Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Musím s radostí říct, že tvůrci to vzali za správný konec: 1) Vyhodit Orlanda a Keiru (check) 2) Nebrat to tak vážně (check) 3) Zaměřit se hodně na Jacka (check). Ne opravdu, musím říct, že u filmu jsem si nádherně odpočinul, zasmál jsem se vtipným i idiockým scénám, a spravil si mínění o Pirátské sérii, kterou stáhl dolů druhý a třetí díl. Depp opět exceluje, Barbossa je příjemné zpestření, Penélope zastínila Keiru a na Gemmu Ward se dá po celý film dívat (furt sem si pohrával s myšlenkou, že vypadá jak mladší Liv Tylor). Ve zkratce: Piráti nejsou ničím zázračným. Vlastně se jedná o zcela průměrný titul, nicméně zasmát se u toho dá dokonale. Základní věc je od toho nic neočekávat a nové Piráty si užije téměř každý.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch se dá jednoduše shrnout jedním slovem - zvláštní. Opravdu jsem si myslel, že prostě přijdu do kina, vypnu, budu se 2 hodinky dívat na jednu velkou řežbu a pak pudu celý šťastný domů. Nicméně film mě kompletně překvapil. Musím se u něj přemýšlet a to tak, že hodně, jinak to prostě nepochopíte a bude hledět na celý film se zhrozeným výrazem a otázkou "co to?" na rtech. Opravdu si nejsem jist, jestli jsem film pochopil, ale budu doufat, že jo. Celým filmem nás provází neuvěřitelná hudba, vzhledově vypadá celý film také luxusně a příběh celkem překvapivě není vůbec špatný. Tak proč tedy jen 3*? Jednoduché vysvětlení. Souboje. Nechápu, co to mělo být, neb souboje byly na celém filmu to nejhorší. Ano, esteticky vypadají famózně, ale jsou takové nemastně neslané a do celého filmu mě prostě nepasovali. Např. scéna ve vlaku je jedna velká nuda. Otevřou se dveře, hodí se zpomalený záběr, 10 minut se střílí a ...nic. Zkrátka a dobře souboje to celý pokazily. Čekal jsem řežbu a nedostatky v příběhu. Nicméně celkový dojem byl přesně opačný.

Avatar (2009)

Dílo, na které jsem se opravdu těšil, a očekával od něj velký zážitek. Ten se nakonec dostavil a po odchodu z kina jsem byl velice nadšen zvláště proto, že se jednalo o vůbec první 3D film, který jsem kdy viděl. Nicméně doma jsem začal o filmu přemýšlet a uvědomil jsem si, že příběh je dost slabý a jenom "wow efekt" z 3D zpracování zakrývá tento fakt. Herecký výkon, hudba a všechno tady to okolo je samozřejmě velice slušné (ale ne dokonalé), nicméně přes děj se prostě nemůžu přenést. Moje smýšlení o Avatarovi definitivně rozhodlo sledování bez 3D, kdy jsem se opravdu hrozně nudil. Zkrátka a dobře se dá Avatar shrnout do jediné věty: "Úžasný zážitek v 3D, bez 3D hrozná nuda.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Moc jsem toho od filmu nečekal. Chtěl jsem si prostě jenom odpočinout u filmu, jehož scénář napsal můj oblíbený seriálový herec. Ale musím říct, že čím víc jsem se díval, tím víc jsem byl nadšen. Ihned od začátku jsem cítil naprostou pohodu a to hlavně díky famózní hudbě, která zní po celou dobu filmu a nepřestane. K tomu snímek přidává 6 více než kvalitních herců (celkem jsem byl překvapen), nádhernou Kate Maru, výborně napsané dialogy a ke konci aji emoce. Ano, příběh není nějak moc originální, ale proč měnit něco, co funguje, že? Za mě 90% a opravdu se těším na další.

Ostrov pokladů (1990) (TV film)

Na rovinu nejlepší pirátský film, který jsem kdy v životě viděl. Možná ze mě mluví trochu nostalgie, neb jsem Ostrov pokladů poprvé viděl v pěti letech, ale to vůbec nevadí. Kromě skvělého v té době mnou ještě neznámého Christiana Balea, nezapomenutelného Hestona v roli charakterního Johna Silvera, skvělou hudbu a pirátské prostředí, hovoří pro film i fakt, že se jedna o snímek, který se snad nejvíc ze všech mou viděných filmů drží předlohy. Jedním slovem brilantní a scény jako např. "Vypadá to, že ti zvlhnul prach Jimme" nebo "Huntere! Zadovku" se mi v paměti udrželi i 10 let od prvního zhlédnutí. Zapomeňte na chabé Piráty z Karibiku. Takhle má vypadat správný pirátský film!

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997) odpad!

Název je opravdu velmi výstižný, neb po shlédnutí tohoto "filmu" bylo minimálně 50% mých mozkových buněk vyhlazeno.Mortal Kombat 1 bylo vcelku solidní Béčko, kde Lambert předváděl jednu ze svých nejlepších rolí (až po Highlanderovi samozřejmě), ostatní mu to moc nekazili a člověk se mohl prostě dívat na sérii soubojů a hlasitě se smát. Ideál. MK2 je ovšem jiné. Zde končí všechna legrace a jediné, co vám zbývá, je brečet a hlavně trpět. Herci podávají dosti tragický výkon (Lambert byl nahrazen nějakým vysmátým realitním makléřem a Cage si pro jistotu neškrtne vůbec). Záporáci jsou kapitola sama o sobě, dialogy tak nějak nedávají smysl a člověk se dívá jenom proto, aby zjistil, jestli druhá půle bude stejně tragická jako první. A jelikož je to MK, tak by člověk očekával, že aspoň souboje budou jakž takž na úrovni. To, co však vytvářejí speciální efekty, před kterými by se i Herkules nemusel stydět, je opravdu něco. Veškerý souboj se smrkne na úder, sekundová pauza a následného nebohého miniona, jak naráží do zdi. Nebudu to prodlužovat a na rovinu řeknu, že tohle je prostě brak, který je beze sporu to nejhorší, co jsem kdy měl tu smůlu vidět.

Firefly (2002) (seriál)

Firefly je podle mě to nejlepší, co může seriál nabídnout. Spojení westernu a sci-fi se nečekaně vydařilo na jedničku (ani ve snu by mě nenapadlo, že by tohle spojení mohlo fungovat). Herci jsou všichni vynikající a hlavně se přesně hodí na postavu, kterou hrají (Baldwin a Fillion jsou vůbec nejlepší). Mohl bych toho opravdu vytáhnout hodně, ale co na Fireflyi zbožňuji vůbec nejvíc je ta "reálnost". Žádní hodní hrdinové, kteří se snaží zachránit svět. Nic takového. Posádku tvoří posádka, která chce zkrátka a dobře přežít a neštítí se žádných zakázek ...zkrátka a dobře jim jde hlavně o peníze. O to víc jsem zklamán, že má seriál jenom 14 dílů a nevyužil svůj plný potenciál (to, že by se to mohlo krapet zvrtnou, je věc druhá). Seriál začal rozvíjet několik linek příběhu (od River až po tajemného pastýře (je to tak správně česky?)), které nicméně nemohl uzavřít, protože byl uťat a film Serenity prostě nedokáže v tak krátké době dořešit všechny tyto linky. To je však jediný vada na krása a proto se seriál Firefly rozhodně řádí do mého top3 seriálů, kde zřejmě zaujímá první pozici.