Clint Eastwood (2010)

Velmi podařený a zajímavý dokument s táhnoucí se linií od počátku Eastwoodových filmů. Je tu dobře zachycen Eastwoodův herecký a režisérský vývoj.

Past (1999)

Past má několik nezáživných neli nudných míst, slepých uliček, zastaralé metody, akce které nejsou akční, přesto mě herecké duo Conery - Zeta-Jones znova a znova nutí ke sledování příjemného zlodějského hašteření od začátku až po samotné finále. Zkrátka mezi těma dvěma je jakési woodoo kouzlo :). Kolikrát jsem Past viděl? 10x, 15x? Už ani nevím, ale stále mě baví.

Sám v divočině (2009) (pořad)

Britský kameraman a dobrodruh Ed Wardle sám v Yukonu u jezera ustavičně loví bobříka odvahy, když krouží kolem koláčů medvědího trusu a bojí se medvědů. Ale ruku na srdce, kdo by se v takové pustině a divočině nebál, takže všechna čest, že to dokázal. I přes tyto slabší místa seriál utváří jeden celek a funguje vskutku dobře, alespoň mě se líbil. A kanadská příroda je nádherná.

Vítězství ducha (1989)

Film hraje trochu na city, našlo by se v něm i několik chyb a nepravděpodobností, přesto celek převážil nad nedostatky. Udílím plný počet bodů, filmů s podobným námětem není nikdy dost.

42 (2013)

Velmi rád sleduji sportovní filmy. Čtyřicetdvojka se nemusí za nic stydět. Celému filmovému příběhu o sportu i rasové diskriminaci prostě uvěříte. Chadwick Boseman, Harrison Ford a mnozí dašlí hrají vskutku dobře.

Hrdina proti své vůli (1992)

Tento film jsem viděl snad už popáté, pokaždé mě příjemně pobavil. Známka toho, že Hrdina proti své vůli je dobře zpracovaný. Povedený scénář, dobré postavy a Dustin Hoffman jako vždy odvádí výkon na jedničku.

Nejvyšší nabídka (2013)

Další brilantní eso od dvojice Tornatore - Morricone (film lahodí oku i uchu). Před scénářem, se kterým se tvůrce filmu popral dokonale, smekám. Výstavba příběhu je vskutku nevšední, originální, zajímavá, až napínavá. Geoffrey Rush pak bezchybně dotváří a svým umem korunuje celý film. Film o kontrastu dvou světů, moderního a konzervativního, si kdykoliv později rád připomenu.

Včelař (1986)

Z nenápadného poetického snímku se rodí film o smyslu života. Pomalý děj vyprávění či náznaky v symbolech nutí k častému zamýšlení, což je hlavním cílem tohoto vydařeného filmu.

Bídníci (2012)

Občas je toto nové zpracování patetické, mdlé, smutné a utahané, ale jinak nemám filmu co vytknout. Tento námět a muzikálové písně mohu ve všech podobách, proto překousnu i chvilky nudy a protahování. Taky je mi jedno, jestli Valjeana hraje Jackman, Ventura nebo Gabain. Ale k filmu. Připadá mi, že jednou jsou herecké výkony mimořádné, jindy je nedokonalé postavy sráží na dno. Alespoň takové pocity jsem během sledování měl. Ty lepší výkony však převládají. Zapůsobil tedy genius loci epického díla. Znovu jsem se ponořil do známých scén i melodií. Tom Hooper nakonec vyhrál, Anne Hathaway mě dokonale uzemnila a staronové zpracování Bídníků mě utvrdilo v názoru, že tento monumentální pomník francouzské revoluce mohu ve všech podobách.

Hlídač č. 47 (2008)

Pro mně je Hlídač č.47 nádherný poválečný příběh a velmi povedený film. Dobře zahrané postavy (M.Dlouhý, K.Roden, L.Siposová) a umě vykreslené charaktery, dodávají dobovému filmu vnitřní náboj. I po druhém shlédnutí ve mně "Hlídač" zanechal silný dojem a trvalou stopu. Staré příběhy, jako tento na námět Josefa Kopty, zkrátka můžu.