Asie ve Velké válce (2018) (seriál)

Skutečně vynikající, spousta info, které jsem nevěděl....

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Já v té době byl mladý, pro mě je velká zábava se dívat na policajty jak jezdí škodovkama a wartburgama a kvílej jim gumy. Taky mě zaujala obyčejnost těch případů. Vykrádačky, podvody s valutama, u toho všeho jsem byl.  Jedině opravdu drsnej díl je se zmizelým Sedláčkem, kde si Ota Sklenčka a Kratina opravdu zahráli. Sympatická je tam role Rudly, co má notes a zná všechny zloděje z Prahy. Velmi vtipný mě připadal díl o kunsthistorikovi Bartoškovi, jak vysvětluje italskou výslovnost policajtům. Celkově myslím, hezká sonda z hlubin kriminalistiky komunismu, stojícící na pevných základech českých profesionálních herců. Tohle už nikdy nikdo nenatočí, zatímco určitě se natočí 2880. díl Ordinace v růžové zahradě, kde se naprosto nic nepovedlo. Zde se povedlo mnoho.

Případ pro zvláštní skupinu (1989) (seriál)

Jako dívatelné to je, má to spád. Dnes se na žádný seriál ani pohlédnout nedá. Dobytek píše, že skupina není zvláštní ale debilní. Trefil hřebíček na hlavičku. Osobně znám několik policajtů z kriminálky a nedávno jsem byl namočen v podvodu a strávil na vyšetřovně 9 hod! Jsou to poměrně normální lidi s vysokejma školama, někdy frajírci s pistolí. Normálnost ale v tomto seriálu moc nehledejte. Brodská je tak pitomá, že vůbec nechápu, proč tu roli prostě nevyškrtli. Posere co může a přesto je poručice.  Pepa Vinklář se něco nadřel, aby to bylo dívatelné. Šmitzer tam hraje zbytečného blbce, Pepa Sommer takovýho tátu, co mu to pálí. Furt tam volá Agáta, scénarista byl asi sjetej kde čím, proč to tam má být?  Role profesorky podvodnice, která prakticky vše vyřeší sama a nachomejtne se skoro ke každému případu je doslova ostudná. Potěšil mě ale Kostelka, který za nic nemohl a přesto na něj museli nasadit zvláštní oddíl. Prchal hbitě. Čili jako detektivka dost děsný, ale slušná fantasmagorní komedie.

Mordová rokle (1950)

Z toho námětu by se dal vytěžit slušný akční film, vydržel jsem ale jen 35 minut. Nejsympatičtější mi byl Konrad, skvěle ztvárněný Milošem Nedbalem. Jinak všichni klaďasové dědci v holínkách s IQ pod 93.

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Není to vůbec špatný. Vyjma hluchejch míst jako Hrušínský pisatel dopisů. Trapná role Hanzlíka. Všichni ku_evníci byli v mém životě daleko inteligentnější než on. Prostě blb s barevnou košilí. Ale naše generace takto žila, čekali jsme na kombajnéry a žně na Vysočině byly krásné. I já jako Hartl byl vedoucí. Ne kombajnérů, ale ožralejch cikánů. To nejde řešit! Nikdo vás neposlechne a každej si dělá co chce. Tento seriál je prakticky důkazem, že ten socialismus nemohl vydržet. A zejména ne v zemědělství. Je to podobné jako Inženýrská odysea. Diváku, pohleď jak nám to nejde a vše se sere!

Vlčí jáma (1957)

Tento film jsem viděl 3x. Šejbalová si tam s gustem zahrála pěknou hysterickou svini. Všimnul jsem si velmi dobových detailů. Ve filmu se mluví česky, šlonzácky a německy. Opravdu reálné zobrazení Slezska té doby. Exteriéry jsou vybrány nesmírně pečlivě a působí kompozičně. Jana Brejchová na svůj věk podala skvělý výkon. Toto není jen film, je to umělecké dílo. Miroslav Doležal, málo obsazovaný to zvládl na jedničku. Jak toto mohlo vzniknout v r. 1957 je mi záhadou!!!

První a poslední (1959)

Po všech stránkách je to průměrné, i když obsazení hvězdné

Naděje (1963)

Film jsem viděl 2x a je to nářez. Rudolf jako opilec je neodolatelný. Je nesmírně lidský. Potkal jsem mnoho takových lidí. Nesmírně je chápu. Kachyňa vytvořil ponuré kulisy komunistické stavby zcela věrně. Kdyby to točili Američané, byla by z toho fraška. Je to opravdu syrový pravdivý příběh.

Zelené obzory (1962)

Když odmyslíme tu agitku, je to dívatelný film o naivkovi z Prahy, co věří, že komunismus v pohraničí vybuduje. Ivo Novák si dal skutečně záležet na depresi zplundrovaného pohraničí. Možná to za 50 let budou promítat v Americe jako Noir. Hudba Zdeněk Liška.

Nad námi svítá (1952)

Herecké výkony skvělé, děj naprosto debilní. To že točil Krejčík? A disidentka Chramostová? Jen doklad toho, že tito umělci lezli do prdele komunistů jako každý jiný. Můj děda byl cestář. Morálně je výše, než Chramostová i Krejčík. Sebrali mu firmu a žil poctivě.