• Pohádka

M*A*S*H (1972) (seriál)

Naprosto fenomenální seriál, poprvé jsem ho viděla jako děcko a baví mě dodnes. Neztrácí ani s lety na působivosti, je tady všechno: inteligetní humor, scény při kterých se mi i dnes chce plakat, krásné šílenství Hawkeyho, neuvěřitelná tupost Franka Burnse, skvělý snobismus Charlese Emersona Winchestra.... a takhle bych mohla pokračovat pořád. Zkrátka snad nejlepší seriál všech dob

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Kusturica natočil komodii, která patří k nejlepším svého druhu. Šílené a neuvěřitelně postavy, které člověka rozesmějí už na začátku a pustí ho až se závěrečnými titulky. Rovnocenným partenerem ve filmu byla i hudba a naprosto famozní taneční kreace mafiána Dadana, Černá kočka, bílý kocour je neotřelá orginální komedie, která se snad nikdy neokouká. "Ty můj malej chudáčku, matka ti zemřela a otec je hovado"

Mamma Mia! (2008)

Uvědomuji si nedostatky tohoto filmu, není natočen nějak převratně, ani nepřínáší nic nového, zápletka je jednoduchá, ale nemůžu si pomoct, prostě jsem se dobře bavila!!!

Králova řeč (2010)

Film mě překvapil svou komornosti, nejsou zde žádné velkolepé scény, což je vzhledem k tomu, že se jedná o královskou rodinu dost překvapující. S příběhem muže - následníka trůnu, který má o sobě pochybnosti se dá velmi snadno ztotožnit. Vše bylo natočeno citlivě a v sevřené formě, tento snímek bych přirovnala k žule, možná je chladná, ale zatraceně pevná.

Náš vůdce (2008)

Člověk ví, co přijde, ale přesto ho to překvapí. Přála bych si víc takovýcho filmů. Ukazuje totiž něco velmi důležitého, jak je přidání se do určité semknuté skupiny snadné. Při diskuzi ve třídě padne argument, že v dnešní společnosti jsou vychováváni individualisté s otrými lokty, což je velká pravda a o to snažší je přidat se ke skupině, která dá člověku pocit ochrany a moci. Člověk už není na všechno sám, "Vlna" mu ulehčí práci, nahradí mu rodinu, získá v ní přátele...Film doporučuji zvláště těm, kteří si myslí, že se nedají jen tak zmanipulovat.

Spalovač mrtvol (1968)

O tomto filmu se dá říci jediné: Rudolf Hrušínský, Rudolf Hrušínský, Rudolf Hrušínský !!! Předvádí nadlidský výkon, tento snímek se přímo vypálí do moku a navíc svojí atmosférou strčí do kapsy všechny novodobé thrillery i horory.

21 gramů (2003)

Další "puzzlový" film Iñárritu, komornější než pozdější Babel a psychologicky hlubší než Amores perros. Těžko říci, kdo předvedl lepší výkon - žalem zdrcená Naomi Watts, Benicio del Toro, který se marně pokouší o nápravu nebo sebedestruktivní a hledající Sean Penn? Film má vše, co si divák může přát - skvělé herecké obsazení, gradující zápletku, dobře zvládnutý konec a navíc je podbarven strhující hudbou.

Přeber si to (1999)

Skvělý příběh mafiána, co má psychické problémy a psychiatra, který se z něj začně také hroutit. Tvůrci přetavili všechna základní klišé o italskoamerických mafiánech do vtipné a osvěžující komedie.

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Tento film se určitě vymyká ostatním snímkům o slavných lidech. Tvůrci si nelámali moc hlavu s nějakým vysvětlováním, v některých případech to nevadilo, ale nechápala jsem například rozdíl mezi povahou mladého Serge, který byl odvážný a drzý a dospělým umělcem, jež se projevoval velmi plaše a bojácně. Výborný byl Ksicht, jako reálné vidění sama sebe se všemi fyzickými komplexy, které má asi každý člověk. Naopak slabší byl závěr, který v divákovi zanechal pocit jakési rozpolcenosti a zkazil dojem z celého filmu. Nakonec největším plusem je hudba samotného Serge.

Burani z Beverly Hills (1993) odpad!

Můj otec u těchto filmů říká: "Ty Američani už vážně nevěděj, co točit" Ani jednou jsem se nezasmála, rádoby vtipné situace mi přišly tak trapné a prvoplánové, že bych se musela stydět