejší roli, která nebyla vůbec špatná, ale mohl dostat větší prostor. Country písnička v závěrečných titulcích byla třešničkou na dortu. Schwarzenegger byl také výkonným producentem. Snímek mě jako celek vůbec nezaujal a při opakované produkci bych si pustil pouze Arnieho scény (necelá čtvrthodina). Hlavní hvězdou filmu je (bohužel) Taran Killam, který to celé napsal, režíroval a produkoval. Gunther se vrátí ve filmu THE GUNTHER WHO LOVED ME (pokud tenhle vydělá nějaké peníze). HODNOCENÍ 40%

Žraločí tornádo 5 (2017) (TV film)

Z hostujících herců dopadl nejlépe asi Dolph Lundgren, který má regulérní dvouminutové cameo a reálně hrozí, že by si mohl zahrát v dalším pokračování. Děj nemá cenu moc řešit, protože smysl to nedává a lepší to s touhle sérií asi nebude.

Požáry (2010)

Dvojčata Jeanne (Mélissa Désormeaux-Poulin) a Simon (Maxim Gaudette) se při čtení závěti své matky Nawal Marwan (Lubna Azabal) dozvídají, že mají staršího bratra a stále žijícího otce, kterého považovali za mrtvého. Musí je najít, aby jim předali dopisy, protože je to podmínka pro zhotovení jejího náhrobku... Příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách, dokáže diváka v závěru překvapit.

Sleight (2016)

Pouliční kouzelník Bo (Jacob Latimore) se po smrti matky musí postarat o mladší sestru Tinu (Storm Reid). Na živobytí si po nocích vydělává prodejem drog pro Angela (Dulé Hill). Celkem se mu daří, potkává krásnou Holly (Seychelle Gabriel) a dostane nápad jak vydělat peníze, ale vše se zkomplikuje... Rozpočtem malý film, který nabídne koukatelný příběh a herce. Ani se nechce věřit tomu, že rozpočet filmu byl pouze 250 000 dolarů.

Generation Iron 2 (2017)

Generation Iron 2 (2017) se snaží divákovi přiblížit nejbližší životní cíle těchto kulturistů: Kai Greene, Calum Von Moger, Ahmad Ashkanani, Rich Piana, Iris Kyle a Hidetada Yamagishi. Rich Piana mi zde vůbec neseděl, protože jeho bicepsy, tricepsy a předloktí působí absolutně nepřirozeně. Svaly na jeho rukou při jakémkoliv pohybu vůbec nereagují. Velkou radost mi udělalo, že k tématu něco také řekli Arnold Schwarzenegger a Lee Haney. Jako další hosté vystoupili Jay Cutler, Rich Gaspari, Shawn Ray, Gregg Valentino, Flex Wheeler, Martyn Ford a Mamdouh Elssbiay. Dokument je věnován dvoum zesnulým legendám bodybuildingu. In memory of Larry Scott and Sergio Oliva.

Balkánská pomsta (2017)

Zraněný Phillip (Jean-Claude Van Damme) je přivezen na pohotovost, kde je ošetřen sestrou. Situace se vyostří ve chvíli, kdy do nemocnice dorazí ozbrojení muži, kteří ho chtějí zabít... Souboje nejsou choreograficky něco extra, ale zbytečně je degraduje roztřesená kamera a zběsilý střih. Peter Malota film režíroval a dělal koordinátora soubojů. Herci Daniel Bernhardt (Radovan Brokowski) a Kris Van Damme (Dusan) na snímku ještě dělali jako kaskadéři. Kieran Gallagher má v titulcích kredit koordinátor kaskadérů a kaskadér. Natáčení probíhalo v lokacích ve státě Mississippi. HODNOCENÍ 30%

Welcome to Willits (2016)

Z příběhu Welcome to Willits (2016) se nedá prozradit skoro nic, protože by to byl jeden velký spoiler. Dolph Lundgren, Shad Gaspard a Serge Levin ve filmu v podstatě nehrají, protože se objeví pouze v několika scénách z show FISTS OF JUSTICE, která beží na televizní obrazovce. Celkem jde asi o nějaké tři minuty. V UK film vyšel na DVD pod názvem Alien Hunter a má délku 84 minut. Pro Lundgrenovy fanoušky je tento kousek absolutní ztráta času a Dolph na plakátě funguje pouze jako lákadlo.