Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (42)

plakát

The Boys - Season 2 (2020) (série) 

| 90% | První série mě nadchla, ale ve výsledku jsem měl tak trochu pocit nevyužitého potenciálu. Avšak u druhé série se tenhle potenciál začíná naplňovat. Někdo možná očekával nonstop akční jízdu od začátku do konce, mě ale relativně pomalejší budování příběhových zápletek v první polovině série vůbec nevadilo. Hlavně, že je zvládli tvůrci na konci pořádně zužitkovat – a že se jim to povedlo bravurně! Spojení Nazi historie jedné z postav se současným nárůstem Neo-Nazi nálad za velkou louží – např. úvod 7. epizody, který paroduje extremizaci vlastní voličské základny americké pravice – je naprosto parádní! (Pro lidi co brečí, že je to až moc anti-pravicové.. vyhledejte si něco o "Kenosha shooter" nebo stovkám jemu podobných) Krom toho tady najdeme samozřejmě i komentáře k jiným trendům, které otřásají základy americké společnosti – woke propaganda, náboženství používané jako marketingový nástroj nebo témata zneužívání pravomocí lidmi, kteří by nás měli chránit - až mi u Homelanderova projevu běhal mráz po zádech, jak přesně se tvůrcům povedlo uhodit hřebíček na hlavičku “We are your heroes. We are here to serve and protect you.” Stačí hrdiny zaměnit za policisty a jsme doma! Navíc po posledním zvratu ve finální epizodě se už teď nemůžu dočkat, až se tvůrci pustí i do druhé politické partaje :)) Taktéž je super, že se vyřešila jedna z nejdůležitějších dějových linek prvních dvou sezón a od další série se do toho může Butcher konečně opřít opravdu naplno! ~ Krom toho si seriál drží vysokou kvalitativní laťku ve všech směrech, herecké výkony jsou na odpovídající úrovni a samozřejmě to pro mě opět táhnou Karl Urban a čím dál lepší Anthony Starr. Těch několik easter eggů, pomrkávající na fanoušky Supernatural, už jen stupňují moje nadšení pro s03, kdy se dočkáme v seriálu i Deana Winchestera :) Uzavřu to celé tím, že i velký mocný Marvel, by se měl pořádně koukat kam až to The Boys dotáhli, aby viděli jak “Girls do get it done!”

plakát

The Sky Is Pink (2019) 

| 90% | K tomuhle filmu jsem se dostal díky parádnímu songu MEMBA - For Aisha (https://bit.ly/2OPzGsJ), na který jsem narazil shodou okolností zrovna ve chvíli, kdy jsem si procházel menší ztrátou ve svém osobním životě, takže mě silně zasáhl. Zpočátku jsem moc nerozuměl, o čem se v písničce zpívá, ale vždycky jsem měl pocit, že je to spíše píseň oslavující život, než smutná a o smrti. A to se dá říct víceméně i o filmu samotném. Ten, i když je podle skutečné tragické události, je natočen s nadhledem, lehkostí a vtipem, který nám často servíruje samotná Aisha jako vypravěčka celého příběhu. Krom toho, je tady i pár opravdu silných scén, kdy jsem hluboce soucítil s celou rodinou – telefonát s bratrem, mentální zhroucení, loučení v posteli. K tomu přispívaly herecké výkony Priyanky a Zairy, ke kterým nemám co vytknout, protože v klíčových momentech odvedly perfektní práci. Samotná režisérka si prošla podobnou životní zkušeností, proto jde cítit, že jde o hodně osobní film, dělán s láskou, což se odráží v hravém scénáři. A takové filmy já můžu, takže si Moose, Panda, Giraffe & Aisha u mě zasloužili pět hvězd. There's no need to change the color of your sky for anyone. Ever.

plakát

Good Omens (2019) (TV seriál) 

| 85% | Sira Pratchetta zbožňuji, takže to možná nebude úplně nezaujaté hodnocení, ale mě tenhle koktejl Terryho laskavého humoru a temnějšího Gaimana, ohromně bavil. Ač jsem bohužel knížku nečetl, i tak vím, že zrovna tenhle typ humoru se těžko převádí ze stránek knihy do filmové podoby. Proto je milé překvapení, že tady se to tvůrcům úspěšně daří. K tomu samozřejmě pomáhá jednak dobře zpracovaný scénář a parádní herecké výkony ústřední dvojice anděle a ďábla (oba dva jsou dokonalí!), ale i vedlejších postav např. Jona Hamma. Co se týče dějové linky dětí je to kapku slabší - to je tak jediná větší výtka, kterou k seriálu mám. Finále s Benedictem a hudbou Queenů jsem si ale neskutečně užíval. Takových adaptací Pratchetta prosím jen houšť a více, děkuji! "What was it that he said that got everyone so upset?" "Be kind to each other." "Oh... that will do it."

Poslední hodnocení (1 651)

Faunův labyrint (2006)

26.07.2021

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

26.07.2021

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

26.07.2021

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

26.07.2021

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

26.07.2021

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

26.07.2021

Agresivní virus (2014) (TV seriál)

26.07.2021

Princ a pruďas (2011)

26.07.2021

Zelený sršeň (2011)

26.07.2021

Reklama

Reklama

Reklama