Rec 2 (2009)

Nesrovnatelně lepší, než první díl. Propracovanější, napínavější, méně absurdit. Proto 4*

REC (2007)

Nic nového pod sluncem. Jednoduchá pointa, naděje, která postupně mizí a konec zvláštní - všichni se žerou za živa a ji v poslední scéně "něco, co není vidět" odtáhne přes půl místnosti - ani ruka Saxany. Mě tento film ani nenadchl a jediné, co si odnáším, je stupidní chování hlavní hrdinky, která pravidelně a stále dokola říká kameramanovi, který točí, ať točí, chvíli je pokakaná strachy, z toho zase nebojsa. Tak asi tak.

Paranormal Activity 3 (2011)

Tak film mě docela zklamal. Ano, je to ten typ, kdy nečekáte, že se leknete a pak vás mnohokrát vyděsí scény, které převzali z nočních můr obyčejných lidí. Co mě ale štve, je nelogičnost a nenávaznost příběhu. Z trailerů vidíte zcény, které ve filmu nenajdete a které tam chybí. A kdyby je tam dali, příběch bude ještě víc absurdní. Vy by jste nechali doma děti, i když jste na vlastní oči viděli ducha a jeho řádění? V jedné zcéně Toby drží dítě ve vzduchu za vlasy, posune ji postel, udělá bordel, děti řvou a.. v další zcéně je vše jak předtím, nikdo nic neříká, postele jsou srovnané a všichno dělají jakoby nic?? A zjištění, kdo jsou čarodejnice z konce filmu, zjistíte z 10 minutové scény, kterou tam jakoby vložili dodatečně. Pokud se chcete jen lekat, je to film pro vás, ale víc nečekejte.

Bastardi (2010) odpad!

Ve filmu je trapné puberťáctví smíseno s kriminálním jednáním mládeže, kterým se postavý zoufalý pedagog, který si správně myslí, že je na to sám. Místy nechutný film, který už rád neuvidím.

Lidice (2011)

Je to realistický film, který nám ukazuje bezmoc lidí, nacistický styl rešení protiříšského jednání v pozadí s válkou. Roden je vynikající herec, je to hezky natočeno a podle historie. Proto 4 *. Další z českých dobrých novodobých filmů.

Katakomby (2007)

Hororové céčko s atypickým koncem, které doprovází dobrá akční hudba.

Počítání mrtvých (1999)

Sice Cageho nemám v oblibě, ale je to pan herec. A tímto poněkud zvláštním filmem to dává dost najevo. Jako zdravotník odsuzuji scény typu "masáž srdce jako hnětení těsta", prostě nereálnost scén, které nám profesionálům dramatičnost celého filmu ubírají. I tak ale díky skvělým hereckým výkonům a přemýšlivému ději dávám 4*.

Zrození Planety opic (2011)

Byl jsem docela zvědavý, co tento film nabídne a tak trochu mě zklamal. Filmové triky odpovídají době, jsou vynikající, ale nelogičnost a tak trochu hraní na hraní, spolu s koncem, který film pouze předurčí k pokračování, mi přišlo spíš jako reklama na to, co teprve bude. Přijde mi to, že režiséři vědí o vedení prvních dílů, upadání pokračování, jak tomu v moderních trilogiích bývá, a proto natočili tentoo film. To je můj názor. Proto 3*

Match Point - Hra osudu (2005)

Tento film jsem viděl ve žlutém autobuse a od té doby jej nemohl najít. Až do teď. Film ukazuje, kam až je člověk schopný dojít po tom, co si sám zkomplikuje život. Smyslná a velmi dobře hrající Scarlett Johansson a režie Woody Allena dokáže znázornit důležitost okamžiku v několika podobách. Pět *

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Amíci se pletou všude, kde mohou. Jejich stylizace je pro mne odrazující. Přes to jsem zatnul zuby a ze zajímavosti film shlédl. Překvapil mě rozsahem děje, pokud to srovnám s 300 a nakonec byl docela zajímavý.