• Thriller

Dcera čarodějky (2015)

Veľmi pekná fantasy. Nenáročná, pekne vizuálne spravená s rozprávkovým dejom. 2 z 5

Můj šálek kávy (2014) (TV film)

Zase raz sto krát prevarený príbeh, presne ako jej káva. So škoricou a karamelom. Nič nové, zhola nič. Aspoň, že Laura je mocná jeba a dobre sa na ňu pozerá. 1 z 5

Mečiar (2017)

Čo týmto chcela Terezka povedať? Chcela len podať historický exkurz v podobe dokumentu? Chcela priblížiť mladej generácií uja Vlada? Chcela sa zviesť na sláve Únosu? Rozhodne sa na dokument dá pozerať z rôznych uhlov, ale tak či onak, od objektivity to malo veľmi ďaleko. Dobré na zaspomínanie, objasnenie pár detailov a hlavne, že to nemalo prestrelenú minutáž a nezmyselné dokumentaristcké zábery. 3 z 5

Legenda o Benu Hallovi (2017)

Pekný austrálsky western na pozadí skutočných udalostí. Malo to aj akciu, aj solídne charaktery, préria bola tiež uveritelná. Možno by som to trochu skrátil a pridal viac nahých žien, inak tomu neni čo vytknúť. 3 z 5

Trestanec (2017)

Trestanec síce ponúka druhotreidny scenár a ani pohnútkam fúzatého árijca nie je ľahké porozumieť, ale sledovať jeho cestu z dola hore zaliatu hektolitrami krvi je vskutku pútavé. Neni to prvoplánový výplach, neni to jazda na Oskara, ale dokáže to ponúknuť niečo, čo vás donúti dosledovať a pretrpieť tú prestrelenú minutáž až do konca. Hlavne tie väzenské flasbacky sú fajn. 3 z 5

Mimozemská invaze (2017)

Furt si poviem, že kanadské filmy už nie a furt to nejak poruším. Prečo sa tie postavy v hororoch alebo čo to kurva malo byť, správajú tak nelogicky? Prečo sú emzáci stále za tých zlých a prečo Snipes rozporcuje toho úbožiaka? Ach, príliš veľa otázok a žiadne odpovede. 1 z 5

Hroch (2017)

Ako nvm no. Tak anglicky podané, s nadsázkou, umrtveným tempom a pritom celkom fajn zápletka a aj samotné rozuzlenie. Ale druhý krát by som to už asi nedal. 2 z 5

Milovník po přechodu (2017)

Konečne komédia, čo prišla s niečím novým, relatívne neokukaným. Žiadny trápny humor, príjemné obsadenie, svižné tempo, dobré fórky. Príjemné prostredie a vedľajšie postavy dobre dotvárali celý kolorit tej bohatej smotánky. Ja som sa bavil možno viac, ako som očakával. Mocné 2 z 5

Zabijácké rekviem (2011)

Apatický thriller s veľmi divným rozprávačským štýlom. Nie všetko tam pasuje tak ako by malo. Dá sa to síce dopozerať, ale to konanie postáv, inotaje a nedorozprávané príbehy hlavne na konci lezú na nervy. Dobrá jednorázovka, len tomu chýbalo niečo, čo by z toho spravilo aj dvojrázovku. Slabé 2 z 5