Trhliny (2009)

Keby som len tak tušil čo sa odohrávalo v hlave Miss G., dievčenský tým pre mňa hral druhé husle. Keď to začalo vyzerať že sa niečo konečne z príbehu vyjasní, nastal skok do ďalšej scény a bolo po nadšení. V podstate som sa o postavách nedozvedel nič, len to že Miss G. nebola presne tá za koho sa vydávala. Klavírna hudba v spojení so spomalenými skokmi do vody a prírodné scenérie dali tomuto divnému počinu aspoň krásny vizuál. Pozeral som to kvôli Eve Green, ktorá ma opäť nesklamala, no to je asi tak všetko.

Království nebeské (2005)

Ako tu už mnoho ľudí napísalo, film má veľmi veľa nekvalitných momentov. Ako jeden veľký omyl v Kráľovstve nebeskom považujem scenár. Nie som oboznámený s historickými udalosťami okolo Jeruzalema, takže nemôžem objektívne hodnotiť niektoré dosť závažné iracionálne rozhodnutia, ktoré prakticky ovplyvnili vývoj filmu, ale fakt sa mi niekedy až zastavil rozum... Orlando sa tvári emotívne asi ako kameň skoro v každom zábere a jeho repliky v momentoch kde burcuje ľudí mu k hereckému výkonu moc nepomohli. Napriek tomu všetkému čo som tu napísal (dalo by sa toho skritizovať podstatne viac) ma po filme naplnil dobrý pocit a pravdepodobne budem spomínať len na tie lepšie chvíle (boj o koňa, záverečný boj, kopanie studní alebo pohľad Evy Green). Asi ma zasiahlo nejaké veľkofilmové Scottove kúzlo.

Londýnský gangster (2010)

Oddychová gangsterská vykrádačka. Niektoré dejové línie mi pripadali zbytočné, iné zas nedotiahnuté. Čo ma ale dožieralo najviac bola nevysvetlená reputácia, znalosť a guráž, ktoré vlastne robili hlavnú postavu zaujímavou, no kde sa vzala je záhadou... Napriek tomu je to všetko zabalené do pomalého tempa s vynikajúcou hudbou. Koniec dobrý, no nasral ma už len z princípu.

Jump street 21 (2012)

Po traileri som si povedal že to snáď bude mať v niečom svoju výnimočnosť v čom som sa až tak nemýlil, no výnimočnosť vo veľkej miere prevažovali klišoidné nápady niekedy pripomínajúce televízne teenagerské filmy. Dúfal som že to bude trochu dospelejšie, pár krát tam bolo niečo parodované, no skôr mi to prišlo ako nevydarený vtip. Čo musím vyzdvihnúť je povznesenosť nad dejom, príbeh pre mňa hral druhé husle.

Dokonalý smysl (2011)

Dômyselne natočené aj zrežírované, no asi som "asshole" pretože ma to za srdce nechytilo, dokonca sa ho to ani nedotklo.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Dospelejšie hercami, no hlavne dospelejšie v celkovom zmysle. Som rád a zároveň sa tomu divím že nad "eww" nechutnými momentami prevládal naozaj kvalitný, aj keď nie moc inteligentný humor, hlavne v prvej polovici filmu. Potom to chytilo nostalgickejší, skôr rodinný chod so super odkazmi a spomienkami na predošlé diely série, na ktoré sa veľmi dobre pozeralo. Jednoznačne najlepší diel série a zároveň jedna z najlepších komédii posledných rokov. Po záverečnej scéne na ulici a krátkymi titulkami nasledovala scéna, kedy nastal najväčší výbuch smiechu.

Forrest Gump (1994)

Film, ku ktorému sa mi ťažko píše komentár, pretože pocit ktorý ma napĺňa pri jeho pozeraní neviem opísať. Asi jediný film ktorý ma stopáž cez dve hodiny, no neľutujem z neho ani minútu a naivita ktorá poháňa celý film mi absolútne neprekáža, ba dokonca kvôli tomu ho zbožňujem. Keď sa povie Tom Hanks, automaticky si predstavím ako stojí v uniforme pred obrovským davom alebo sedí na lavičke s krabicou.

Koupili jsme ZOO (2011)

Jeden z tých lepších "rodinkárskych" filmov, kde to všetko doslova žiari šťastím no striedajú to trochu vážnejšie pasáže veľkých životných rozhodnutí. Damon pomaly prekonáva "bournouvské roky" a rola otca mu celkom sadla, no Skarletke a Churchovi by som doprial viac priestoru. Dokonalý efekt pridáva hudba a zvieratá v zoo. Ako to tu už viacero ľudí napísalo, vydarený feel-good film.

Bůh žehnej Americe (2011)

Trailer nám ukazuje tú akčnejšiu a zábavnejšiu stránku. Vo filme sú tieto scény vyplnené dramatickými, do duše hovoriacimi monológmi hlavnej postavy, ktorým dá za pravdu asi každý. Keď sa na to pozriem ako celok, javí sa to ako priemer, no jednotlivé scény sú absolútna nádhera. Samozrejme to má svoje chyby, ale v dnešnej dobe je to pre mňa niečo ako nositeľ pravdivého posolstva, na ktorý sa neodváži každý.

Kontraband (2012)

Čakať 3/4 filmu na moment, kedy to začne mať nejaký spád bolo utrpením. Jedno obrovské opozerané klišé. Začínam pochybovať o snahe vytvoriť niečo nové. Asi sme sa dostali do bodu kde sa točia z prevažne väčšej časti remaky alebo filmy s rovnakými základnými dejovými prvkami, len obmenenými hercami. Žánrovka slabšej triedy.