• Válečný

Lucky Louie (2006) (seriál)

Umírám u toho vždy smíchy, postavy jsou skvělé i když se jedná o vulgární humor, dokáže mile překvapit.

Evropa, Evropa (1990)

Skvělý příběh, u kterého se zaručeně nebudete nudit.

Vítejte v Sarajevu (1997)

Je to z období co mě zajímá, některé záběry jsou šokující a přitom se jedná o realistické zobrazení.

Krvavý diamant (2006)

Propracovaný příběh, krásná krajina, diamanty, perfektní herecké obsazení to všechno je zárukou toho, že se nedostanete do stavu nudy, tento film naznačuje skutečný příběh, takže nelze hodnotit jinak.

Za přední linií (1997)

Po dlouhé době film, na který sem se nedodíval. Některé bojové ukázky nejsou špatné, ale film je především o mluvení, a dialogy jsou tak nezáživné, umělé místy se mi nechce věřit, že tento film je zasazen do období, kdy probíhá 1. světová válka. Pro mě docela velké zklamání, 2 hvězdy víc ne.

9. rota (2005)

Vynikající překvapení popisující konflikt v Afgánistánu, film lze rozdělit na dvě časové roviny, v té první můžeme sledovat výcvik ( nejlepší scéna je s plastickou trhavinou) a dále se přechází k bojovým akcím, na nováčky po příletu do Afgánu silně zapůsobí sestřelené dopravní letadlo, i útoky afgánců na konvoje jsou více než zajímavé. Film je mi přijde jako takový ruský Mariňák. Již dávno sem viděl ruský film o tom konfliktů, ale nebyl tak živý a byl namočen propagandou. Tohle je jiné kafé, pro všechny co milují techniku v akci. Taky pěkná scéna je útok raketometů na menší vesnici plnou povstalců. Také hláška na začátku: V Afgánistánu dosud nikdo nevyhrál, se mi zaryla do paměti.

Varšavské povstání: Zapomenutí bojovníci druhé světové války (2004)

Varšavské povstání byl odvážný akt, na který je nutné vzpomínat. Stalin neměl Poláky nikdy rád, proto je nechal napospas svému osudu, pak vkročil do zničené Varšavy jako těžký osvoboditel. Z dálky sledovat boje poláků s fašistickými okupanty tomu se říká zbabělost, a zároveň vychytralost, jelikož zastavení posunu neovlivnily logistické problémy. Po válce museli Poláci žít a 44 let poslouchat sovětskou propagandu o hrdinském osvobození.

Odsouzeni k boji (2007)

Další z řady filmů co zobrazuje okupanty, jako nevinné oběti v šíleném válečném kolosu, i přesto se na to rád podívám.