Základní instinkt 2 (2006) odpad!

Taký zlý film som už dávno nevidela! Sharon je vyslovene protivná a neerotická, o jej hereckom umení sa ani radšej nebudem zmieňovať. David Morrissey sa k nej ani náhodou nehodil a môj celkový dojem z neho je podobný čerstvo vygrcanému leču. Celý film mi prišiel úporný, úplne nasilu vykonštruovaný, len aby sa čo najväčšou mierou podobal na jednotku. Okrem protivnej Sharon ma najviac iritovalo to, že všetko to bolo strašne ťažko uveriteľné a vôbec som sa nemohla stotožniť s tým, že sa všetci po kontakte so Sharon začali chovať ako úplní idioti, aj napriek svojmu vzdelaniu, dlhoročným odborným skúsenostiam a zásadám. Jediným pozitívom bol David Thewlis, ale myslím, že jeho účasť na tomto filme bola asi skôr spôsobená jeho mimoriadne veľkou opicou v čase rozhodovania. Minimálne som si zobrala lesson learned: ak náhodou niekedy vznikne Basic Instinct 3, tak ten bude z mojej strany maximálne ignorovaný.

Drsnej Shaft (2000)

V tomto filme bolo až príliš veľa namachrovaných černochov a latinov. Síce Samuel si to môže dovoliť, ale čo je veľa, to je veľa. Mám na mysli hlavne tú scénu v podniku, kde Shafta balí čašníčka a on je proste majster sveta. No a odíde od polície a napriek tomu môže vystrieľať kopu podobne namachrovaných gangstrov? Len tak, lebo chce dostať namachrovaného arogantného belocha? Akože v mene spravodlivosti alebo svojho namachrovaného ega? Ešteže tam bol Christian Bale, ktorý tú kopu farebných trochu vyvažoval, aj keď bol sám rovnako namachrovaný. Toni Colette to moc nezachraňovala, nedostala moc priestoru. Myslím, že z môjho príspevku je úplne jednoznačné, na koho strane som počas sledovania filmu stála. Ale možno som mala len zlý deň a preto je moje hodnotenie také aké je...

Transformers (2007)

Bola to síce strašná hovadina, ale výborne a profesionálne natočená a obsadená sympatickými hercami. Ozaj, prečo všetci najlepší hackeri sú vždy vo filmoch predstavovaní ako totálni loseri s divnými úchylkami, žijúci v dome so svojimi neznesiteľnými matkami / babičkami (viď Die Hard 4)?

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálne super, bitky boli efektné a krv tiekla prúdom (oproti tomuto je Kill Bill rozprávka pre deti). Gerard Butler naozaj vyzeral ako Grék (najmä ten profil a účes), len mi k nemu nesedeli tie heroické pokriky k jeho vojsku. Trochu ma mrzí, že z Xerxesa urobili obrieho piercingového transvestitu a že do filmu namiešali všelijaké vymyslené zrůdy, ktoré tam boli vyslovene len účelovo. No a nakoniec tá hudba a šíre obilné polia až moc nápadne pripomínali Gladiátora. To však celkový dojem z filmu nepokazilo, spokojnosť.

Královna (2006)

Okrem ospevovaného hereckého výkonu Helen Mirren som si z filmu Queen zapamätala bohužiaľ len toto: nuda, nuda a ešte raz nuda.

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Tento film som fakt nepochopila a to si o sebe ani náhodou nemyslím, žeby som bola nejaký filmový laik alebo šteňa. Naozaj som neprišla na to, do akého žánru túto podivnú vec zaradiť a už vobec nehovorím o jej zmysle. Proste WTF ???

Casino Royale (2006)

Film je sám o sebe moc dobrý. Ja však pridávam za seba trochu ženského komentáru: nech si hovorí každý čo chce, ale aj keby Daniel Craig vydusil zo seba absolútne maximum hereckého perfekcionizmu, nikdy mi nebude sedieť ako nový James Bond. Ani v tom najdrahšom smokingu na mieru nebude nikdy dostatočne elegantný a so svojou tvárou grázla proste nemože robiť lámača ženských sŕdc. Táto doležitá esenciálna časť Bonda s Craigom úplne vymizla. Škoda. A nenapraví sa to ani tým super vypracovaným telom, bohužiaľ.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Strašne otrepaný námet, samé klišé, typicky americké keď na sebe tvrdo pracuješ, niekam to dotiahneš, spojené s vyzdvihovaním morálnych hodnot (lásky, kamarátstva, kolegiálnej solidarity a sebakritiky pred lžou, pretvárkou, egoizmom a kariérizmom), premena škaredého naivného kačiatka na krásnu sebavedomú labuť, nevyhnutný happyend... to všetko mi liezlo poriadne na nervy. Ale zas na druhej strane sa na to tak dobre pozeralo!!! Všetky tie skvostné šaty, boty a doplnky a navyše neodolateľná Meryl Streep - je to proste "must" pre všetky ženy ktorým sa páči móda.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nech si každý hovorí čo chce, mne sa to fakt páčilo. Bolo to stále o tých istých obľúbených postavách, malo to dej, spád, action, lásku a aj humor. X-Men trojka pravdepodobne nebola tá najlepšia časť ale určite nemože nikoho uraziť.

Láska s rizikem (2003)

Hlavne ma zarazilo, že už aj tá Jennifer "Fat Ass" Lopez hrala lepšie ako Ben Affleck, OMG! Fakt veľmi zlý a zbytočný film.