• Krátkometrážní

Masakr v Římě (1973)

Perfektní válečný drámo z Říma. Burton jako velitel SS Kappler i Mastroianni jako kněz-odbojář válej jak hovado, celej film prostupuje výborná atmosféra a z finále až zamrazí. Akční scény žádný, atentát na SSmany poměrně amatérskej, ale přesto s klidem 80%

Talk show bez zábran (2010) (pořad) odpad!

Po megasračkoidním bloku o vaření (nepozřel bych z toho nic) následoval pořad věnovaný "nedoceněným rodičům autistů". 0%

Grave Encounters (2011)

Přes duchy nejsem a vo to víc jsem byl překvapenej. Poctivej hororovej found-footage snímek z perfektní psychoušský kliniky. Pomalejší rozjezd nevadil, herci byli sympatický (hlavně ten kameraman) a ty záhrobní sráčově stáli za to. 70%

Přepadení (2010)

Srovnání s United 93 se asi nevyhneme, ale i tak L´Assault nedopadá špatně. Arabáčové jsou správně fanatický, veškerý úřady naprosto neschopný (jako vždy) a speciálové z GIGN pořádně nasraný. Neuškodil by větší tah na bránu, víc akce (a mnohem líp nasnímaný, kurva co může bejt lepší než osvobozování letadla) a rychlejší střih. Jinak spokojenost. 70%

Vanishing Point (1971)

Pěknej kousek - mazák Kowalski, bílej Challenger, nevadská poušť, starej lovec hadů, zfetovaný nahý hipísačky a nekonečná jízda. No, nekonečná ne tak docela. 70%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Jasný, ta pátá * je asi díky kinu, ale i tak si za ní stojim. Protože čtvrtá mise je správně nabitá akční popkornovka v perfektních exteriérech. Ať už jde o první "level" v ruským krimu (nejstylovější útěk široko daleko), nebo o další eskapády v Moskvě( aka Praze), Dubaji nebo Indii. K tomu perfektní obsazení (Renner, Edelmann, Pegg a Ving Rhames:-)) a dobrý (to je za tři) přechody mezi jednotlivejma akčníma pasážema. Já byl prostě spokojenej, zvlášť když přihlídnu ke stopáži. 85% PS: Už ani ty samovzněcovací strojky nejsou co bejvaly

Natočto! (1999) (pořad)

Petr Rychlý je debil (minimálně v tomhle pořadu). Za to ta jedna hvězda.

Zeiten ändern Dich (2010)

Perfektní Bushidova biografie, kde hraje sám sebe, což je u tohohle typu filmu stěžejní. Já jsem byl mile překvapenej, tenhle arabák je charizmatickej, životní příběh má zajímavej a film to umí řádně zmapovat a podat. Von taky Edel není žádný vořezávátko, takže to není až takový překvapení. No a dojde i na Káju, což je hvězda navíc. 85%

Zredigováno (2007)

Poctivý Handy-Cam válečný drámo. Morální poselství je celkem jasný, válka dělá z lidí (minimálně z těch primitivnějších, kterejch je tu víc než dost) dobytek. Tyhle americký okupační výlety do suverénních zemí jsou hrozná zmrdovina. 70%

Thor (2011)

Upřímně řečeno, tohle jsem teda nečekal. V Branaghově (oukej, mam pro něj slabost) podání jsem nakonec byl nejenom vochotnej překousnout černýho Heimdalla, ale ještě k tomu jsem se poctivě pobavil. Hemsworth je mazák, zbylý obsazení taky nemá chybu a akce je dost a dost. Jenom jak podotknul Slasher, chtělo by to víc (litry!) krve. Jinak jsem spokojenej. 85%