Tess (1979)

Věrná a výborná předloha knihy Polanskim dobře ztvárněná, jen samotný film připomínal divadelní drama - jeden strnulý záběr střídal druhý strnulý záběr a honem dál - ale na dobu vzniku náhodou dobrý. Nastassja Kinski jako vždy výborná - ve všech podobách.

Grace, kněžna monacká (2014)

Srdcovka to není, ani si Grace nepřidám do TOP 10, ale bez delších úvah uděluji filmu plný počet bodů, zaslouží si je. Zvolený příběh, scénář, výprava, kamera, hudba, herecké výkony, všechno to, až na pár drobností, klape a je to v pořádku. Zkrátka je to podhodnocený film, a takovým snímkům s chutí body přidávám.

Ďáblova duše (2009) (TV film)

Výborný začátek sliboval dobrý krimi thriller (což se nějakých 80 minut skutečně dělo), ale samotné finále pohřbilo celý film, škoda.

Operace E (2012)

Výborné a věrné zpracování příběhu podle skutečné události. Dávka napětí, emoce, akce proložené historickými událostmi, co dodat, tvůrcům se film prostě podařil.

A.C.O.D: Děti rozvedených (2013)

Obyčejná tuctovka o chudácích dětech a jejich rodičích říznutá komplikacemi a vysvětlováním. Ó, jak já se nudil, ale hudba a poctivý dabing byly dobré.

Klauni (2013)

Občas tam zavane nepatrný průvan trapnosti, jinak nemám filmu co vytknout. Převážná většina hereckých výkonů je vynikající, divadelní scéna s anděly je dokonalá. Dobrý byl i scénář, hudba a režie.

Prázdniny v Římě (1953)

Dokonalý film po všech stranách, od námětu až po herecké výkony. Scénář dotažený do důkladných podrobností a maličkostí předčí i filmy z poslední doby. Některých chvilek, náznaků, dvojsmyslů a komických situací si vyloženě užívám. Je mi jedno, že Prázdniny v Římě jsem viděl už více jak desetkrát, tento film mě nikdy nenudil. Zvláštní, i snímek starý přes šedesát let dokáže chytnout za srdce. Díky, Audrey.

NON-STOP (2014)

Samozřejmě by se tu dala najít spousta chyb jako vždycky a bla bla bla dalších komentářů hodnotící průměrný film. Za mně byl však Liam Nesson i scénář velmi přesvědčivý. Taktéž chválím mnoho dalších herců, aspektů i celkovou atmosféru filmu. Zkrátka jsem se bavil a po dlouhé době mohu říct, že návštěva kina nebyla zbytečná.

Philomena (2013)

Výborný, dobře natočený film a zajímavý příběh (dle skutečnosti). Judi Dench, jako vždy dokonalá, bravurně táhne celý film.