Paranormal Activity 3 (2011)

Stejné jako 1. a 2. díl. Tedy skoro. Opět musím napsat, že jsem podlehl zvědavosti a na film se podíval, nicméně názor na něj neměním, asi nejsem cílová skupina.

Věc: Počátek (2011)

Ale jo, je to dobré. Oceňuji zejména provázanost s předlohou i co se týče drobných detailů.

René (2008)

S hodnocením trochu váhám, film mě velmi oslovil, osud Reného je čitelný a myslím si, že ani ten - jak někteří píší" - nijaký závěr" na tom nic nemění. Kde asi skončila ta kamera...

Apollo 18 (2011)

Roztomilá mystifikace ve stylu "nalezených nahrávek". Začátek měl velmi dobrou atmosféru, ale postupně pro mě snímek ztrácel na kouzlu. Nicméně i tak jsem víceméně spokojen, film sice jen na "jedno použití", ale času takto prožitého jsem nelitoval.

A také déšť (2010)

Některé věci jsou důležitější než film.... Voda je život.

Anonym (2011)

Pozoruhodný film, který sice leckterému Shakespearologovi přivodí infarkt, nicméně pokud člověk přistoupí na kouzelnou mystifikaci, tak se může skutečně královsky bavit. Nevýhodu je zprvu trochu zmatený děj, ale to se s postupující minutáží dá zvládnout. Emmerich se asi zbláznil, když začal točit takové filmy :-).

Paranormal Activity 2 (2010)

Platí tu znovu to, co jsem psal u prvního dílu. Ani teď nevím, proč jsem se na to díval. Zvědavost? Snad. Nebyla to nuda k nevydržení, tak proto ty 2 hvězdy.

Vražedná stěna (2008)

Asi (určitě) nejlepší horolezecký snímek, který jsem kdy viděl. Nebylo jich sice moc, ale tento mě dostal propracovaným a věrohodným prostředím.

Nákaza (2011)

Režiséra Soderbergha je asi zbytečné představovat (Che Guevara), i na snímku Nákaza je patrná jeho poctivá řemeslná práce zkušeného filmaře, který ví jak ty obrázky na stříbrném plátně rozpohybovat tak, aby se nikdo v sále (či doma u tv) nenudil. Jméno známého režiséra možná přilákalo i tolik známých hereckých tváří, neboť v tomto filmu jich hraje tolik, že jen herecké honoráře musely činit podstatnou části finanční zátěže filmu, ale což, lidé rádi vidí své oblíbené herce a jména jako Jude Law, Kate Winslet, L. Fishbure, Marion Cottilard, či Matt Damon jistě přilákají nejednoho zvědavce do kin s mísou plnou popcornu. Světem se rychle šíří nebezpečná choroba, kterou se můžete nakazit jen pouhým podáním ruky. Bohužel jsem záhy po několika minutách shledal, že nedělá z lidí krvelačné zombie, ale jen "pouhé" mrtvé. Nejedná se tedy o apokalyptický horor (na REC 3 si holt ještě musíme nějakou dobu počkat), ale o snímek, který se snaží tvářit o něco realističtěji. Pokud si vzpomenete na paniku při událostech okolo prasečí chřipky, SARS, apod., tak jste částečně doma. Není to ale jen samotná choroba, která šíří nebezpečí, podobně nebezpečná je i panika, nepokoje a leckdy i selhávání působení přslušných institucí (funkcionalisté by zaplesali...). Film Nákaza nám nabídne pohled do světa (který je velmi blízký našemu), který se z ničeho nic dostane do dost nepěkných problémů. Určitou nevýhodou by mohlo být, že film sleduje až příliš mnoho postav, takže jejich osudy a motivace v některých momentech nejsou zcela uspokojivě rozpracovány, přesto vše ve filmu funguje tak jak má, takže něčeho podobného si divák v podstatě ani nevšimne, dokonce i jinak dost toporné herectví páně Matta Damona tu lze díky slušně napsané postavě překousnout :-). P.S. Lidé, kteří nemají rádi G. Patrow by se na tento film měli určitě podívat, protože tady jí rozříznou hlavu!

Osudové peníze (2010) (TV film)

Možná jsem trochu nadhodnotil, ano, ale zdejší hodnocení mi přišlo velmi nízké. Je to televizní film, neočekával jsem bůhvíjakou kameru, ale líbilo se mi prostředí první republiky (byť exteriérů tam pochopitelně moc nebylo), ale ta atmosféra, kostýmy a čapkovsky morálně komplikovaní lidé, to podle mě Krejčík zvládl převést na obrazovku velmi dobře.