Postřižiny (1980)

Když jsem vážně onemocněl s hlasivkami, přál jsem si býti Pepinem. Když jsem aktivně pil pivo, viděl jsem skrz půllitr Magdu Vašáryovou s řízkem, po sedmém půllitru byla nahá ve full HD. Když denno-denně svištím kolem komína pivovaru ve Slavěticích, uroním slzu, neboť nejsem předseda správní rady a ani jeho správce...jedu do práce! Tento film jest geniálním poetickým dílem české kinematografie.

Tom Horn (1980)

Steve tu odvádí skvělý herecký výkon, klobouk dolů, pár dní po dotočné byl již v penále. Jinak příběh o hrdinovi Hornovi je obyčejný, tuctovitý a nijak zvlášť úchvatný. Primitiv, žijící s pistolí v ruce jako orangutan, si na sklonku své kariéry myslí, že střílet zloděje dobytka jako králíky je v souladu s americkou ústavou. Podnikatelé jsou rádi, dobytek je za ohradou a zloději tuzí. Pak ovšem příjde zúčtování a tohoto pitomce prostě pověsí. Ani v poslední chvíli před popravou tento trouba nechápe What is go. Hezké vykreslení americké společnosti. Nadčasové.

Zlatá réva (1977)

Strhující drama začíná scénou, kdy Radek Brzobohatý odvléká svoji krásnou ženu J. Obermaierovou z města na slovenskou ves, kde jako mechanizátor a agent krajského výboru má napomoci sloučení 3 družstev. Není moc oblíben a soudruzi mu to dávají znát. Večery u Príbojů probíhají tak, že se moc nesouloží a Radek hlavně žere jablka a vykládá o své situaci v družstvu. Výlet do Tater je velký zlom, kdy nad Jaroslavou O. zvítězí pudy a zamiluje se do místního traktoristy. Tím ovšem podkope svatý úkol svého manžela mechanizátora, s kterým je ve při i takový aparátčík jako Adamíra. Dál nevím, co bylo, neboť jsem tuto nebedrásající píčovinu vypnul ve 47. minutě. Sám sebe obdivuji, že jsem to tak dlouho vydržel.

Endless Love (1981)

Název je nekonečná láska. V první polovině je to ovšem nekonečná nuda. Romantický příběh amerických rozmazlených spratků, kteří si myslí, že normální je šukat v 15 letech v hale u krbu. Když hloupí rodiče konečně procitnou, je už pozdě. Čili jinými slovy, další zbytečný film na zbytečné téma. Tos mě teda Zeffirelli nééé že nasral, zklamal.

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Dávám neobjektivních pět. Chci tím říct, že je to jeden z nejkvalitnějších sovětských válečných filmů, stejně tak jako Balada o vojákovi (na svou dobu pochopitelně). Válečné scény tu nejsou příliš výpravné, děj velice prostý. Princip apelu tohoto filmu je v tom, že ve válce umíraj mladý hezký holky a s nimi umírá i jejich vzpomínání na domov a na lásky. S nimi umírají jejich nezrealizované sny. Možná romantiky mezi břízkami by mohlo být méně. A zapomněl jsem, že název je velice originální, tušil by z toho někdo válku?

Suzanne (1996)

Na tomto slovenském propadáku se nepovedlo: 1) námět-má to být závažný sociální příběh ale je to fantasmagorická slátanina 2) hudba - nejhroznější směs špatně sejmutého rapu a preludování na sólovku, sem tam indies 3) scénář - tak blbé dialogy musel psát nějaký primitiv 4) režie - no ale zrežíroval Rapoš něco dobře? Aspoň je i tu standardní 5) herci - Vejmelková se sice snaží ale feťačku ji málokdo uvěří, Kramár hraje blbě ale to on vždy. Nejvíc mě dojalo, že Polívka je zběhlý moravan do Francie, kde jest slavným dirigentem, nemá přízvuk a neví že má dceru. Tento film si vážně dělá z diváka velkou prdel. Jo a zapomněl jsem na kameru, taky na hovno!

Libanon (2009)

Drama války sledováno průzorem tanku. Chaos. Vraždění zajatců. Dobře pochopí jen ten, kdo v tom zkurveným krámu strávil 2 roky. Pro ty co to nezažili dodávám: Je tam strašný smrad z nafty, je tam nedýchatelno, v zimě je tam strašná kosa, v letě děsný horko, houpe se to, je vám blbě, máte žízeň ale žádnou vodu, všichni jsou nasraní, řvou a střílej a od toho je tam víc smradu, všichni se potí a smrdí......a to nebyla válka! Tady ti hoši mají k tomu všemu ještě válku.

Neznámý (2011)

Agent zabiják přírodovědec ztratí kufr, manželku nemanželku agentku. paměť, identitu a několikrát málem život. Kvůli tomuhle troubovi z ameriky ztratí život několik berlínských zdravotníků, taxikářů, obyvatelů hotelu atd. Imigrantka s neskutečnou fyzičkou tu bravurně řídí auto, kope, zabijí, vytahuje z vody. Starý agent Stasi nad hrobem tu surfuje po internetu a je nesmírně statečný a chytrý. Neuvěřitelná technicky perfektně natočená americká superblbost jakých vznikly bohužel tisíce.

Fronta v týlu (1977)

Výpravné, velkolepé, primitivní, natočené podle známé šablony zlí, hloupí a zbabělí němci proti hodným, chytrým a statečným rusákům. Partyzánky se v lese v pohodě vdají, otěhotní a bojují až do 6. měsíce těhotenství, pak je letadlo transportuje za frontu na mateřskou dovolenou. A další dobové hovadiny v tomto velkofilmu.

Casino Royale (1967)

Velkolepá parodie na bondovky se skvělými 60's herci. Muselo to stát prachů. Autoři ovšem zapomněli na to nejdůležitější. Na humor. Film je nudný, hloupý a nevtipný. Líbili se mě velice pouze titulky.