Gentleman s pistolí (2018)

Forrest Tucker (Robert Redford) jako bankovní lupič gentleman, který nechce s řemeslem skončit ani v pokročilém důchodovém věku... Jde o pohodový film, který mohl mít klidně delší minutáž, protože by se divák rád dozvěděl další podrobnosti z života Forresta Tuckera.

Arnieho nejlepší kaskadérské kousky (2016) (pořad)

Arnold Schwarzenegger provede diváky v britském pořadu Arnie's 50 Greatest Ever Stunts (2016) těmi nejnebezpečnějšími kaskadérskými kousky. Své místo zde najde slavná devítiminutová scéna závodu koňských spřežení z filmu Ben Hur (1959), Buster Keaton, Jackie Chan, Jean-Claude Van Damme se svojí roznožkou mezi dvěma kamiony Volvo, Tom Cruise, „francouzský Spider-Man“ Alain Robert, Doug Danger, Philippe Petit, Arnim Dahl, Harry Houdini, Eddie Kidd, Robbie Knievel, Faith Dickey, Freddy Nock, Evel Knievel, Felix Baumgartner a další.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Doktor Dyson Ido (Christoph Waltz) objeví na šrotišti torzo ženského kyborga, které vykazuje známky života a proto ho vezme domů a vsadí do nového těla. Velmi brzy se ukáže, že dívka pojmenovaná Alita (Rosa Salazar) nebude obyčejný kyborg, protože v nebezpečné situaci zachrání zraněnému Dysonovi život... Ve filmu měl hrát bojový umělec Marko Zaror (Ajakutty), ale jeho obličej bylo možné zahlédnout v baru plném lovců odměn pouze ve vteřinovém záběru a to je docela škoda, protože tenhle pán to v akčních scénách umí rozjet. Ty dvě hodiny utekly velmi rychle a bylo to málo, protože Alita: Battle Angel (2019) je pouze takový úvod a mnoho věcí zůstalo nezodpovězeno. Určitě v úvahu přichází pokračování, protože tenhle svět by stálo za to prozkoumat více. Aktuální stav tžeb z kin na Box Office Mojo zde. (Kino Vesmír So 16. února 2019 v 17:00 hod.) HODNOCENÍ 80%

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Yeti Migo (namluvil Channing Tatum) se jednoho dne setká se stvořením s malou nohou (člověkem), které podle kamenů řídících celou vesnici neexistuje... Čekal jsem další neškodný animák pro omladinu, ale dostal jsem mnohem více, než jsem doufal. Film nabídne slušnou animaci s příběhem, který má dospělou myšlenku. Snímek by si zasloužil na CSFD hodnocení v červené barvě, protože modrá mu nesluší. Určitě nevypínat po zobrazení názvu v závěru, protože je mezi titulky vložena krátká scéna.

Zajatci času (2017)

Profesor archeologie Hopper se snaží zjistit osud hippísáků, kteří se ztratili v 70. letech. Konečně najde jejich dodávku a půjčuje si lezeckou výstroj. Po dvou dnech začnou studenti Jackie a Taylor organizovat soukromou záchrannou expedici, protože se po profesorovi slehla zem... Nenápadný sci-fi film, který nabídne příběh, který dokáže překvapit. Tvůrci mohli zvolit méně spoileroidní názve jako třeba Tajemná jeskyně. Za málo peněz nabídne snímek docela dost muziky. Nebránil bych se pokračování, které by sledovalo příběh z jiného úhlu pohledu.

Paddington 2 (2017)

Medvídek Paddington se snaží vydělat peníze, aby mohl koupit narozeninový dárek pro tetu Lucy, ale vše se zkomplikuje, protože je odsouzen za krádež, kterou nespáchal a končí ve vězení... Příběhu by se dalo určitě něco vytknout, ale malý i velký divák si film užije a dobrá nálada trvá od začátku do konce. Hugh Grant nebyl špatný. Za Brendana Gleesona (Knuckles) palec nahoru. I don't do nothin' for no one for nothin'.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Člověk si něčeho všimne, sepíše, ověří, pošle a dopadne takhle... Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Ready Player One: Hra začíná (2018) byla zamítnuta z důvodu: zaslaná zajímavost byla sloučena s další již existující zajímavostí. Text tebou zaslané zajímavosti: Při automobilovém závodě se projíždí kolem kina, které má na poutači uvedeno: Schwarzenegger Jack Slater III. Je to odkaz na film Poslední akční hrdina (1993), ke kterému napsal příběh Zak Penn a hlavní roli si zahrál Arnold Schwarzenegger. Tento odkaz do filmu Ready Player One: Hra začíná (2018) tajně propašoval Pennův kolega, scénárista a autor předlohy Ernest Cline.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Nils Dickman (Stellan Skarsgård) udržuje se svojí zimní technikou průjezdné přístupové cesty a je dokonce jmenován Občanem roku. Zpráva o smrti syna Ingvara přichází nečekaně a Nils se nedokáže smířit s policejní verzí, že se předávkoval, protože nebyl narkoman... Papa mi přišel celou dobu povědomý a teprve v závěru po přečtení jména Bruno Ganz mi došlo, že bych toho pána měl nejméně z jednoho filmu znát. Režisér Hans Petter Moland pracuje na anglicky mluvené předělávce, kde si hlavní roli zahraje Liam Neeson.

Eddie: Strongman (2015)

Eddie: Strongman (2015) se snaží divákovi přiblížit dosavadní úspěchy a životní cíle anglického profesionálního strongmana, který se jmenuje Edward Hall. Eddie by si rád splnil tři životní přání. Za prvé chce pozvednout v mrtvém tahu nejtěžší váhu a vytvořit světový rekord. Za druhé by se chtěl setkat s Arnoldem Schwarzeneggrem a za třetí získat titul nejsilnějšího muže planety World's Strongest Man... Dokument vznikl sestřihem materiálu, který byl natočen v letech 2014 a 2015. Málokdo by to řekl, ale Eddie byl jako teenager úspěšný plavec. Do svých 27 let byl mechanikem, který opravoval nákladní automobily. Eddie toho na sebe práskne dost. Být strongmanem na plný úvazek není vůbec jednoduché a člověk musí také něco obětovat.

Born Strong (2017)

Sportovní dokument Born Strong (2017) představí divákovi čtveřici favorizovaných závodníků, kteří se budou snažit vyhrát soutěž Arnold Strongman Classic 2016 pořádanou v Columbusu ve státě Ohio. Stane se vítězem Eddie Hall (191 cm, 181 kg), Brian Shaw (203 cm, 193 kg), Zydrunas Savickas (191 cm, 181 kg) a nebo Hafthor Julius Bjornsson (206 cm, 187 kg)? Šampión, který získá trofej v podobě siláka Louise Cyra, může být pouze jeden... Deset elitních strongmanů se utká v celkem pěti náročných disciplínách (THE DEADLIFT / mrtvý tah zvednutí maximální váhy, THE AUSTRIAN OAK / zdvih 204 kg vážící klády, THE CYR DUMBBELL / jednoručka 136 kg, THE BALE TOTE / Super Yoke o váze 700 kg a THE TIMBER CARRY / přenešení dřevěné ohrady o váze 500 kg). Pro Arnolda Schwarzeneggera jsou 400 liber (181 kg) vážící strongmani monstra. K tématu se také vyjádřil Mark Henry, který v roce 2002 vyhrál první ročník. Závěr je nabitý zajímavými informacemi.