Hledám Amy (1997)

Juhůů, víra v Kevina Smitha byla po Dogmě opět obnovena. Hodně netradiční "komedie", která vyniká spíše opravdu skvěle napsanými a velmi reálně znějícími dialogy než samotnými vtipy, kterých zde najdete poskromnu. Zajímavá zápletka, zajímavý konec ...a hlavně ...Ben Affleck hraje parádně. Nikdy jsem nevěřil, že něco takového dokáže.

Dogma (1999)

Jsem mírně na rozpacích. Po dokoukání všech epizod "Večera s Kevinem Smithem" na videacesky jsem prostě musel vidět nějaký jeho film. A nejsem si jist, jestli jsem zrovna zvolil špatně, když jsem si jako první film vybral dogmu, neboť humor mi vůbec ale vůbec nesedl a přišel mi naprosto jiný, než jaký jsem mohl sledovat právě ve zmiňovaných "Večerech s...". Musím se podívat i na jiné filmy, ale zatím jsem Kevinem tedy zklamán.

Insomnie (2002)

Nolan kriminálky zkrátka umí. Nevím, proč si většina lidí pod Nolanem představí Batmana nebo Inception (no, dobře vím), neboť Insomnia (a i Memento) je podle mě naprosto vrchol. Všichni tři hvězdní herci podávají skvělý výkon a hlavně Al Pacino je kapitola sama o sobě. Režie a kamera, nebo-li to co Nolan umí nejlépe, je opravdu skvělá (vyzdvihl bych hlavně scénu s kládami) a tak dále a tak dále. Zkrátka a dobře, parádní krimi, které svojí atmosférou vtáhne snad kohokoliv do děje a už nepustí.

Fontána (2006)

Ve svém životě jsem nikdy nenašel film, kterých bych nepochopil. Tedy aspoň myslím. Nicméně Fontána si toto prvotní místo zaslouží. Dokážu pochopit, proč má tak vysoké hodnocení. Dokonce i cítím, že si svoji oblíbenost zaslouží. Přeci jenom Hugh Jackman a Rachel Weisz, kteří jsou vedeni ohromným Aronofskym? Film, který vypadá vizuálně famózně a určitě bude mít taky propracovanou pointu? Bral bych všema deseti, ale prostě mi nebylo dáno. Nechápu, promiňte. Možná na druhý pokus.

Malý Herkules (2009) odpad!

Některé filmy jsou tak blbé, že samotná slova k vyjádření pocitů prostě nestačí...

Kdo přežije (2000) (pořad)

Snad jediná reality show, kterou jsem kdy v životě miloval. Jako malej sem se na tohle párkrát díval na nově a zbožnoval jsem to. A teď, zhruba po ...hmm... sedmi(?) osmi(?) letech začínám náhodně stahovat jednu sérii za druhou a znovu objevovat svoje nadšení. Přeci jenom sledovat bandu lidí, jak se snaží přežít na ostrově je ohromná sranda. A samotná hra je taky geniální. Zvládat naráz sociální, fyzický a strategický apekt hry musí být opravdu tuhý oříšek. Jen trochu škoda, že vždycky zvítězí ti rádoby podvodníci a nikdy pravda a láska (chudák Ozzy, chudák Yau-Man). Každopádně co na celé hře miluji ze všeho nejvíc, je otázka, jak někoho vyloučit tak, aby pro Vás hlasoval při posledním hlasování poroty. Na někoho zapůsobí, že jste ho dokázal dobře vyřadit a hrál jste dobře strategickou hru, jiný si myslím, že jste byl po fyzické stránce lepší v boji o imunitu, a někdo Vás má prostě radši, než vašeho protivníka. Protože dostat se do final three (nebo two - podle série), je jenom polovina cesty...

My z Kačerova (1987) (seriál)

Dětství. Časy strávené s bratrem a taťkou každé ráno v sobotu a v neděli. Tenhle seriál má prostě duši. Baví malé i velké. Nejsem starý, abych mohl nostalgicky říct, jak dneska ranní pořady stojí za prd, ale ...jo, oproti Kačeřím Příběhům jsou jenom ubohý rádoby vtipný nic. Na tenhle seriál prostě nikdy nezapomenu a i po tolika letech si ho vždy rád pustím na DvD. PS: Druhá verze dabingu zní opravdu tragicky.

Silent Hill (2006)

Jednou větou. Jediný horor, u které jsem se kdy bál, za což si zaslouží mé uznání.

Avengers (2012)

Rozmýšlel jsem se, jestli napsat dlouhý sofistikovaný komentář nebo jenom něco krátkého, co by stačilo na vyjádření toho, jak moc je tento film úžasný. Zkusím něco krátkého. Joss Whedon je prostě král. Vždycky jsem ho měl rád od té doby, co stvořil Firefly, a teď to jenom potvrdil. Skvělá akce s naprosto famózní choreografií způsobů boje jednotlivých Avengerů. Z Hulka sršila nenávist, Cp. Amerika bojoval spíše defenzivním rozvážným stylem, Black Widow naprosto skvěle propracované chvaty a Iron Man je prostě Iron Man (tisíce různých blbostí, které ještě komentuje svým skvělým humorem). Ale jenom akce by tenhle film k dokonalosti nedovedla a vždy jsem byl zastáncem toho, že akční filmy musí mít něco víc ...humor, nadsázku, hlášky. U Avengeru jsem se řezal smíchy od začátku do konce, skvělé, skvělé a nečekané momentky, které dokázaly kino rozesmát tak, že někteří začali tleskat ...a to se v kině moc často nestává, a už vůbec ne u akčního filmu. Příběh je jen velice jednoduchý, ale funguje naprosto dokonale. Fanoušci Marvelu by v něm určitě ale našli i něco víc. Jedinou, ale opravdu jedinou výtku, kterou k celému filmu mám je, že jsem vůbec necítil jakoukoliv možnost, že by se někde mohlo něco pokazit. Mám rád, když mi film dává iluzi, že by klaďasové mohli i prohrát. Tady ne, až na počáteční neschody nikde, ale opravdu nikde ani známka škobrtnutí, známka toho, že by zlo mohlo vyhrát. Každopádně naprosto boží film. Jedna z nejlepších akcí, co jsem kdy v životě viděl (a to jsem viděl hodně). Doporučuji se ovšem před filmem podívat na předcházející filmy týkající se Avengerů. Dojte Vám pak mnohem víc narážek a film bude ještě lepší. Jestli to tedy vůbec jde!

Smrtonosná past (1988)

Až se stydím, jak dlouho mi trvalo se na tuhle klasickou akčňárnu podívat. Nic zbytečně nepřekombinovat, nic zbytečně neokecávat, prostě hoďte Bruce v roli mírně trhlého policajte Johna McClana samotnýho do baráku plnýho padouchů a nechte ho dvě hodiny řádit a všechno komentovat svým specificky vtipným způsobem. Prostě až učebnicový přiklad, jak má akční film vypadat.