• Western

District 9 (2009)

Na jednu stranu je tu dokumentárnost a tváří se to hrozně vážně, místy až to mrazí, na druhou stranu jsou tu pak scény jako z tuctového akčního filmu a scénář se časem zaobluje do B. Kombinace dokumentárního a akčního žánru vůbec nesedí. Ale kreveťáci jsou roztomilí, to jo. :)

Moon (2009)

Dobrý, můžu doporučit. Film stojí na jednom originálním a pro mě vcelku překvapivém nápadu. Ten je ale také dost nerozvinutý a v závěrečných minutách jsem se už trochu nudil. Hlavní hrdina byl celkem sympaťák a musím říci, že kdybych se dozvěděl to co on tak bych byl určitě víc v šoku :-)

Semena zla (1981)

Asi nejhorší scifi-horor co jsem kdy viděl. Prostředí mi připomínalo kulisy filmového studia a masky snad někdo vyhrabal z krabice z 50. let. Atmosféra nulová. Efekty jsou na rok 81 opravdu příšerné, mimoto se jim režisér často vyhýbá nepřehledným střihem. Chování postav přesahuje všechny meze blbosti, které si dovedete představit. Ani se nechce věřit, že se tohle někdo odvážil vypustit do světa dva roky po Vetřelci. Tohle tedy určitě pecka nebyla ani před 30 lety :)