Kytice z tisíce a jedné noci (1974)

Ach Piere Paolo! Zase si z náš děláš prdel. Herci tu opět nehrají, jen přeříkávají role. Vypadají debilně a nevzhledně jako v Canterburských povídkách. Když má někdo ve scénáři pláč, pláče jako by spíš blinkal a ještě se u toho nudil. Ninetto Davoli, tvůj těžký favorit tu zase hraje dementa. Proces jeho kastrace je opravdu důkladný, arabky nezapomenou na dezinfekci. Kéž by si to osvojili i v tuniských nemocnicích. Jinak má film nesmírně zajímavou atmosféru a obávám se spíše toho, že Pier Paolo byl génius než netalentovaný student režie. Opuštěná orientální města jako by tvořila páteř těchto neobyčejných příběhů a všudypřítomná erotika jakoby byla spíš symbolem, než účelem. Jestli chtěl být Paolo neobyčejným tvůrcem, tak se mu to teda povedlo a moc let na to neměl!

Krev a víno (1996)

Opravdu velmi stupidní příběh ala krimi s nadprůměrnou kamerou. Nebýt Lopezové, která tu hraje docela dobře a ještě lépe vypadá, tak by to byl vážně odpad.

Cesta z města (2000)

Záměr svatý a dobrý. Jsme idioty této doby. Ale kerej vůl psal scénář a dialogy? Jsem také programátor jako Hanák v tom filmu-neskutečně blbě hrající, mimochodem. Ovšem my mluvíme normálně, všichni moji kolegové neužívají výrazu savenout, místo utábořit, bussy místo jsem s časem v prdeli a tak dále. Nikdo z nás programátorů netyká holce z venkova, stojící na stromě, fakt normálně vykáme. Nějakej kokot ve Vorlově týmu to prostě neskutečně dojebal. Venkov není tak romantický jak si píču.sové z Prahy myslí. Jeto zkurvená dřina a nulové peníze a deprese a chlast-to jediné je v tomto filmu pravdivé. Závěrem: idea tohoto filmu je vynikající, sám toho komunikování přes počítač mám plný zuby a svého stresového zaměstnání taktéž, sám bych chtěl vše odhodit a žít normálně. Film o tomto problému společnosti všehomíra lze ale natočit též dobře a ne na hovno jako v tomto případě.

Kalamita (1980)

Film ranní až střední Chytilové. Divoká kamera, střeštěná Kretschmerová, Polívka filosofující nad tématem barvy a potom s Dášou Bláhovou nad tématem libido. Krásné záběry do nádražních vývařoven, místností bez klik a exkurze do světa "Pivo podáváme jen k jídlu...ale stejně všechno došlo". Pohodový, i když nijak výrazný film režisérky, která na stará kolena točí kraviny typu Vyhnání z ráje.

Quo Vadis (2001)

Blijte si na to jak chcete, já ten film hodnotím se znalostí bible a dobových pramenů, třeba Flavia. Pavel z Tarsu opravdu takhle vypadal a opravdu v té době působil v Římě. Petr tam také byl a zemřel ukřižován hlavou dolů. Křesťané byli opravdu takhle masakrováni a ne jen v Římě. Stačí navštívit arénu v Solinu 6 km nad Splitem. Nero byl opravdu takový kretén a nebyl zdaleka kreténem v politice osamoceným. Petronius byl opravdu velký politik a opravdu mu to myslelo o mnoho dopředu, podle mě je ve filmu skvěle ztvárněn. Jediné, co by se tomu dalo vytknout je romantika až za hrob hlavní dvojice ala Steelová.

Procesí k panence (1961)

Tento film musí nevyhnutelně vyvolat zmatek. Jak to Jasný myslel? Agitátoři jsou směšní nebo ti burani? Dodíval jsem se na to jen s Jasným dojmem Dobrých rodáků. Nic jiného mě k tomu nevedlo.

Takoví jsme byli (1973)

Moc hezký příběh. Prej každej mladej intelektuál si musí prožít svý komunistický období. KKKate to zůstalo. Klasicky dobrý Pollack! Že se tahle dvojice nikdy nesešla? Mám důkazy z nejbližšího okolí.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Tyhle filmy jsou tak krásný a profesionálně udělaný, že by člověk až brečel, protože se to už nikdy nebude opakovat. Nemá cenu opěvovat Marvanovo a Kopeckého herecké umění, jen bych chtěl upozornit na Lohninského roli kokainisty a nerváka, ta se mu tuze podařila. Liška byl špičkovým skladatelem ale zde vás už ze Zavři očka zavři bude bolet hlava asi jak toho vožralýho Somra po vraždě své ženy...

Povídka o policajtovi (1975)

Krásné a bez chyby. Bohužel pro TV dělal dabing patrně Abrhám a k Delonovi to moc nesedne. Trintignant zde hraje inteligentní svini stejně dobře jako v Konformistovi. Moc toho nenamluví a když někoho odpráskne ani nepřimhuřuje oči.