Smyčka (2009) (TV film)

Klasický televizní film dobré kvality. Jen se mi do mysli trochu vkrádá myšlenka, že Kohout to psal především jako svoji obhajobu, alibismus na mě řve z každé repliky.

Nic nás nerozdělí (2012)

První část super, totálně mě vtáhla... ta bezmoc, proud unášející všechno a všechny... bohužel potom už se z toho stal průměrný patos, kdy se členové rodiny navzájem hledali a shledávali a dle mého to skutečnou katastrofu degradovalo na úroveň, kterou si nezaslouží. Škoda, že se nepokračovalo v nastavené kvalitě v první půlce, takhle je z toho obyčejná americká limonáda.

Vincentův svět (2015) odpad!

Seriál jsem neviděla a po zhlédnutí tohoto skvostu to ani neplánuju. Dějově naprosto o ničem, což nevadí, když je ten film zajímavý něčím jiným - třeba vizuálně, obsazením nebo vtipem. Komedie? Opravdu? Pouze laciné a trapné, s žádnou postavou nelze sympatizovat, prostě u mě se to neseplo.

Svatba na bitevním poli (2008)

Dvě hvězdy, víc ani ťuk. Nesmyslný slepenec bez pořádného děje. Viděla jsem i horší věci, takže na vypíchnutí očí to nebylo, ale jednou stačilo.

Insidious (2010)

Tohle mě bohužel minulo; pro mě tuctový horor.

Tenkrát v ráji (2016)

Promarněná příležitost. Příběh byl dobrý, ale provedení příšerně nudné, prakticky bez emocí, bez napětí...prostě bez života. Připomnělo mi to školní referát, který žák rychle předříkává před tabulí, bez většího zájmu, hlavně, aby to už měl za sebou. Forma bohužel úplně zazdila a zastínila obsah.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

První série mi sedla mnohem víc, druhá už byla moc natahovaná a stylizovaná. Navíc hlavní hrdina Bukowsky mi přišel postupně jako čím dál tím větší blbeček, takže ani nebylo moc s kým sympatizovat a párkrát jsem si přála, ať už ho někdo sejme. Což se i stalo. Bohužel se z toho náš Nestor vždycky jako zázrakem nějak dostal. A co mě teda otravovalo nejvíc, byla stokrát recyklovaná scéna, kdy samolibý Bukowsky někam jede autem, protože má supr nápad, jak všechno sám vyřeší. Samozřejmě to akorát podělá, což Kuneš vždy ocení. Jako řadí se to k těm lepším seriálovým počinům, to jo, ale kdyby se to o půlku scvrklo, vůbec bych se nezlobila.

Dabing Street (2018) (seriál)

Asi nenapíšu nic objevného. Ze začátku výborná zábava, postupně ale seriálu docházel dech, což je škoda. Nicméně jde o originální počin, který se mezi záplavou českých seriálů jen tak nevidí.

Dům (2011)

Přemýšlela jsem, zda dát 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem se přiklonila ke třem především kvůli dabingu, který mě značně rušil. Patřím sice do generace, která zažila Československo jen pár let, ale nemám pocit, že bych potřebovala překlad. Ubírá to na atmosféře a autentičnosti. Každopádně si myslím, že jsem tento film neviděla naposledy.