Jackass Forever (2022)

Som fanúšikom Jackass asi od svojich 15-tich, no a po poslednom filme Jackass 3.5 som sa už definitívne rozlúčila s touto sériou. Avšak nové Jackass forever ma príjemne prekvapilo. Vždy ma vedel tento humor dostať do kolien, tak myslela som si, že z toho vyrastiem, ale nie nevyrástla som, stále ma to baví. Majú chlapci môj obdiv, vždy vedia vymyslieť spôsob ako sa vtipne prizabiť. Riadia sa heslom “If you're gonna be dumb, you gotta be tough”. Účinkuje tu ako vždy stará dobrá zostavička, aj keď už trochu prešedivelá, na čele s Johnnym Knoxwillom. Vidieť opäť Johnnyho v tých jeho aviatoroch a tričku Ramones, ktorý sa rozhodne skočiť oproti býkovi (aj keď ho to bude stáť zlomené rebro, zápästie a otras mozgu), no kto by ho nemiloval. 😁👌

Sklonit se k zemi (2020)

Úžasný dokument o mnohokrát podceňovanej a drancovanej pode, ktorá je v skutočnosti doležitejšia než si myslíme.🙂

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Burtonovsky rozprávkové a pritom uveriteľne strašidelné! Od malého malinkata milujem filmy Tima Burtona aj práve pre ich osobitý štýl, fantáziu a atmosféru. A toto bola naozaj kvalitka. Viacerí spomínajú odkazy na Nožnicovorukého Edwarda, mne zase Sirotinec miestami pripomínal aj filmy Harryho Pottera. Okrem toho som sa celý čas úplne vyžívala vo využití časových slučiek, ktoré vedia vytrieskať maximum snáď z každého filmu kde sa objavia.

Věčně mladá (2015)

No kto by nechcel byt navzdy mlady? Asi nic ma tak neprimeje rozmyslat nad zivotom a plynutim casu ako toto. Keby sme si mohli vybrat, byt stale krasny a mlady, prezivat mnozstvo vztahov ale na druhej strane nemat tu moznost spolu s nasimi milovanými zostarnut a vidiet blizkych, ktorí nas postupne opustaju, vybrali by sme si tu mladost? Na zamyslenie. Ale z toho vyplyva, ze vsetko sa mat v zivote neda. Bolo to romanticke, zaroven dojemne a oku lahodiace. Jasne ze som mala slzy na krajicku kazdu chvilu, a som presvedcena ze tento film obsahuje esenciu zivota.

Zrodila se hvězda (2018)

Čože, Lady Gaga vie celkom slušne spievať a Bradley Cooper hrať...Alebo aj naopak?

Nebezpečná laskavost (2018)

Sofistikovaná, očarujúca dráma! Nič Vám tak nezmatie zmysly ako toto! Nebezpečná láskavosť má všetko, čo si je len možné od filmu priať. Tajomno, vzájomne prepletené vzťahy, sex, briliantné dialogy, napínavú zápletku, luxusné prostredie. Od samého začiatku človek sympatizuje s dobrými ale aj zlými postavami, najpríťažlivejšie na tom celom je, že nikdy sa nedá vedieť kto je v skutočnosti ten dobrý a kto zlý. Celkový dojem z filmu mi pripomína Gone girl, ktorá bola tiež fantastická a bez chybičky.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

,,Auggie je slunce, a mama a táta jsou planety, které obíhají okolo slunce.’’ Pravda, a nie len pre Auggieho, ale pre všetky deti a ich rodičov. Veľa krát som mala slzy na krajíčku. Film však nehrá prvoplánovo na city, a preto je nevtieravo dojemný a zahreje na srdiečku. Wonder znázorňuje lásku rodičov, ktorí milujú svoje dieťa ešte o to viac, keď je iné, učí detičky, ako prijať medzi seba niekoho, kto sa odlišuje. A v neposlednom rade necháva pekný odkaz, ako sa popasovať so svojim vzhľadom, so životom a osudom, nech je akýkoľvek. “A ponaučenie na koniec? Buďte laskaví, protože všechny vedou bitvu.”

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Všetko žraločie ja môžem! Preto je pre mňa The Meg povinnou jazdou. Chválim budovanie atmosféry sci-fi podmorského laboratória na začiatku, ale aj bohatú dávku akcie hlavne v polke filmu, boli to fakticky nečakané a neokukané scény. Jason Statham je samozrejme ako vždy veľké plus, ale ako išiel prvý krát do tej vody, hovorím si načo tam sakra leze...ale zase, potom by nemal o čom byť ten film. Plávanie so žralokmi je pre ten najväčší adrenalín, aký si len viem predstaviť. Ako moj veľký sen plávanie s delfínmi na voľnom mori som už zažila, chcela by som si splniť aj to so žralokmi. Ne takými 3-metrovými, aj taký malý by mi stačil.🙂A fakt, bez srandy. Aby som sa vrátila ešte k filmu, tak The Meg bol zobrazený vskutku vierohodne a monumentálne, žiadna animácia pre malé detičky. Neuveriteľné boli zábery zvrchu na výskumnú loď, z pod ktorej presvitalo toto monštrum. Takýchto záberov aj keby bolo 100, tak je ich pre mňa málo.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Po zhliadnutí prvej epizódy mám rozporuplné pocity. Spoločenstvo pôsobí z veľkej miery skľučujúco, pravidlá v ňom sú zvrátené, avšak z remeselnej stránky je to celé natočené brilantne. Vyslovene ma zaujali prestrihy scén od svetu uzavretej skupiny do modernej doby a normálnych bežných dialógov. Prináša to príjemné spestrenie. Oceňujem tiež symbolický presah tohto seriálu. Konkrétne biele čepce a červené šaty, ktoré symbolizujú v akejkoľvek sfére útlak žien a ich následný vzdor. Využité boli už napríklad na feministických protestoch za práva žien v Kanade, ale aj rôznych krajinách po celom svete. Ďakujeme ti za to Príbeh služobníčky.

Debbie a její parťačky (2018)

O čo sú ženy horšie v podvádzaní ako muži, všakže?😉Sú inteligentné, krásne, šarmantné, dôveryhodné, nechýba im prosto nič! Sériu Dannyho parťáci obľubujem, asi aj preto som z tejto novinky vcelku unesená. Výber mojich top herečiek, premyslená akcia, kvalitný soundtrack - to všetko spolu pekne ladí, a preto si odo mňa zaslúži slušné hodnotenie.