The Green Hornet (1974)

Jde o první snímek sestříhaný z několika epizod ze stejnojmenného seriálu The Green Hornet (1966–1967). Film začíná chytlavou hudební znělkou, Bruce Lee je jako Kato v bojových scénách mistrem akce a jediným důvodem ke zhlédnutí. Co je zajímavé, Kato u sebe nosí jako zbraň legendární nunchaky. HODNOCENÍ 50%

Sestřička (1969)

Bruce Lee (Winslow Wong) se objeví pouze ve dvou scénách a v součtu jde o nějaké čtyři a půl minuty. Scéna v kanceláři, kdy Winslow Wong rozbije skoro vše, byla hodně povedená.

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (2012) (TV film)

Ballardova expedice objevila trosky Titanicu 1. září 1985. Výroba filmu Titanic (1997) začala v roce 1995, kdy Cameron natočil záběry skutečného vraku Titaniku, vrátil se ještě ve dvou expedicích v roce 2001 Ghosts of the Abyss Expedition (Tajemství Titaniku 3D, 2003) a v roce 2005 Last Mysteries of the Titanic Expedition (Poslední tajemství Titanicu, 2005). James Cameron celkem v součtu udělal třicet tři ponorů k troskám lodi. Dokument se snaží na základě všech dostupných informací a za pomoci nejmodernějších technologií onu neštastnou událost zrekonstruovat a porovnat s patnáct let starým filmovým zpracováním.

Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

V dokumntu se objeví velké množství citátů, kterých je Bruce Lee autorem, hovoří o něm jeho manželka Linda Lee Cadwell, dcera Shannon Lee, Dan Inosanto jeho student, kamarád a jeden ze tří učitelů Jeet Kune Do a mnozí další. Dan Inosanto byl člověk, který Bruce seznámil s legendárními nunchaky. Z lidí, kteří v dokumentu mluvili, překvapil nejvíce Ed O'Neill u nás známý jako Al Bundy ze seriálu Ženatý se závazky (1987–1997). Již 16 let se věnuje tréninku Džiu-džitsu a vlastní černý pás. Množstvím informací patří I Am Bruce Lee spolu s dokumentem Jak Bruce Lee změnil svět (2009) k tomu nejlepšímu o téhle nezapomenutelné a stále inspirující legendě.

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Postapokalyptické záběry z McCamey v Texasu, Maracaibo ve Venezuele a Baku v Ázerbájdžánu, kde se dříve těžila ropa, byly hodně smutnou připomínkou toho, jak se člověk chová k životnímu prostředí po skončení těžby. Naše závislost na levných a zatím dostupných fosilních palivech je obrovská. Spotřeba každým rokem narůstá, ale jak dlouho to může takhle fungovat? Zásoby ropy určitě nejsou nekonečné.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Ve filmu se objeví hodně nápadů a hlášek. K nezapomenutelným scénám patří netradiční využití sekačky na trávu a kněz nakopávající zadky ve jménu božím.

Tintinova dobrodružství (2011)

Tintinovou silnou stránkou není příběh, ale jeho přednostmi jsou technické zpracování a akční scény. HODNOCENÍ 70%

Na jídle záleží (2008)

Dokument asi nejvíce vystihuje: "Jsi to, co jíš. Na jídle záleží." a "Víte, dobré zdraví dává smysl, ale nevydělává tolik peněz."

Super Size Me (2004)

Super Size Me nepřináší nic převratně nového, protože přejídání tučným a nezdravým jidlem není dobré pro nikoho. Mnohem zajímavějším dokumentem je Fat, Sick & Nearly Dead (2010), kde se Joe Cross snaží úspěšně zbavit přebytečných kilogramů.