• Krátkometrážní

Sežráni zaživa (1976)

Festival Otrlého Diváka 2009. Francouzsky dabováno, anglické titulky, jeden hlas do sluchátek a brko k tomu. Zábava vskutku královská. Pán s kosou solidní badass motherfucker, zasloužil by vlastní film!

RoboCop (1987)

Výbornej nekorektní osmdesátkovej nářez, Verhoeven jak má bejt. Ukázka zmagořelý moderní společnosti, perfektní prostřihy zpráv ( později jsme je mohli vidět ve Hvězdný pěchotě ), neomezená moc společností a korporací, soukromá policie - zkrátka vize jako blázen. A když jde v závěru RC nakopat tu úchylnou partu grázlů, tak to má teprve grády - kyselina rulezzz.

Tropická bouře (2008)

Viděno na filmové noci pod vlivem alkoholu a návykových látek. I přes pár hluchých míst nenudí, Downey jako černoch dokonalej a mazák přes výbušniny s Nickem Noltem jsou neskutečný duo. Já se bavil královsky a to komedie fakt nemusím.

Terminátor (1984)

Co napsat. Arnie jako cyberpunkovej král, špína osmdesátejch let a asi třicet slov co dohromady řekne, dávaj dohromady jeden z nejlepších filmů všech dob. A padesát hvězdiček navíc za policejní stanici.

Horizont události (1997)

Neuvěřitelná psycho atmosféra první půlky, kterou vystřídá krvavá řež. Když jsem to viděl poprvé, bylo mi jedenáct. Pak jsem měl problém se spaním. Sci-fi jak má bejt, temnej vesmír, dobrej námět, ďábelskej Sam Neill a sympaťák Laurence jako velitel. Nejlepší film P.W.S. Andersona.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Hodnotím prvních šest dílů. Velmi příjemný překvapení. I když se jedná o sbírku klišé, tak mě to ani trochu nevadí. Děj odsejpá, postavy jsou vcelku sympatický (i když hlavní hrdina mi začíná trochu lézt na nervy, jeho žena je snad ještě horší), no a i nějakých překvapení se dočkáme. Zombíci jsou na úrovni a tak to máme rádi. Není problém vidět ženu mlátit krumpáčem týpka do hlavy, jindy vidíme krásné ustřelování mrtvolných palic apod. Prostě paráda, na seriál neuvěřitelný.

Zombieland (2009)

Když mě nadchne trailer, tak mám většinou velká očekávání. A ta zůstávají bohužel většinou (právě proto jak jsou velká) nenaplňena. Ale to neplatí u Zombielandu. Sice úvodní titulkovou sekvenci jen tak něco nepřekoná, ale ani potom děj nespadne do šedě a nudy. A tak putujeme po Státech, zajdeme si do supermarketu, zastavíme se u BM (!), navštívíme Lunapark a u toho všeho kosíme zombies, každý dle svého vkusu. Prostě paráda, kterou bych jednou rád zažil. A Woody je mocnej!

Predátor (1987)

Klasika z největších. Perfektní jednotka ( hlavně Mac a Billy ), atmosféra by se dala krájet a Arnie v životní formě. Efekty na svou dobu výborné. A ten mimozemskej hajzl je sakra charismatickej, já ho obdivuju od mládí. Srdcovka - 100%