Kabinet doktora Caligariho (1920)

Dávam jasných 5 ! Po zhliadnutí sa námesačník Cézar úspešne dostáva do môjho zoznamu obľúbených filmových charakterov. Samozrejme kulisy , všetky tie uhly, pokrivené steny, všakovaké tvary bol vizuálny skvost, toto som v žiadnom inom filme nevidela. Ďalej tiež oceňujem aj masky (Jane a Cézar) - poďme sa aj my tak maľovať.) Rafinovane vyriešené boli aj rozdiely medzi dňom a nocou v čierno-bielom filme. Celý film sprevádza výstižná hudba, ktorá je zo začiatku v poriadku, no ku koncu som ju už ale musela stíšiť.

Zdrojový kód (2011)

Nie príliš dlhý, tak akurát. Film ničím neotravuje, nenudí, tempo šlape dobre, no ku koncu mierne spomaľuje. Toto je druh filmov, ktoré sú založené na niekoľkých minútach, okamihoch, ktoré sa počas trvania zopár krát opakujú , avšak s obmenami zakončené veľkou myšlienkou. Čo chcem týmto povedať je, že aj keď je ich mnoho, jeden pripomína druhý, no podľa mňa nikdy neprestanú byť atraktívne pre diváka. - SPOIL - Avšak stalo sa mi, že pri situácii, keď Jake telefonoval a chcel zistiť komu patril číslo k bombe , postavil sa rovno za toho týpka , čo tiež telefonoval a zakričal otoč sa, a keď sa otočil, tak z toho vydedukoval, že to je určite toho týpka! V tom okamihu som chytila záchvat smiechu. (keď sa niekto za vás postaví a povie otoč sa, tak asi každý by spravil) No vyzerá to tak, že to asi nemal byť vtip. Dávam 4, aj preto, lebo prosto nie je ako sa vraví one of a kind a uzavriem to tým, že source code má na tutovku niečo do seba, ale už viem teraz dopredu povedať, že keď si po čase na ňho spomeniem, tak sa mi vybaví asi iba Jake a jeho naozaj kvalitný výkon v hlavnej úlohe.

Božský Bruce (2003)

Aj keď romantická komédia nie je môj prioritný žáner, táto mi naozaj prirástla k srdcu. Na tomto type filmov mi vadí častý trápnohumor, tu som naopak chytala záchvaty smiechu. Po odhalení pointy to môže niekomu príjsť ako sentimentalitka, no ja sa na druhej strane nestačím diviť, kde tí tvorcovia na tie nápady chodia. dokážu ma dostať maličkosti, presne také veci, keď si po čase na film spomeniem tieto drobnosti sa mi vybavia. Spomeniem nápady, ktoré sa mi výnimočne zapáčili, ako bolo učenie psa vykonávať potrebu vonku, alebo keď išla Jen na beh tie zamilované nápisy na stromoch nemali chybu, a ten dáždniček na hlavičku haha. Musím pochváliť výborný soundtrack, dobre zvolená hudba, ktorá začne hrať v správny čas. Carrey a Aniston vytvorili naozaj vyvážený a pre mňa vysoko uveriteľný filmový vzťah.