Troja (2004)

Brad na trampolíně smečuje jak Michael Jordan, akorát na místo basketbalové míče dřímá v ruce meč. Hmm, ne díky.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Nejlepší televizní pořad všech dob. Po tom, co jsem dodíval dostatek dílů, můžu s klidem říct, že je dokonce lepší než Fast and Loost. Někdy je až neskutečné, co dokáží v mžiku sekundy vymyslet. Jsem uchvácen a opravdu tento humor je něco, co mi sedne. Colin a Ryan jsem kapitolou sami o sobě. "Partičko! Podívej se, jak se to dělá! Zatím nemáš ani na to, abych tě s tímto skvostem srovnával!"

Casino Royale (2006)

Aneb konec šarmantního Bonda, který věci neřeší hrubou sílou, ale svým kouzlem. Konec zábavného Bonda. Konec svůdného Bonda. Jako pardón, ale srovnejte šarm Craiga oproti mírně akčnímu Piercovi a stylovému Seanovi. Ano, Craig prohrává na plné čáre, neb Bond prostě nikdy nebyl o akci, o efektech a o střílení. A teď mě nechápejte špatně, já jako herce Craiga celkem beru, jen ne jako Bonda. Opravdu ne. Ale na druhou stranu je to furt nejlepší ze všech Craigových Bondů, takže aspoň ty 2* tomu dám. Ale do smrti budu zklamán, že takhle zkazili jednu z nejlepších ság všech dob.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Něco tak geniálního jako je Stopař od Adamse se prostě nedá předělat do filmu. Knihy pracují na naprostostém chaosu, zdánlivé nesmyslnosti a obrovské představivosti čtenáře. A právé proto je kvalitní filmová adaptace naprosto nemožná.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Není nad to, když se v kinech zaplavených superhrdiny s všemožnými schopnostmi opět objeví stará dobrá akčňárna ve stylu 80. let. Hrdinové, se kterými se člověk může jakž takž ztotožnit, protože mají svoje chyby, a tudíž nejsou nudní jako např. Superman. Expendables 2 je po všech stránkách zlepšení od prvního dílu. Tenhle film není ani tak o akčních scénách, ale o tom, že si člověk zavzpomíná. Zasměje se hláškám, které si dělají srandu snad z každého herce v tomhle filmu (hlášky typu "I am back", narážky na Lundgrenovo studium chemie nebo dělání si srandu z Chucka Norrise budu mít v hlavě ještě hodně dlouho). A zamyslí se nad sebou, proč by mu všichni ti staříci nakopali zadek, i kdyby měl za sebou armádu goril. Líbilo se mi rozvrhnutí scén, aby všichni herci dostali zhruba stejně prostoru (což, byla velká chyba jedničky). Dokonce i Yuri Boyka aka Scott Adkins, které jsem tak postrádal v prvním dílu, se objevil. Velkou chybou filmu byla velmi ale opravdu velmi nudná druhá čtvrtina, která naštěstí byla zachráněna čtvrtinou poslední, kde se ty nejikoničtější legendy (Sly, Arnie, Bruce, Chuck) konečně objevily pospolu. Zkrátka a dobře, nám Slyova sebranka ukázala, že do starého železa ještě nepatří a já jen doufám, že Arnie neřekl své "I´ll be back!" naposledy.

Rafťáci (2006)

S tímhle filmem mám trošku problém. Sice je jen o trošku lepší než Snowboarďáci, humor není kdo ví jaký a tady ty lechtivouromatické komedie tak trošku nesnáším, ale jakožto vodák od 3 let si vždycky krásně zavzpomínám na Vltavu, a jak to tam ve skutečnosti vypadá. Sice jednotlivé úseky jezdí absolutně mimo pořadí, ale jedno tento film dělá parádně. Dokáže nabudit atmosféru, kterou zažijete jenom na vodě. A za to si ty tři hvězdy určitě zaslouží.

Newsroom (2012) (seriál)

Po pilotu jasných 5* hvězdiček. Až dokoukám sérii, napíšu něco smysluplného, ale zatím naprosto famózní. EDIT: Po 1. sérii stále pět a psát něco smyslupného není ani potřeba.

Mazaný Filip (2003)

Film plný naprosto geniálních vtipů a přirovnání. Ano, sem tam se najdou některé opravdu špatné, ale musím říct, že mně tenhle typ humoru fakt sedne. Navíc je to na český film totální nezvyk. Pochybuju, že se najde jinej českej film, který by se tomuhle aspoň vzdáleně podobal. A to je dobře. Zkrátka a dobře za 4*. Někdo by mohl namítnou, že tomuhle přeci nemůžu dát 4* ...A BANÁN, TEN SI OLOUPAT MŮŽU!?

Equilibrium (2002)

Proč ten Sean nikdy nevydrží? Proč, proč, proč? Jinak takové hodně kvalitní béčko se zajímavou nicméně dle mého soudu dosti nereálnou myšlenkou ...ale to přeci nikoho nezajímá. Sean zas umře. Pff...

Pro hrst dolarů (1964)

Na základě komentářů jsem čekal, že bude první díl dolarové trilogie poněkud horší než jeho ostatní díly, nicméně byl jsem velmi mile překvapen. A to hlavně dějem a lokalitou, která mi přijde mnohem zajímavější než v, již zmiňovaných, dalších dílech. Clint opět skvělý výkon v roli trdého bezejmeného hrdiny, který hraje na všechny strany a zároveň si uchovává tu takovou "morální dobrost". Morriconeho hudba, která dokáže vždy dolatit tu správnou atmosféru, je samozřejmě naprosto bezchybná. Co trochu zamrzí je absence Lee Van Cleefa a podle mě trochu odfláknutý finální duel. Ale jinak krása, která dokáže svým dalším dílům v pohodě konkurovat.