Hodinový manžel (2014)

Typovo mi táto komédia niečim pripomínala veci ako Líbáš jako Buh & Ďábel. Dalo sa nej zasmiať, herci boli trefne vybratí, originálne a cool pôsobili zábery z "kancelárie", ktorá bola na dne vypusteného plaveckého bazénu.Taktiež vysokohorské prostredie s lanovkou vytváralo príjemnú filmovú atmosféru. K tomu všetkému ako bonbónik, ten kto chce vidieť L.Latináka sexujúceho v sprche, nech si pozrie...

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Musím sa priznať, že ja patrím do tej generácie, ktorá vyrastala na Kontrafakte. To jest, bola som ich hudbou ovplyvnená, dokonca by som povedala že sú pre mňa srdcovou záležitosťou. Avšak, očakávala som že sa z tohto filmu dozviem viac ohľadom jeho umeleckej tvorby, napríklad ako začiatky s Egom a Kontrafaktom, viac záberov z koncertov, cez vysvetlenie niektorých textov ako vznikali a pod. Hudba ako taká tu bola prezentovaná mám pocit iba okrajovo a dosť útržkovito, pričom niektoré významné songy boli úplne opomenuté, čo je veľká škoda pre mňa hodnotím zo strany fanúšika. Na to, že sa točilo 8 rokov si myslím že ako celok to pôsobí nesúrodo, jednoducho a občas aj komicky, keď sa Patrik snaží celý film zistiť či je teda ten cigán alebo nie je. Aj napriek pár chybičkám sa to dalo pozerať, no hlavne si myslím že kvôli tomu že Patrik je sympatická, bezprostredná a charizmatická osoba, ktorá jednoducho baví v dobrom slova zmysle.

Tranzit (2012)

Tranzit hodnotím ako vcelku vydarený, napínavý a ľahko pozerateľný filmík, ktorý sa odohráva v tajomnom prostredí močiarov a letí z vetrom doslova o preteky. Dej je na prvý pohľad jasný a predvídateľný, no má množstvo menších zápletiek ktoré ho posúvajú vždy iným smerom ako divák predpokladá. Výber postáv bol trefný, zlodeji/vrahovia mali niečo do seba a po celú dobu som si nevedela vybrať s kým sympatizovať a komu viac držat prsty, pretože aj tatko rodinky bol zaujímavá postava. Ďalší plusový bod odo mňa získavajú automobilové naháňačky, ktoré vôbec neboli na zahodenie a dodali celému filmu potrebnú dynamiku.

Muž na laně (2015)

Vo filme sa jedná sa o vskutku neokukanú a originálnu tému povrazolezectva. Celým príbehom nás prevádza Gordon-Lewitt , ktorému sa postava malého šikovného frantíka vynikajúco hodila. Pri scéne lezenia pomedzi dvojičky som skoro nedýchala, až mi prišlo zle a mala som nepríjemný pocit a na chvíľu som si myslela že to ja som dostala závrat.

Ashby (2015)

Šialene sexi Mickey Rourke, od ktorého som nemohla odtrhnúť zrak bol asi to najvýraznejšie z celého filmu. Jeho charizma a vynikajúce herectvo prevyšovali všetko ostatné. Suma sumárum Ashby bola dobrá oddychovka, s hŕstkou vtipných scén, excelentným Mickeym Rourkom, no kto si filmm náhodou nepozrie, o nič moc nepríde.

Na návštěvě (2015)

Takúto návštevu u starých rodičov by som teda nechcela zažiť. Dvaja teenageri sa rozhodnú ísť na návštevu k starým rodičom, no nanešťastie zisťujú až príliš neskoro, že nejde o ich skutočných starých rodičov. Ide o starší podivný párik, ktorý robí samé čudné veci a má čím ďalej tým podivnejšie zvyklosti. Film udržuje diváka v napätí až po lakačky, ktoré sú efektné, originálne a nečakané, preto fungujú z môjho pohľadu veľmi dobre. Vizuálne strašidelne a znepokojivo pôsobili aj trhané pohyby "babičky", ktoré sa deťom podarili nakrútiť na ručnú kameru a neskôr boli aj ich svedkami. Celkovo môžem povedať, že ide o jeden z top hororov tohto roku.

Legendy zločinu (2015)

Viac ako dej filmu, ktorý v podstate voľne plynie ma uchvátil samozrejme Tom Hardy, ktorý hraje rolu tentokrát za dvoch. Jeho fenomenálne herectvo je ťahákom celého filmu, pravdupovediac okrem neho sa dá ťažko sústrediť aj na niečo iné. Bavila ma aj atmosféra londýnskych barov a Reggieho romantický vzťah aj keď s nie veľmi šťastným koncom.

Orel Eddie (2016)

Príbeh o nezastaviteľnej ľudskej vôli a schopnosti dosiahnuť každého svojho cieľa a čohokoľvek. Navyše tu ide o vcelku nezvyklý šport, ktorý si človek obľúbi a poteší aj Hugh Jackman vo vedľajšej roli.

Bod zlomu (2015)

Point Break je mňa srdcovou záležitosťou. Tešila som sa na túto vynovenú verziu, podľa traileru to vyzeralo výnimočne. Dej bol filozoficky viacej premyslený a komplikovanejší ako v pôvodnej verzii, osobne ma potešil aj ekologický podtón, aj keď sa to už niekomu môže zdať otrepané. Veľmi sa mi páčilo prostredie jednotlivých úloh a taktiež samotné scény extrémnych športov, ktoré boli originálne a vymakané až sa mi niekedy dych zatajoval. Mínusom by mohla byť slabšia herecká zostava, no tú pôvodnú už asi ťažko niečo prekoná.

Majestic (2001)

Napriek väčšinovému nadšeniu nepovažujem tento snímok za až taký vynikajúci. Po prvé príbeh diváka dostatočne nevtiahne do deja, je zbytočne veľmi dlhý, Jimovi sa síce podarilo dobre stvárniť hlavnú postavu, ale viac mi sedí asi na komediálny žáner.