Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Trefil jsem na jeden díl zcela náhodou a byl jsem doslova zděšen. Špatné je tady úplně všechno - od toporných a přehrávajících paherců po naprosto stupidní dialogy. Miley Cyrus jsem měl chuť sprovodit ze světa 5 vteřin po tom, co poprvé otevřela ústa. Objevil jsem nové dno.

Zvrhlá biologie (2008) odpad!

Prsaté nahotinky a švankmajerovsky animovaný plastový penis. Co to bylo, šmárjá?

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009) odpad!

Největší zvrácenost, jakou jsem kdy viděl ... Hrdí to nástupci legendární Tromy, s příšerami, které spolknou a hned zase vykálí hlavu, s trháním rukou, elvisem-mariachi, nahými lesbickými motorkářkami, mexickými liliputánskými zápasníky, zcela náhodným dějem a kýbly střev. Odpad, ale krásně surrealistický.

Nevyhrožuj (1996) odpad!

Jedna z nejhorších zkušeností v mém životě - krystalické utrpení a bodavý pocit trapnosti. Potěšilo mě jedině to, že režisér - jak jsem zjistil z jeho profilu na CSFD - od té doby už točil jen seriály.

Scary Movie 4 (2006) odpad!

Skvělá kamera a zvuk, svižný scénář, který ani chvilku nenudí, vtipné dialogy a velmi neotřelý druh humoru - pokud máte rádi výše zmíněné věci, tak dodržujte bezpečnou vzdálenost 150 metrů od DVD s tímto filmem. Pokud ovšem rádi sledujete, kterak Carmen Electra hlasitě vyměšuje na dřevěnou lavičku, vzhůru do toho. Ale už vám nikdy nepodám ruku.

Apokalypsa (2006) odpad!

Více než dvě hodiny nefalšovaného divákova utrpení, paniky a děsu. Už samotné obsazení je pro mne noční můrou - sledovat pitvořícího se Rocka, kterak se snaží zahrát úlek nebo váhání je opravdu podívaná jen pro silné žaludky. Podobně Scott i Gellarová - bytosti z ochotnického předpeklí. Korunu všemu ale nasazuje neuvěřitelná arogance a sebestřednost samotného rejži. Po Donniem Darko jsem si říkal, že pokud kluk začně víc číst (aby dodal těm několika zajímavým nápadům nějakou hlavu a patu) a pronajme si lepší týpky na speciální efekty, tak to možná má budoucnost. On ale udělal něco úplně jiného - po Donniem Darko se zavřel v kobce přesvědčení o vlastní genialitě a zplodil dílo, které jej staví na post Eda Wooda 21. století. Příšerný pseudointelektuální škvár vyplněný (neřku-li vyblitý) až po okraj tragickými chybami v režii, scénáři, střihu a zvláště přímo odpudivě trapnými zvláštními efekty. Obávám se, že tenhle hrob je příliš hluboký. Spi sladce, Richarde Kelly.

Peklo ve městě (2001) odpad!

Nádherné béčko :) Nejvíc mě pobavily viditelně zrychlené záběry postupujících plamenů

Rozsudek smrti (2007) odpad!

Takže si to vezmeme hezky po pořádku. Wan je idiot. To ještě není tak špatné. Wan je namyšlený idiot - dokonce ani to není trestné. Ale Wan je bohužel namyšlený idiot, kterému někdo nakukal, že má talent. A tady už začíná průser. Protože když si do křesla s nápisem "Director" sedne tupohlav bez invence, vzdělání a výtvarného cítění, pak to nemůže dopadnout jinak, než špatně, velmi špatně. Ale nebudeme se vracet k tomu, jak špatné jsou jeho předchozí filmy, vypíšeme si v několika bodech, proč je totálně nanic jeho nejnovější výblitek. a) scénář - od prvního momentu je jasné, že nás čeká těžce stravitelná lavina klišé a provařených postupů. I kdybyste nečetli reklamu, tak ve chvíli, kdy Vám režisér naservíruje 5 minut záběrů domácího videa šťastné rodinky, je zcela jasné, že záhy přijde "nečekaná, krutá tragédie". Předvídatelný děj, napětí žádné, dojetí jakbysmet. b) retardované postavy - parta chovanců Jedličkova ústavu, kteří nejsou schopni trefit Z BROKOVNICE ze dveří chlapa v koupelně, toť vskutku ďábelský gang. Hlavně, že "maj hustý káry". c) hudba jak z amerického krimiseriálu z druhé poloviny 90tých let d) vizuální stránka - jak již bylo řečeno, takhle to dopadne, když se někdo s nulovým výtvarným cítěním dvakrát koukne na Matrix a Se7en, a pak mu někdo dá do ruky modrý a zelený filtr. e) béčkoví herci, béčkové emoce f) hlavní průser filmu i celé Wanovy tvorby - ten chudák se fakt bere vážně. On si fakt myslí, že točí něco velkého a že to točí dobře. Snažil jsem se tlumit smích, ale párkrát jsem to nevydržel. Například během scény, kdy Bacon vzlyká nad nemocniční postelí svého synáčka, načež zamačkává slzu a ve zpomaleném záběru a s nasraným pohledem odchází vykonat pomstu. Tohle se prostě nedá, fakt :D Formálně zprasené, obsahově pusté. Kdyby to nebylo natočeno na kvalitní filmový materiál, bude to slabé béčko - s podporou velkého studia se tohle neštěstí snaží tvářit jako áčkový akční thriller o pomstě. Nula od nuly pojde. p.s. Když chcete vidět dobře natočenou pomstu, tak se podívejte na Road To Perdition nebo Toma a Jerryho.

The Murder Game (2006) odpad!

Suverénně nejhorší film dekády, který se ocitl v oficiální distribuci. Amatérský blábol natočený na poloprofi digitální kameru. Scénář, psychologie postav ani herecké výkony neřeším, protože tam nic, co by bylo hodno těch jmen:) Krev z rybízového džusu, efekty přímo z kamery, skupince "teenagerů" už je dost hodně přes dvacet (jeden či dva chlapci začínají plešatět), holky škaredý, hudba z free databáze. Do poloviny jsem čekal, jestli to neobstojí alespoň jako parodie, ale i na tu to bylo nudné. Ve zkratce - tohle fakt ne. Nedokážu si představit diváka, který by byl natolik zoufalý, aby se na tu "věc" opětovně koukal.

Kanibalové (1980) odpad!

Takže tak - Deodato je namyšlené, egoistické hovado. To, že se tu prolévají hektolitry umělé krve, vraždí se a znásilňuje, to je mi šumafuk. To, že je to diletantsky natočené, je mi taky u sedinky. Horší je, že si ten režisérský antitalent o sobě myslí, že je kdovíjaký vizionář a pro svoji "uměleckou" vizi neváhá kuchat živá zvířata, což dalece překračuje všechny meze umělecké svobody - organizovat a točit mučení zvířat (včetně vivisekce) je známka umělecké impotence. Prostě - vynechte to i kdyby Vás lákaly ty morbidní scény. Je to skrz naskrz sračka a odpad.