Circle: Uzavřený kruh (2017)

Jednak musím říct, že nálepka sci-fi k tomu zas tolik nesedí. A vlastně ani drama a thriller. Spíš bych to klasifikoval jako otřesnou prvoplánovou nudu. Takže příště budu chytřejší a využiji veřejně sdílených dat a nepustím si film, který má okolo padesáti procent.

Duch ve stroji (2017)

Vizuálně to nebyla zdaleka taková hitparáda, jak jsem čekal a příběhově mě to vlastně ani nemělo moc šanci překvapit, když jsem viděl ty anime předlohy. Jenom ten "duch" se nám z toho nějak vytratil. Takže přesto že to nebyl až zas takový průšvih a nebylo to tak veliké zklamání, jako letošní Wonder Woman, hodnotím to stejně, protože vím, že se na to už nikdy nepodívám.

Dunkerk (2017)

Nejdramatičtější film o čekání na zastávce. V žádném případě nemůžu filmu vytknout autentičnost, dramatičnost, atmosféru, napětí, tenzi apod., ale nutno říci, že polovinu toho dělá hudba. Kamerově je to zvládnuté velmi pěkně, záběry jsou nádherné a na velkém plátně vypadají prostě skvěle, i ačkoli mi občas roztřesený obraz přiváděl záchvat kinetózy, musím to pochválit. Důvod, proč si tento nervydrásající film plný skvělých herců nezaslouží pátou hvězdu, je částečná absence příběhu.

Jak balit holky na mejdanech (2017)

S malou kapkou nedočkavosti vyhlížím ten okamžik, kdy začnu koukat na normální filmy. Byl to bizár, ale nakonec skoro i slzička ukápla, tak nemůžu dát jen tak tři.

John Wick 2 (2017)

Na rozdíl od jedničky tady byl alespoň stín nějakého příběhu. Ale jinak se to moc neliší. John je prostě nesmrtelný strejda, co všechny kosí a má lepší mušku než Legolas. Ale kdyby proti mě šla armáda slaboduchých dementů, kteří chodili do školy pro živé terče, tak bych asi taky obstál. Reputaci má John jako Jamese Bond, kam přijde, všichni si div nesednou na prdel, že dorazila Baba Jaga, ale když se někam potřebuje proplížit, tak ho jako zázrakem nikdo nepoznává. Soundtrack je teda totožný s jedničkou, ale asi ta dvojka byla trochu lepší. A s tím počtem mrtvol a vystřílených nábojů se divím, že Keanu nedělá tvář nějaké zbrojovce.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Tak jsem z toho trochu nesvůj. Artuše mám rád stejně jako režiséra, ale v jedné místnosti moc dobroty nedělají. Ritchie, který se zatím orientoval na akčně komediální pseudodetektivky, se pustil do neznámých vod temné fantasy. Hned v úvodu filmu nechá na plátno nakráče slony, vedle kterých olifanti z Pána prstenů vypadají jako nedochůdčata. Proč ne. Ale tím asi končí originalita a invence režiséra, protože zbytek filmu je spíš recyklací použitých nápadů a motivů z jeho předchozích snímků, a to včetně soundtracku. Jeho obliba v košatých a rychlých dialozích se projevila i zde a ačkoli ano, místy jsem si pobavil, neměl jsem pocit, že to sem jaksi patřilo. Ani ta trocha akce mi nebyla po chuti, protože vedle toho zrychleného a nepřehledného mišmaše i cinematic na zaklínače trojku vypadá jako balet. Nebudu to dál hanit, zkrátka z kina jsem neodcházel moc spokojen.

LEGO® Batman film (2017)

Problém je, že cílová skupina filmu nikdy nepochopí, nebo respektive nedocení všechny ty popkulturní gagy, odkazy na Batmanovo universum a vůbec asi většinu vtipů. A tak se malé děti v kině smály jen vyloženě stupidním dětským vtipům, kvůli kterým to není na pět hvězdiček. Jinak jsem se pobavil královsky.

Logan: Wolverine (2017)

Jsem v rozšafné náladě, tak to trochu napálím.

Mumie (2017)

Hrozný mišmaš. Zpočátku to mělo i celkem atmosféru, ale pak se spatlaným scénářem a logickými dírami vytratila. Takže zbývá jen rozdat pár hvězdiček za ryze prvoplánovou zábavu a reference na Mumii z roku 99.

Nepřátelé (2017)

Cesta smíření, během které zemře spousta lidí, ale jinak se tam nic zvláštního nestane. Tři hvězdy za to, že jsem se u toho ani moc nenudil a za to, že tam hrála Pocahontas.