Pýcha a předsudek (2005)

Zápletka - tá ma nebavila, ale úžasné a briliantné účesy, kostýmy, kamera, dialógy, Keira - TO ÁNO.

8 MM (1999)

Zdĺhavá vyšetrovačka, až ma ku koncu prestávalo zaujímať či a čo sa nakoniec vyrieši. Píšu že vraj mysteriózny, no podľa mňa tam bolo viac scén do akčného filmu, do toho hrala hudba podobného rázu, čo v mojom hodnotení rozhodne nepridalo. Navyše Cage v tých scénach kde sa snaží hrať veľmi vážne, plus tie na detektíva „nenápadné“ brýle a kabát...no, zabavila som sa. Páčil sa mi moc ten bláznivý režisér.

Mother's Day (2010)

Po prvých desiatich minútach som si vravela že fú to sa nám ako rýchlo rozbehlo a začala som pochybovať , že veď keď je také šup šup tempo, čo tam ďalej povymýšľajú, a vymysleli ! Dokonca predčili moje očakávania, nuda sa teda nekonala. Išla karta hlavne zaujímavým vraždám a mučeniam (čajík o piatej), pekným zbraniam, aj tie improvizované ma bavili, hudbe a cleý čas som nemala tušenia ako to celé dopadne a kto nakoniec prežije. Prichytila som sa však, že nadržiavam psychopatom (hi), asi aj zato že presvedčiví boli. Menej známy, ale viac sa mi páčil ako napr. Saw. Kto fičí na exploit odporúčam!

Rango (2011)

Sprvu som pristupovala skepticky, pretože tie zvieratká boli ale origoš odpudivé, no konieckoncov možno aj zámer, pretože ten, koho zaujíma v kreslenom filme prvoplánovo to, či sú zvieratká zlaté, asi po tomto nesiahne. Pýtam sa či je toto pre deti, lebo nemajú šancu to pochopiť a oceniť všetky tie nápady, ktorými je tento film doslova nabitý .) Celé to malo hlavu a pätu, popreplietané hláškami, jedna lepšia ako druhá no a celým príbehom nás sprevádzajú amigos sovičky, ktoré nemali chybu.

Nepřemožitelné zlo (2005)

C. Flockhart pekná a presvedčivá, no samotný film ani nie. Celkovo mi chýbalo napätie, nebála som sa. Ďalšie negatíva vidím v neoriginálnosti, predvídateľnosti, nechcem byť zasa premúdrelá, no rovno počas sledovania som rozmýšlala nad vylepšeniami, ktoré by sa dali umiestniť do dosť nudného scenára. Príde mi to tak, že v tomto prípade sa viac sústredili na atmosféru a efekty, ktoré sú na môj vkus až moc teatrálne, pričom príbeh stráda. Zopár svetlých miest (zaujímavý koniec) ma však už nedokázalo vytrhnúť z priemerného hodnotenia. Kvôli veciam, čo som napísala, sa to práveže niekomu môže páčiť, ja len že didn't work for me bro

Ozvěny mrtvých (1999)

Ducháriny sú moja srdcovka, a preto mám tendenciu im nadŕžať pri hodnotení. No predsa len je ťažké nájsť medzi kopou filmov s touto tematikou tie kvalitnejšie, medzi ktoré tento snímok nepochybne patrí. Thriller/horor s absenciou hluchých miest (čo je podľa môjho názoru veľmi ťažké pri tomto druhu filmov), atmosféra, správne nadávkované napätie, dokonale premyslený síce béčkový kúsok, ale o to viac sa mi páčil v porovnaní s niektorými duchárinami o kategóriu vyššie (ktoré sa hrajú na viac ako v skutočnosti sú) sa nemá rozhodne za čo hanbiť. Pripadá mi, že ho pozná málo ľudí, čo je škoda.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Najviac sa mi páčil nápad kontrastu medzi detskou nevinnosťou a všadeprítomným strachom a krutosťou doby, alebo ľudí ak sa to dá tak nazvať. Herecké výkony, ktorým som verila boli 2 a to ten chlapca z tábora a V. Farmigy. Rozmýšľam medzi 4 a 5, a som si vedomá, že to bol z veľkej časti predvídateľný záťah na city (na čo som sa v tomto prípade dosť namotala) , no odhliadnuc od toho mi tam predsa len niečo chýbalo, všetky prvky sa mi zdali kvalitné, no ako keby nešli na 100%.(čakala som, že mi na konci aspoň slzička ukvapne, no nestalo sa tak.)

Závrať (2009)

Môj výber padol na tento snímok s vidinou originálneho prostredia, nevedela som si predstaviť horor v horách, pre mňa je docela desivé sa už len pozerať na horolezecké zábery. Tu rovno musím súhlasiť, s tými čo vravia, že prvá polovica bola čosi ako thriller, a vcelku vydarený. Všimla som si, ale to je asi iba môj dojem, že ten pomyselný prechod medzi dvoma časťami, resp. prostrediami bol dosť neprirodzený, nečakaný, všetko sa rýchlo zvrtlo, že človek si ani nestihol všimnúť ako. Naozaj som sa na sledovanie tešila, no negatíva ako nesympatickí herci (chalani boli dokonca niekedy hysterickejší ako baby, čo vyzeralo dosť divne), nelogickosti, sľubujú nám hory a potom aj tak sme v lese, neponúka sa nič nové, okopírované veci z iných filmov, označila by som to dokonca za mierny podpriemer, v tomto prípade asi negatíva dosť prevážia. Ešte šťastie za krátku stopáž . Chcela som dať za 2, ale Francúzi vedia vždy koniec filmu niečím ozvláštniť(áno a tiež tá príroda), čo oceňujem, takže dávam 3, no aj tak mi je ľúto, mohlo to byť aj lepšie.

Dům ďábla (2009)

Stará dobrá škola s vhodnou hudbou a inovatívnymi zábermi. Nie je to prvoplánové, nevyskytujú sa žiadne lacné hororové triky, o to viac ho cením. Osobitne ma zaujala symbolika zatmenia mesiaca a blikajúce zábery, ktoré poriadne vygrádovali napätie. Záver som moc nečakala. (positive)

Rio (2011)

Samba! Oceňujem ornitologické vtípky, ktoré mi pripomínali konkrétnych ľudí z fachu , čo som sa teda dosť nasmiala. Vybrané pekné prostredie ,do ktorého sú umiestnené sympatické charaktery, (ten veľký zlý papoušek čistý mafián, a opičí gang mi trochu pripomínal gang tučniakov z Madagaskaru, akurát že iný živočíšny druh :) Nevýhodu vidím v tom, že sa dá ľahko prekúknuť, čo sa z toho vykľuje, čiže asi nie pre náročného diváka, no ako oddychovka dobré a pre deti určite.