Lucy (2014)

No... ja teda nevim, co jsem čekal, ale tohle teda ne. Ačkoli nemám vlastní teorii, co se stane s člověkem při zapojení sta procent mozku, rozhodně si nemyslím, že se smrskne do flashky. Už od traileru jsem si říkal, že se mi to nebude líbit, protože nesnáším ten trend poslední doby, kdy v každém filmu a seriálu musí být někdo polobožsky nedostižný, ale tohle trochu předčilo veškeré eventuality. A mrzí mě to, protože Bessonovi filmy mám rád. Hvězda za to, že jsem to nevypnul.

Horizont události (1997)

Parádní sci-fi záležitost s hutnou atmosférou. Když chcete stavět loď, která cestuje rychleji než světlo, musíte počítat s tím, že možná doletí jinam, než jste třeba chtěli. A když je to peklo nebo podobná destinace ... Jistá podobnost s Vetřelcem bude a nejen vizuální, asi zjevná. Zpodobnění lodi samé je super, ale to s čím pracuje film především, je právě ta atmosféra a v první polovině filmu pomalé tempo. Rozhodně zážitek, byť trochu perverzní.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Parádička. Naprosto mi vyhovovalo obsazení, doba i umístění děje, soundtrack i atmosféra. Komornější než Prokletý ostrov a rozhodně to přináší pár otázek k zamyšlení někdejší psychiatrické praxi. Napínavý leč předvídatelný, ale stále vysoko nad průměrem.

Resident Evil (2002)

Pamatuju si, jak jsem kolem toho plakátu chodil, když mi bylo asi dvanáct let a Resident šel do kin. Tenkrát jsem nemohl vědět, že je to jen první díl nekonečné série pochybných akčních filmů. Jednička je ale rozhodně parádní žánrovka, která má kromě sličných dam, zombíků, akce a napětí i tu krásnou nostalgickou příchuť.

Temný případ (2014) (seriál)

Trochu mi vadilo to rádoby zajímavé pseudofilosofické žvanění. Já chápu, že potřebovali vytvořit propast mezi obšoustem Harrelsoneam a ultrainteligentním McConaugheym, ale snad to šlo i jinak. Každopádně se mi to strašlivě líbilo, mělo to jak akci, tak úměrnou míru dalších oblíbených kriminálních faktorů. Těším se na pokračování.

Gotham (2014) (seriál)

Spíše průměrný, ale stále obstojný seriál. Je to spíš kriminálka s komiksovým pozadím, která si některé momenty DC universa vykládá po svém. Což nemusí být na škodu, ale záleží na vkusu. Co mě na seriálu mrzí, je postava Bruce, kterého tam prostě mít nechci a jeho participace na vyšetřování a bratříčkování se s malou Catwoman mě točí. Seriál má na druhou stranu zapamatovatelné postavy (ani jedna ženská není sympatická) a náměty některých dílů jsou příjemně originální. Není to ale v mém případě horečně očekávaný seriál a proto dávám 50%.

Agresivní virus (2014) (seriál)

V hodnocení první série rozhodně musí zaznít, že ač seriál pojímá upíry trochu jinak (což je zjevný eufemismus, když vzpomenu červíky a ten příšerný chobot), rozhodně je to pro diváka přitažlivé a pro puristy a staromilce přijatelné. Z charakterů si rozhodně vyberete, koho mít rádi budete a taky si stopro najdete i svého kreténa. Například hlavního hrdinu. Nevím, jestli je to jen blbě napsaná postava, ale přeji si aby zemřela. Přeji si, aby vstoupila do stroje času a zemřela už v prvním díle. Seriál má pár hluchých míst, ale v podstatě má pořád co nabídnout. A až na trochu zbabraný konec a pár logických přešlapů a s přihlédnutím k solidnímu příběhu a vyvážené míře akce je to žhavý aspirant na překvapení roku.

Želvy Ninja (2014)

Super, udělali ze želv černochy. Na rovinu říkám, že tohle byla moje první želví zkušenost, takže nějaké zahřívání u srdíčka mě během filmu nepostihlo. Je pravda, že želvy vypadaly docela přísně a některé souboje stály za to, ale jinak je to asi pro jinou cílovou skupinu, jak žánrově tak věkově. Pohádky mi nevadí, ale míra infantility vtipů musí mít nějakou hranici. Ubírám hvězdu za dabing.

Zóna smrti (2005)

Vždycky jsem chtěl vidět ten film, ve kterém se Yen s někým řeže a je to improvizované jen s minimem nacvičené choreografie. No a tohle je ten film. V žánru tenhle film není žádné extra veledílo. Nadnáší to ten hrozivý smutný konec.

Hercules (2014)

Podle trailerů jsem si říkal, jaký to bude hrozná srágota a ten odporný uwebollovský plakát tento dojem ještě umocňoval. Tak či tak jsem chtěl chtěl film s Herculem, synem boha, nezničitelného etc., ne nějakého fabulistu z ochotnického divadla na anabolikách. (Což neznamená, že by i tak Skála nepředváděl nadlidské úkony.) Jenže ono to nakonec vyšlo. Sice šly mýty úplně stranou a kolem hlavního hrdiny se furt motala nějaká pakáž, ale dostal jsem akční surovou jízdu, které se úspěšně podařilo vyvarovat většině úskalí, které většinou tento typ filmů uvedou do septiku. A v neposlední řadě musím konstatovat, že vedle toho druhého Hercula co letos vyšel, je tohle učiněný Shakespear.