• Pohádka

Vítězství je naše (2015)

Průměrný snímek, neurazí, nenadchne. Film má pár silných momentů, ale vždycky to tak nějak spadlo dolů. Nahlédnutí pod pokličku zákulisních bojů bylo zajímavé, samé bahno a špína :) Nejvíc mě ale naštval ten konec, byl takovej trapně idealistickej...

Muž z oceli (2013)

Nemám ráda Supermana, ale tenhle film byl pro mě úžasným překvapením. Strašně se mi líbila první cca půlka, která byla hodně komorní a nebombastická, prostě taková lidská. Jedinou vážnější vadu na kráse pro mě představovala Amy Adams, hrozně se mi nelíbila v roli Lois.

Wonder Woman (2017)

Velmi obstojný film, je fakt, že po příběhové stránce je to tak trochu jedno velké klišé, ale dalo se na to více než příjemně koukat. Protože čtu komiksy, tak jsem měla trochu problém srovnat se se vzhledem Wonder Woman. Přišlo mi, že na to že Gadot absolvovala tvrdý výcvik, má strašně málo svalů. Je to tak Wonder Woman má být osvalená holka a má mít rozpuštěné vlasy :) Celkově 3,5*

Liga spravedlnosti (2017)

Obsazení: Batman dobrý, Wonder Woman dobrý, Aquaman dobrý, Cyborg dobrý, Flash děs. Miller mi nesedl, navíc z něj udělali docela debila.Beru, že vlastně hraje puberťáka, ale hodit na něj (navíc násilně) veškerý humor pro odlehčení mi přišlo přes čáru. Příběh: znám lepší, ale dobrý. Když to tak vezmu dobrý je za tři.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Musím říct, že se mi film celkem líbil, nebylo to nic převratného, ale nechápu vlnu kritiky, která se na film snesla. Nepřijde mi, že by byl o tolik horší než jiné filmy od konkurence. Kdo mě fakt hodně překvapil byl Ben Affleck, kterému role stárnoucího hrdiny sedla (akorát mi jeho maska přišla moc/divně vykrojená). Velmi odvážné bylo obsazení Jesse Eisenberga do role Luthora, musela jsem si na něj trochu zvykat, ale pak jsem si řekla proč vlastně ne.

Bába z ledu (2017)

Moc nechápu nízké hodnocení tohoto filmu (65%). Pro mě to bylo po hodně dlouho poprvé, kdy se mi nějaký český film doopravdy líbil. Příběh skvělý, herecké výkony úžasné, měla jsem trochu strach z Pavla Nového, ale bylo to zbytečné. Zuzana Kronerová byla nepřekonatelná, to jak se dokázala vyjádřit gestem, pohledem, aniž by promluvila. Celý film je takový...neukecaný a přitom toho poví strašně moc. Závěr příběhu mě navíc dost rozsekal. Normálně bych dala 4*, ale natruc zdejšímu hodnocení dávám plný počet. Jako třešničkou na dortu pro mě byla závěrečná Márdiho píseň, kterou jsem znala dlouho předtím než jsem film ve skutečnosti viděla.

Díra u Hanušovic (2014)

Pro mě neskutečné zklamání, mám ráda Krobota jako herce, respektuji ho jako divadelního režiséra, ale režírování filmu mu fakt nejde. A dost mě to mrzí. Přišlo mi jako by hercům nakázal, že musí "hrát" stejně jako on. Co mě ještě uzemnilo bylo nářečí, které mi přišlo strašně toporné a nikomu jsem ho nevěřila.

Komici s.r.o. The Tour (2016)

Moc jsem nepochopila o co jde. Znám humor a stand-upy všech zúčastněných, ale tohle mi fakt nic nedalo. Nebyl to ani dokument, kde bychom viděli mnohem více ze zákulisí ani plnohodnotný film. Celou dobu jsem si říkala proč? Kdybych si pustila samotný stand-up pobavila bych se mnohem víc a nezabralo by to tolik času.

Celebrity s.r.o. (2015)

Strašnej scénář! Copak to neviděli, když to psali? První třetina jako parodie na nekonečné seriály, zábavní průmysl byla skvělá, pak přišli mafiáni a začalo vše jít do kopru, samotný závěr byl vážně ubohý.

Dáma ve zlatém (2015)

Nevím úplně jak hodnotit, když jsem film viděla poprvé vcelku se mi líbil, přestože místy fakt dost tlačil na pilu ohledně emocí. Některé scény/dialogy mi přišly strašně klišoidní a kýčovité. Pak jsem si o daném případu přečetla knihu, pár novinových článků a publikaci o poválečných restitucích a viděla film znovu. Tentokrát jsem přišla na to, že některé věci si scénárista dost upravil a dané téma/ kauza je mnohem složitější a obsahuje více aspektů. Nicméně za určité zkreslení a nevěrohodné/klišoidní scény ubírám dvě hvězdičky.