Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Film tak strašně špatný, že mi z něj téměř krvácí oči. Nemám sílu to sledovat až do konce.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Rozhodl jsem se projít Van Dammeovky od počátku do konce. Tato je na samém začátku mého snažení a jsem z ní mírně rozpačitý. Film odpovídá době, na mě působí jako kombinace Karate Kida a klipu Michaela Jacksona. Pobaví, podíval jsem se na to, ale asi film opakovaně vyhledávat nebudu. Můj oblíbený JVCD tu jako záporňák působí vysloveně odpudivě a dostane nakonec těžce nakopáno, takže v zásadě to je všechno OK. Fun fact: V titulcích je u JVCD napsáno Karl Brezdin, i když se postava jmenuje Ivan Kraschinsky.

Kickboxer (1989)

Takhle nějak si predstavuju dobře udělaný akční film. Spolu s Timecopem je to jeden z důvodů, proč mám filmy s JVCD tak rád.

Viděl jsem tento film v rámci dvojvečera České televize, při němž nejdříve vysílali tematicky poměrně podobný Sellersův film Myš, která křičela. Nelze se proto alespoň vnitřně ubránit srovnání. Tento snímek je především satira a až někde hodně daleko komedie a bez tohoto přístupu od vás pravděpodobně nezíská dobré hodnocení. Nejsem žádný velký fanda Stanleye Kubricka, takže nejsem film schopen posoudit v kontextu jeho tvorby, ale pro pět hvězdiček mi prostě proti zmiňované Myši něco chybělo, ačkoliv nejsem schopen říct přesně co. Možná film zazdil český dabing, možná jsem byl v očekávání další dokonale absurdní komedie, prostě nevím, ale je to tak a když se to někdy v budoucnu změní, rád se sem vrátím a hvězdu přidám. Příběh je samozřejmě absurdní (i se svým zakončením), ovšem vzhledem k absurdní době ve které se odehrává, je vlastně celkem reálný. Naše dnešní existence je pouze důsledkem toho, že žádný šílenec pokyn ke zničení světa nevydal. Posádka bombardéru se naopak chová až děsivě realisticky - když máte jen jedny informace, ty jsou vám potvrzeny a vy jste v přesvědčení "že už to začalo", tak prostě uděláte, co jen můžete... Kamera je skvělá, zejména libovolný záběr na šíleného generála, který věří že nás komouši chtějí zotročit fluorizací potravin, je skvěle sugestivní, až má skoro člověk chuť začít pít výhradně dešťovou vodu. Sellers hraje skvěle všechny tři své role (prezident, kapitán, doktor), ovšem není zde jediným hlavním hercem - G.C.Scott, Sterling Hayden i Slim Pickens (jehož postavu měl původně hrát taky Sellers) - ti jsou pro děj minimálně stejně důležití a trochu Sellersovo řádění upozaďují. Prostě skvělý a nadprůměrný snímek jen s malým nedefinovatelným "ale" v mojí hlavě...

Myš, která řvala (1959)

Aby se člověk u filmu bavil i dnes, musí nepochybně vědět, co se na světě dělo v roce 1959 a před ním, tak už to u politické satiry bývá. A tato je extrémně dobrá, na světě padesátých let nenechává nitku suchou. U filmu jsem se královsky bavil od první do poslední minuty a to i přes to, že Petera Sellerse nemusím. Třeba Růžový panter mi nikdy k srdci nepřirostl a nikdy jsem se na ty filmy nepřinutil podívat znovu. Tento bych si klidně zopakoval, Sellersova trojrole dvou hlavních kladných a jedné hlavní záporné postavy jsou skvěle provedené.

Vražda v Orient expresu (1974)

Nevím, čím to, ale ve filmu se mi líbilo vše až na Poirota. Herec mi přišel příliš mladý a nepříliš dobře to maskoval. Gestikulace a mimika připomínala spíš rakouského malíře pokojů, než belgického detektivního génia. Kdyby to hrál někdo vhodnější, měl by film o hvězdu více, protože je to přeci jen Vražda v Orient expresu. Takto to ale nejde...

Prezidentův muž (2000) (TV film)

Na rozdíl od mých oblíbených béčkařů - JVCD a S.Seagala - nemůžu nějak Chucka vystát. Proto mě příjemně překvapil tento film, který je dle mě o dva až tři řády výše než ostatní Norrisovská produkce. Filmu dávám dvě hvězdy, třetí je za klišéovitou americkou vlajku na pozadí ofic. plakátu.

Jízdenka do vesmíru (2006) odpad!

Mám rád béčka, parodie a sci-fi. Přesto - takhle ne, pánové.

Prachy dělaj člověka (2006)

Pro mě velmi příjemné překvapení. Nemám rád Dannyho parťáky (ke kterým to tu často někdo přirovnává), nemám rád Tomáše Hanáka (nelíbí se mi jak hraje) a nemám rád Radka Johna (jako nováckého investigativce ani jako politika). Přesto vše se mi film velmi líbil a neměl bych problém se na něj podívat znovu, mezi českými filmy, které jsou buď retro, nebo teenage, nebo prostě blbé bez zařazení, příjemně svítí jako lehce napínavá akční komedie. Je mi v podstatě ukradené, jestli jsou to Johnovou bujnou fantazií násilně spojené nesouvisející reálné případy, pro mě to funguje, příběh má rozhodně spád a až na drobnosti mu nemám co vytknout. Kdyby John zůstal u scénáristiky, bylo by to asi lepší... Další příjemné překvapení - Suchánek. Nikdy jsem ho neviděl nikde hrát a tohle bylo dobré. Celkově hodnotím film 75%, z paměti bych vyjmenoval řadu českých i zahraničních filmů, které hodnotím hůř a přišly mi méně zábavné.

Rodáci (1988) (seriál)

Hodnocení a komentáře lidí, kteří přiznají, že to nikdy neviděli by měly být mazány a to nejen u tohoto seriálu. Když běžel poprvé, nebyl jsem ve věku, kdy bych mohl seriál chápat, teď jsem viděl několik prvních dílů a zatím mi to přijde rozhodně lepší než cokoliv z dnešní seriálové produkce. Komunistická propagace stranou, jednotlivé díly mají spád, dobré zápletky, herci odvádí svou roli velmi dobře a postavám nechybí vývin. Začínám na třech hvězdách a uvidíme kam to posunou další díly.