• Western

El sabor de la venganza (1963)

Další z ranných kopií amerického westernu a celkem slušná. Je to sice naprosto zapomenutelnej film, ale nenudí. Z těch tří ranných westernů se silným americkým vlivem s Harrisonem je tento výrazně lepší než Sto tisíc dolarů za Ringa, ale současně i výrazně horší než napínavý Duel v Texasu.

El rojo (1966)

Dříve se mi film líbil více, ale je to pořád solidní jízda s Harrisonem na rozhraní 3 a 4 hvězd. Tentokrát je to zpracované jako western 50. let a chvílemi to vypadá skoro jako peplum v kulisách.  Hodnocení bude asi vážně jen záležet, co budete očekávat a co dostanete.

Uno después de otro (1968)

Stoprocentní špagety 60. let. Stylově není absolutně co vytknout. Příběh je celkem zajímavá variace na téma pomsty. Akorát konec mi přišel trochu padlý na hlavu, protože vlastně všechno co se stalo úplně degraduje a poslední 10-20 minut je zbytečně natahovaných.  V HD je to o poznání zábavnější. Tohle budou tedy trochu slabší 4 hvězdy, ale pořád je to dobrý film s zábavným a tady přehrávajícím Harrisonem.

Prega il morto e ammazza il vivo (1971)

Nejlepší Variho western, kterej se má ale strašně nevýraznej konec, a to je u každého filmu zásadní chyba, když je konec nejhorší část filmu.

Buco in fronte, Un (1968)

Nudnej iflm, kterej nemá žádnou kadenci a jede si od začátku do konce v monotónním tempu. Pro mě skoro nekoukatelný.

Carogne si nasce (1968)

Glenn Saxson byl největší troll SW. To fakt nejde brát vážně ty jeho role, ale mně se to líbí. Je to velmi zábavný herec, ale film je jinak nudný.

Reverend Kolt (1971)

Psychologický spaghetti western podobný těm americkým, sice ne špatný, ale celkově samozřejmě podřadný americkému psychologickému westernu. Hudba na můj vkus moc melancholická a i když hlavní motiv je zapamatovatelný, tak nevím jestli je to vhodné k jinak ke spíše odlehčenému filmu. Obsazení se ale povedlo a na tom to stojí. Madison se na roli kněze hodí, pro Harrisona je to vlastně i nejlepší western, který v 70. letech natočil a charismatický Germán Cobos v roli profesionálního hráče pokeru opět ukazuje svoje herecké umění a schopnost strhnout na sebe pozornost. Jsou tu i další výrazné tváře žánru. Prostě díky tomu obsazení je to bez problémů koukatelná záležitost. Nutný ovšem vidět v jiném než českém znění, které je otřesné. Německý dabing je v pohodě.

Pelíšky (1999) odpad!

Odpad od odpadního režiséra.

Sapevano solo uccidere (1968)

Pěkně natočený béčko, s dobrou kamerou, který opakuje každý žánrový klišé, který si dokážete představit, ale dělá ve stylu, který nenudí. Asi to je i lepší než mít víc celistvej snímek, kterej nedokáže ničím zaujmout jako je Kill the Wicked od stejného režiséra.