Spalovač mrtvol (1968)

To je síla! Kamera Miloty tu předvádí čarodějný rej. Prej se u toho Holanďani smáli. No já se tedy nesmál. My češi s tím zkušenost máme, lhostejno jestli rakouskou, fašistickou nebo komunistickou. Rudolf by za to měl dostat Nobelovu cenu....minimálně. RH tam vlastně pořád mluví. Je to vlastně monolog zrůdnosti lidstva. Obávám se, že takový film byl první a poslední. Tedy díky Miloto, Herzi, Hrušínský a Chramostová!

Žena od vedle (1981)

Tedy moc dobré, Romeo a Julie jak by je Shakespeare nečekal. Najdete tam sami sebe, vy co jste to prožili. Nemusíte se ale střílet do hlavy, čas napravuje.

Interview (1987)

Milovníky mistra film neskutečně potěší. Kdo byl dřív? Romulus, Remus, Řím nebo Fellini. Fellini tam neříká na plnou hubu "Mám rád Řím, jsem jeho součástí i tvůrcem", divák to cítí i bez dojemných tlachů. Navštívíme Anitu Egberg-holka je to tedy odrostlejší, tlustší ale sympaťačka, poklábosíme s Marcellem. Vše příjemně ubíhá a nečekejte smrt známé celebrity, šokující zvrat nebo sex. Jak se točí film o filmu, toto bych nazval film o dokumentu. A přece ke zvratu dojde. Na závěr. Indiáni přepadnou štáb. Film nejlépe charakterizuje jedna ze závěrečných vět: "Dotočeno? Jó dotočeno! A jak to vypadá? Co já vím, dotočeno!"

Poslední žena (1976)

Když jsem to viděl před mnoha lety v němčině, připadalo mi to jako velice otevřený art film. Bohužel, dnes jsem to viděl s českými titulky a mám pocit, že pan Ferreri vsadil na šokování diváka neustále pobíhajícím nahým GD z jehož obtloustlého těla se mi dělalo sem tam šoufl. Ornella je krásná až mrazí, její nahé scény tomuto filmu svědčí. Když odhlédneme od těchto vnějších atributů a chceme hodnotit děj jako takový, je to příběh naprostého sobeckého kokota, který se pyšní inženýrským diplomem ale je to debilní nedorostlé dítě, kterému francouzké úřady svěřily do péče dítě-asi tam maj stejný mrdník jako na našich úřadech. Neustále řeší filosofii svého péra a pořád si s ním hraje na což v závěru také dojede. Ornella(Valerie) je citlivá holka, možná také trochu kurva, nicméně pana inženýra ve směru IQ a zodpovědnému přístupu k životu strčí do kapsy nejméně 3x. Tenhle nesympatický debil, místo toho aby děkoval bohu za štěstí jaké ho potkalo, že sbalil holku, která mu dá zašukat -on evidentně neví co je to sex a postará se mu o malého kluka a koriguje jeho blbé nápady do tzv. dospělna se vybijí na krásce nechutnými scénami a pořád řeší svýho šulína. Závěrem bych řekl byl to průměrný film o vztahu muže a ženy.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Proč bych měl dávat odpad! když si to nemyslím. Tu dobu jsem zažil a můj stroj byl tenkrát také Perpetiz ale na dřevitou vlnu. Také bylo těžké cokoliv prosadit. Také byl veletrh v Brně debakl. Také se s každým hovnem jezdilo do Prahy ke generálovi a dnes se jezdí stejně..."Máš-li za sebou stranu, máš vše". " Pomož si a bůh ti-v tomto případě strana-pomůže". "Kdo by věřil, že člověk má duši, to zní z úst předsedy stranické organizace divně", " A přesto já v to věřím", říká ten komouš na obědě. Tomu seriálu bych vytkl pouze toto: Milenci se už už chystají si zašukat a stále se zdraví Dobrý den a Nashledanou-ten Sokolovský musel být blbec. Projektant Zbyněk si s Ivanou je schopen Vykat 200 let i když spolu dělají noční. Kokot Laufer hraje mafiána v oblasti obchodu tak blbě, že by se mu vysmáli i prvňáci z blbšuli. Adamíra, náš největší novodobý herec se tu bije za socialismus a to i v Americe-Karafiát byl ve svých Broučcích méně pohádkový. Odchovanci děcáku jsou zpravidla géniové a působí ve výzkumných ústavech a další a další úlety, nevěřím, že je tam nacpal Dietl, tak hloupý nebyl.

Bože, jak hluboko jsem klesla! (1974)

Velmi příjemná komedie, ryzí Itálie. Laura je skvělá ale ještě skvělejší mě připadá český mysteriózní dabing. To "NE!" , když vidí orgán, je nádherné. A to "NE!", když se jí orgán vzdaluje to tedy taky píše... Mohli by to použít v hip hopu.

Swannova láska (1984)

Neobyčejně kvalitně udělaný film na předloze z dnešního pohledu zcela nudné. K žádnému zvratu tam nedochází a ani nemůže dojít. Nebýt hvězd jako je Irons, Muti a Delon, asi by to bylo obtížně koukatelné. Chce to vidět víckrát , protože je to opravdu komorní drama." Do Egypta s vámi nepojedu, protože v té době, předpokládám, že již budu mrtev". " To je paní Swannová, taky už není mladice, před lety jsem ji měl za 500 franků".

Paša (1968)

Opravdu řemeslně nádherná krimi. Nic složitého, jednoduchá zápletka. Film na odpoledne. Gabin hraje gabénovsky a má gabénovskou roli. Moc doporučuji, skoro jsem zapoměl na ty zasraný starosti a byl jsem na 90 minut policajtem v Paříži.

Svatý rok (1976)

Málokteré zločince si člověk oblíbí. Snad kasaře Mlíka, snad Pěničku. Ze zahraničí si lze oblíbit v první desítce jen Jeana Gabina a Jeana - Clauda Brialyho. Jsou to roztomilí bankovní lupiči - monsignor a abbé prchající bohužel v uneseném letadle, bohužel ne do Říma ale do Tangeru. Vynikající kriminální komedie, poslední setkání s Jeanem Gabinem.

Valachiho svědectví (1972)

Standardně dobrý film, kde je standardně vše dobře zvládnuto, neodejdete od toho. Nejedná se o nějaký umělecký počin ale o zručně provedenou práci. Ch. B. tu není žádný batman ani mstitel jako v mnoha filmech, je to člověk, který napráskal mafii FBI. Je to můj oblíbený snímek z dětství a ani po letech mě nezklamal. Tedy doporučuji.