Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Za mě palec nahoru. Rozhodně příjemné osvěžení. Trochu bych vyčetl komplikovanost, zbytečně se do toho tvůrci párkrát zamotali, kapitán, co není ten pravý kapitán, nepřítel, který je pak spojenec, nepřítel, který je spojenec a pak je zase nepřítel. Ocenil bych občas i jednodílné epizody. Někdy se to táhne na můj vkus až moc. Ale jak říkám, dá se na to koukat, jen ta ukecaná zrzka mi občas leze na nervy. Čtyři hvězdy tomu sluší.

V utajení (2017)

Na rovinu, je to jednohubka. Ale je to kvalitní jednohubka. Za mě osobně tak 3,5 hvězdy. Nemám moc rád onu hlavní hrdinku, co by herečku, ale to může mít ostatní jinak. Je skoro až srandovní, jak scénáristé vmáčkli do filmi islamisty, kteří světe div se, vlastně chtějí zabránit terorismu. Ještě chybí gender otázka a je to kompletní. Srandovní také je, jak šéfka britské tajné služby jede přímo do akce, krytá třemi ajťáky. Film má 98 minut, ale reálně příběhově toho bylo tak na minut 65. Příběh je totiž zbytečně komplikovaný. Jak jsem ale říkal na začátku, jedná se o kvalitní jednohubku, opakovat však nebudu.

Ztracen v džungli (2017)

Typicaká 3,5 hvězdová jednohubka. Nakonec jsem dal 4 za to, že jsem viděl trochu něco jiného, než je obvyklé v těchto survival snímcích, co se více podobalo realitě. Jinak samozřejmě Daniel Radcliffe nezklamal a je pořád stejně nesnesitelný a nesympatický.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Veliké zklamání pro mne. Kromě přehlídky nejrůznějších tvorů a stále více šílených planet (všude láva, všude poušt, všude městská zástavba). Proč pořád takové extrémy? Asi snaha zaujmout. To vše by se ještě dalo, ale dost zmatený (hlavně na začátku) příběh, zbytečně dlouhá délka filmu a především neskutečně nesympatičtí prakticky všichni hlavní protagonisté, to už se vážně nedá.

Hirošima - počátek atomového věku (2015) (TV film)

Řekl bych, že jde o jeden z nejlepších dokumentů o Hirošimě, jaké jsem viděl. Britové toto opravdu dokonale umí. Řekl bych, že lépe, než klasické filmy.

Novoroční přípitek (2015) (pořad)

Pokud mám hodnotit, tak snad jen to, že tenhle televizní "příspěvek" nebyl ničím zdařile vyjímečný.

San Andreas (2015)

Tři hvězdy dát prostě musím. Dwayne Johnson snad možná občas i hraje a to je nutné ocenit. Ostatní je samozřejmě více méně popcornově přiblblé. Ale jde o katastrofický film a ne o Shakespeara. Když to takto berete, dá se to zkousnout řekl bych, že snad i více než řada starších katastrofických snímků.

Sázka na nejistotu (2015)

Dal jsem tomu 4* kvůli hercům v hlavních rolích, jinak bych jednu ubral. Chybí tomu trochu sruzimitelnější jazyk. Je mi jasné, že to není jako počítat korále, ale stejně se měli tvůrci pokusit ještě více věci pro diváka zjednodušit. Na to, že film se každou chvíli zastavil a něco se vysvětlovalo (nic proti), tak mi zcela chyběl finální moment, kdy došlo skutečně na krizi. Jako by to přicházelo pozvolna, přitom si moc dobře pamatuji, že to byl spíše šok. I tak moc dobře udělané a doporučuji ke shlédnutí.

Terminator Genisys (2015)

Dávám maximální hodnocení. Proč? Jednoduše proto, že jde o páté pokračování, což většinu filmů háže do oblasti "odpad", je tam zase Arnie, hlavní nepřítel je povedený, Arnieho sekundantka mi sedí a celkově to má spád. Ani na chvilku jsem se nenudil a to je hlavní. Krásně jsem si také zavzpomínal na úvodní dva díly. Prostě paráda. Já byl spokojen.

TýTý 2014 (2015) (pořad)

Jak už tu někdo psal. Sice se to obešlo bez téměř až tradiční excesů, ale jinak nuda nuda nuda. Chápu, že to není SuperStar, ale trochu invence by nezaškodilo.