GrungeChild

Nobody knows I'm new wave

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 1.6.2012  13:14
    Ucho (1970)

Tak tomu říkám pravý český thriller. Jak je jen možné, že před více než 40ti lety to šlo, a od té doby už ne?! Úchvatně děsivý psychologický film s perfektní klaustrofobickou atmosférou zahalenou těžkým oparem doby, skvělý scénář a hlavně mimořádné herecké výkony (především Jiřina Bohdalová, občas jsem vážně nevycházel z údivu), prostě mimořádný zážitek. Kéž by byli schopni ti naši dnešní tuzemští filmaři vyprodukovat filmy jako tenkrát... jasných 5*

• 31.5.2012  00:19

Tento "humor" je mi úplně cizí... trapné, předvídatelné, snaha "být vtipný za každou cenu" je tu znát z každé minuty. Nerozumím tomu vysokému hodnocení. 1*

• 27.5.2012  23:01
    Skrýš (2010)

Poslední dobou jsem definitivně zanevřel na nové americké horory, a už už jsem si říkal, že tohle bude velké překvapení. Rozjezd perfektní, téměř jako stará pecka "Identita", celkově první půlka filmu vypadala na skvělý psychologický thriller, ale... ale pak se stane cosi, co z toho udělá klasickou americkou blbost, kde se všichni chovaj zásadně naprosto dementně, a všechno se děje jen pro to, aby to vypadalo za každou cenu "cool". A závěr vyloženě nuda. Bohužel, 3 hvězdy, a dále pokračující skepse ohledně americké hororové tvorby.

• 27.5.2012  19:47
    Kahaani (2012)

Lehce naivní kriminální drama o odvážné a rozmazlené „těhuli“, která je ve skutečnosti počítačový hacker (a kdoví co ještě), a jejími největšími zbraněmi jsou smutné oči (případně úsměv), pomocí kterých oblbne úplně každého. Zní vám to vtipně? Tak to si teprve počkejte na kombinaci indo/angličtiny, která dodá celému filmu úžasný nádech nepovedeného amerického komediálního skeče z prostředí orientální restaurace. Ovšem po závěrečném rozuzlení zápletky si přece jen spravíte chuť, navíc velmi zajímavý pohled do krásné země, kde snad každý vypadá srandovně, to je jistě taky příjemná změna. Občas slabší herecké výkony vyváží dobrá kamera a celkový střih, takže nakonec příjemné pokoukání. Silné 3*

• 24.5.2012  17:20
    Warrior (2011)

Nejlepší film roku 2011 rozhodně, ale pro mě osobně je to nejlepší snímek za posledních 10 let minimálně... Tom Hardy společně s DiCapriem jsou aktuální herecké TOP hvězdy! Btw nevěřil jsem, že druhá projekce může ještě předčít tu první, ale fakt že jo... nemám slov.

• 24.5.2012  02:18

Musel bych souhlasit s každým, kdo by tvrdil, že je tohle opravdu jen přiblblá americká komedie, ale... ale povídejte to klukovi, který strávil půl dětství u videokazet, a vyrůstal společně s Mahoneym, Hightowerem, slizounem Harrisem a dalšími, a spoustou jejich takřka legendárních hlášek v nepřekonatelném českém dabingu (v tom prvním myslím, samozřejmě :P). Tohle už mám prostě v sobě, a kdykoli vidím třeba jen fotku z toho filmu, musím se smát :D Pro mě jedna z osudových a asi nepřekonatelných komedií, což platí společně i pro druhý a třetí díl, prostě pořád je to ta samá parta .) Co bylo pak, to už jde mimo mě. 5* jako pocta postavám, které budou žít věčně :)

• 24.5.2012  02:01
    Rain Man (1988)

Velmi emočně působivý film, a samozřejmě neskutečný Dustin Hoffman, ale stejně tak i perfektní výkon Toma Cruise (poprvé ho vidím opravdu hrát). Ovšem celkově to na mě nezapůsobilo až tolik, jak asi mělo. Má v tom velký podíl i občas vyloženě ošklivá hudba (dobová, já vím, ale přece), a celkově mi pár pasáží nesedlo. Celý film jsem se rozhodoval, jestli dát 5* za Hoffmanovův výkon, pro který lze těžko nálézt slova, ale nakonec přece jen raději střízlivé 4*.

• 23.5.2012  16:47
    Počátek (2010)

No, tak nakonec nezbylo než kroutit hlavou, a obdivovat tu extrémně nafouklou, nablýskanou bublinu, kterou se kolem dalšího Nolanova veledíla podařilo vytvořit (těžko říct, jestli na tom mají větší zásluhu tvůrci, nebo sami fanoušci). Scénář je propleten důkladně, a obsahuje tolik uzlů a šmodrchelů, že by si jeden nad samým přemýšlením "jak to vlastně všechno bylo" ani nevšiml, jak až moc je to místy nablblé a laciné. Tolik (předem) opěvovaná vizuální stránka není ani zdaleka taková, jaká mohla být (až na pár krátkých okamžiků), a akční složka působí celkem úsměvně (logika to obvykle v každé přestřelce koupí jako první) . O té ostatně nemá cenu moc polemizovat, ta je prostě taková, jakou ji zrovna režisér potřebuje. Ale nějakou porci zábavy při rozplétání po všech stránkách extrémního scénáře si člověk užije, herecké výkony většinou taky ujdou, takže ty 3* (jedna klasicky za Lea).

• 23.5.2012  16:21
    Kruh (2002)

Těžké hodnotit bez známky sentimentu (jeden z prvních "opravdových" hororů, které jsem kdy viděl :), ale ani po těch letech to nepůsobí o nic míň. Nadčasový kultovní film, který je pro mě osoboně spíše než filmem skutečným "uměleckým dílem". Úchvatná temná podivaná doprovázená úžasnou hudbou (Hans Zimmer je prostě genius), zároveň první "zlomový" film, který dal podobu téměř všem pozdějším moderním duchařským hororům (ve většině případů to ovšem bylo spíše na škodu). Spojení skvělého námětu Kojiho Suzukiho a perfektní režije Verbinského, který si dokázal vzít to nejlepší z japonské předlohy (industriální město, úžasná atmosféra), a zároveň potlačil maximum z amerického hororového trendu. Pro mě stálá jasně zářící hvězda na vrcholu TOP hororů, a doufám, že se jednou konečně dočkám podobného zážitku u nějakého nového dílka. Něco by tomu vytknout šlo, ale... to se mi prostě nechce. Jasných 5*

• 23.5.2012  01:26

Ne, tak tohle mi nesedlo. Nechápu to přehnaně vysoké hodnocení, žádný zázrak se rozhodně nekoná. Spíš mi to celé přišlo jako soutěž o to, kdo se zatváří drsněji. Rádoby perfektní scénář je ve výsledku tak nablble americkej, že ho nezachrání ani občas výborné herecké výkony. A ten "happy-end", no škoda slov, amerika v prášku. Zbyde po tom jen hořká pachuť, a jediné užitečné, co si z toho člověk odnese, je ponaučení, že jakmile je ženská jednou děvka, zůstane už děvkou navždy. 2*

1 3 4 5 6 7 následující >>