To (2017)

Ve městečku Derry začnou mizet děti. Jednou z obětí se stává Georgie, který má staršího bratra Billa Denbrougha (Jaeden Lieberher). Sedmičlenná parta kamarádů („Lůzři“) kolem Billa se bude muset postavit svému strachu a zlu, které představuje klaun Pennywise (Bill Skarsgård)... Film nabídne solidní dětské herce a fungující lekací scény. Knižní předlohu od Stephena Kinga jsem nečetl a původní televizní film z roku 1990 jsem zatím neviděl, ale to velmi brzy napravím. Nevím proč, ale Sophia Lillis (Beverly Marsh) mi připomínala Scarlett Johansson.

Thor: Ragnarok (2017)

Hned v úvodu Thor (Chris Hemsworth) porazí ohnivého démona Surtura (hlas Clancy Brown), který chce rozpoutat Ragnarok a zničit Asgard. Poté se vrací domů, aby odhalil Lokiho (Tom Hiddleston) a zjistil, kde se nachází jejich otec Odin (Anthony Hopkins). Thor a Loki se vydávají na Zemi a s pomocí Doctora Stephena Strange (Benedict Cumberbatch) ho nalézají v Norsku. Thor se od Odina dozvídá o nebezpečí, které představuje jeho starší sestra bohyně smrti Hela (Cate Blanchett)... Ve filmu se objeví staré a nové postavy jako Heimdall (Idris Elba), Hogun (Tadanobu Asano), Volstagg (Ray Stevenson), Fandral (Zachary Levi), Bruce Banner / Hulk (Mark Ruffalo), Velmistr (Jeff Goldblum), Šroťák 142 / Valkyrie (Tessa Thompson), gladiátor Korg (Taika Waititi) a Skurge (Karl Urban). Povedla se camea, která mají v divadelni hře Matt Damon, Sam Neill a Luke Hemsworth. Nechyběl také Stan Lee jako holič na Sakaaru. Doctor Strange se ve filmu objevil ve značně rozšířené mezititulkové scéně z vlastního filmu. Jako obvykle nechybí mezititulková a potitulková scéna. Humor mi sednul a líbil se mi i soundtrack. Immigrant Song od Led Zeppelin rulez. Takhle plné kino jsem dlouho neviděl. (Kino Vesmír So 28. října 2017)

Pavouci z vesmíru (2010)

Jarrod letí do Los Angeles na oslavu narozenin kamaráda Terryho se svojí přítelkyní Elaine. Po akci jsou všichni probuzeni v časných ranních hodinách modrým pronikavým světlem, které hypnoticky přitahuje zvědavé pozorovatele a nechává je zmizet... Největším mínusem je absolutně nedomyšlený příběh a špatní herci. David Zayas nemá vůbec co hrát. Design vesmírných lodí a tvorů nebyl vůbec marný, ale těchto záběrů je kvůli malému rozpočtu minimum. Je to ztráta času, ale chtěl jsem to vidět kvůli blížícímu se pokračování, které nabízí velmi zajimavé herecké obsazení.

Den patriotů (2016)

15. dubna 2013 vybuchly necelé tři hodiny po startu v cíli Bostonského maratonu dvanáct sekund po sobě dvě bomby. Rozjíždí se obrovské vyšetřování, které má za cíl dopadnout pachatele atentátu... Film vzdává poctu obětem, zraněným a přeživším. Peter Berg akci umí a jasně to dokazuje desetiminutová scéna ve Watertownu, kde se policie snaží zadržet dvojici bostonských atentátníků.

Na doraz (2017)

Rozvedená matka Karla Dyson (Halle Berry) tráví odpoledne se svým synem v zábavním parku. Během telefonického hovoru se jí Frankie ztratí z dohledu a zjištuje, že ho neznámá žena vleče do zeleného auta. Karla se vydává na okamžité pronásledování únosců... Problém filmu je, že se příběh dostane do určitého komfortního tempa a v tom zůstává po celou dobu od začátku do konce. Hlavní hrdinka také dost často nesmyslně ohrozí životy nevinných lidí např. policista na motorce.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) vede výpravu lovců kožešin neprozkoumaným územím. Tábor je napaden Indiány a přeživší se snaží dostat do bezpečí. Glass je při pochodu napaden medvědící a sám se smrtelným zraněním bojuje v divočině o holý život... K divácky nejsilnějším scénám bezpochyby patří útok samice medvěda grizzly a vyvrhnutí koně, který poslouží jako ochrana před umrznutím. Leonardo DiCaprio za svoji roli získl Oscara, přeji mu ho, ale myslím si, že toho zlatého plešouna měl dostat již dávno, protože tady toho moc nenamluvil.

Wheelman (2017)

Wheelman (Frank Grillo) dělá únikového řidiče, který dostane aktéry loupežného přepadení bezpečně z místa činu. Při poslední akci nejde vše podle plánu a také musí řešit rodinné problémy se svojí třináctiletou dcerou Katie (Caitlin Carmichael)... V každém případě film neobjevuje Ameriku, protože podobný koncept tady zpracován již byl. Snímek nabízí slušný příběh okořeněný akcí, sympatického hlavního hrdinu a přiměřenou délku. HODNOCENÍ 70%

The Frame (2014)

Alex (David Carranza) krade náklady pro kartel a Samantha (Tiffany Mualem) pracuje jako záchranářka. Tito dva cizí lidé spolu jednoho dne začnou znenadání komunikovat prostřednictvím zařízení, které slouží k úplně jinému účelu... Ze začátku mi to celé přišlo jako ohromný nápad, ale v závěru to tam prostě nebylo. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, ale film neplánuji v budoucnu zhlédnout podruhé. Možná to celé smysl dávalo a možná taky ne.

Nelítostná (2017)

Sook-hee (Kim Ok-bin) je trénována k zabíjení od útlého věku. Policie ji zadrží po vyvraždění celého gangu. Dostává druhou šanci a stává se z ní spící agentka Chae Yeon-soo s příslibem, že po deseti odsloužených letech získá svobodu. Vše se zhatí po setkání s mužem z její minulosti... K tomu nejlepšímu z akce patří prvních sedm minut z pohledu hlavní hrdinky a finální čtvrthodina. Za zmínku určitě také stojí honička na motorkách, kterou doplnují údery katan. V tomhle konkrétním případě je velká škoda, že příběh nebyl vyprávěn chronologicky a určitě bych přidal více akčních scén.

Auta 3 (2017)

Lightning McQueen (Owen Wilson) má dobře rozjetou sezónu, ale v jednom závodě ho těsně před cílem předjíždí nováček Jackson Storm (Armie Hammer), který patří k nové generaci závodníků... Paul Newman (Doc Hudson) mohl ve filmu zaznít díky archivním v jedničce nepoužitým nahrávkám. Příběh je oproti dvojce lepší a animovaná krajina vypadá jako reálně natočený záběr.