Dannyho parťáci 2 (2004)

No ja neviem... ako bude vyzerať 3. pokračovanie? Ocean's Thirteen zahrnie do tímu Catherine Zeta Jones, dej bude ešte komplikovanejší a neprehľadnejší, bude tam ešte menej akcie ale o to viac hollywoodskych hviezd... ďakujem, neprosím.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Sklamanie. Z Bridget Jones sa stala poľutovaniahodná otravná a nemožná tlustoprdka. Scenár bol až príliš vykonštruovaný a ťažko uveriteľný. Prečo by úspešný a atraktívny právnik miloval práve Bridget Jones? Prečo by znova a znova dovolil, aby pred klientami a kolegami strapňovala seba aj jeho? Azda naozaj len pre tú jednu pravdu, ktorú z úst vypustil Hugh Grant, t.j. že to bol s Bridget "the best shag in his life". Inak si to fakt neviem vysvetliť. Jedna hviezdička určite patrí sympatickému hviezdnemu obsadeniu, najmä šarmantnému nenapraviteľnému sukničkárovi Hugh Grantovi.

Rok ďábla (2002)

Mám rada Čechomor a vcelku aj Nohavicu, ale film mi pripadal tak trošku nasilu podivný. Čechomor si viem viac predstaviť v nejakom road movie ala Jízda, kde by svojím situačným humorom pošteklili bránicu nejedeného diváka. To oni vedia, zažila som to a bránicu som musela vtedy hodne dlho ukľudňovať :-)

Snídaňový klub (1985)

V mojich študentských rokoch sa mi táto skoro až sitcomová teenagerská komédia z 80-tych rokov hrozne páčila. Veď si predstavte, že celý film sa odohráva v niekoľkých miestnostiach a chodbách jednej strednej školy, kde sa nesúrodá pätica úplne odlišných puberťákov stretne jedno ráno za trest po škole. Nájdeme tam snobskú slečinku, divnú indepenďáčku, zabedneného športovca, neobľúbeného šprta a ťažkého frajera s podrezaným jazykom. Najprv sa neskutočne osočujú a urážajú a nakoniec sa desne zhulia a zblížia. Znie to naivne, no samotný film tak absolútne nevyznieva. Vďaka výborným hercom (najmä Judd Nelson je úplne "k sežrání") a vtipnému scenáru s nimi prežijete najlepší deň v celom študentskom živote a zistíte, že byť po škole (a s marihuanou) je vlastne strašne super.

Holka na roztrhání (2002)

Veľmi neoriginálny námet, happy end ako z rozprávky, bez Reese Witherspoon za 1 hviezdičku, s Reese a Candice Bergen v roli nepríjemnej budúcej svokry za 3. Celý film by sa dal popísať jednou vetou asi takto: čo osud spojí, ani blesk nerozdelí :-)

Inspektor Gadget (1999)

Naozaj zlé. Ten film ma absolútne nechytil napriek tomu, že herci aj triky boli vcelku ok. Oproti animovanému seriálu to bol slabý odvar, pri ktorom sa nedalo ani zasmiať, len skonštatovať, že buď som príliš stará alebo Disney by sa mal vykašľať na ďalšie rodinné filmy. Jediným originálnym momentom bolo pripomenutie Godzily a to práve v podaní Matthew Brodericka.

Hellboy (2004)

Hellboy ma milo prekvapil. Tá postava mala skvelý výzor, povod, históriu, silu, charakter, vystupovanie, hlášky, city... navyše Ron Perlman jej dodal toľko šarmu, že bolo ťažké sústrediť sa na ostatné postavy. Takého charizmatického komixového hrdinu som si ani nevedela predstaviť. V jeho záverečnom boji s rozmnoženými príšerami som skoro začala kričať na Liz (Selmu Blair), nech sa konečne naštve, pohne zadkom a zachráni ho. Nech konečne vzplanú jej city k nemu. A potom prišiel happy end, kedy jej city skutočne vzplanuli. A nielen city :-)

Stepfordské paničky (2004)

Celý film mi prišiel ako nepodarený zlepenec viacerých žánrov: komédie, sci-fi, hororu, a výsledný efekt bol naozaj sklamaním. Objavili sa v ňom viaceré filmové hviezdy, od ktorých som očakávala podstatne viac. Napr. taký Christopher Walken dostal vo filme veľmi málo priestoru napriek tomu, že jeho rola bola jednou z kľúčových. Na záver budem všetkým radšej odporúčať pozrieť si povodnú verziu filmu z roku 1975 s výbornou Katherine Ross, to bol thriller ako sa patrí!

Můj soused zabiják 2 (2004)

Najlepšie z filmu: "Fluffy bunny feet" Bruce Willisa. Najhoršie z filmu: Matthew Perry vrážajúci aj dvakrát do tých istých dverí a neustále padajúci na zem. Kto by si takého blba vobec zobral?!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Naozaj krásny romantický film, hoci podaný veľmi netradične. A možno práve to bolo na ňom také príťažlivé, spolu s výbornými hereckými výkonmi. Kiež by sa Jim Carrey dostal častejšie k takýmto filmovým rolám a zanechal postavy hlupákov s gumeným ksichtom. Budem mu držať palce.