• Thriller

Trestanec (2017)

Trestanec síce ponúka druhotreidny scenár a ani pohnútkam fúzatého árijca nie je ľahké porozumieť, ale sledovať jeho cestu z dola hore zaliatu hektolitrami krvi je vskutku pútavé. Neni to prvoplánový výplach, neni to jazda na Oskara, ale dokáže to ponúknuť niečo, čo vás donúti dosledovať a pretrpieť tú prestrelenú minutáž až do konca. Hlavne tie väzenské flasbacky sú fajn. 3 z 5

Mimozemská invaze (2017)

Furt si poviem, že kanadské filmy už nie a furt to nejak poruším. Prečo sa tie postavy v hororoch alebo čo to kurva malo byť, správajú tak nelogicky? Prečo sú emzáci stále za tých zlých a prečo Snipes rozporcuje toho úbožiaka? Ach, príliš veľa otázok a žiadne odpovede. 1 z 5

Hroch (2017)

Ako nvm no. Tak anglicky podané, s nadsázkou, umrtveným tempom a pritom celkom fajn zápletka a aj samotné rozuzlenie. Ale druhý krát by som to už asi nedal. 2 z 5

Milovník po přechodu (2017)

Konečne komédia, čo prišla s niečím novým, relatívne neokukaným. Žiadny trápny humor, príjemné obsadenie, svižné tempo, dobré fórky. Príjemné prostredie a vedľajšie postavy dobre dotvárali celý kolorit tej bohatej smotánky. Ja som sa bavil možno viac, ako som očakával. Mocné 2 z 5

Zabijácké rekviem (2011)

Apatický thriller s veľmi divným rozprávačským štýlom. Nie všetko tam pasuje tak ako by malo. Dá sa to síce dopozerať, ale to konanie postáv, inotaje a nedorozprávané príbehy hlavne na konci lezú na nervy. Dobrá jednorázovka, len tomu chýbalo niečo, čo by z toho spravilo aj dvojrázovku. Slabé 2 z 5

Světlo mezi oceány (2016)

Len kvôli tomu obsadeniu som to zapol. Inak by som hľadal plastovú vidličku a snažil sa s ňou ubodať. Neskutočná nuda zaobalila trošku zaujímavejší a emóciami nabitý príbeh. Ale za stratu dvoch hodín života to fakt nestojí. 2 z 5

Baby Driver (2017)

Tento film by si zaslúžil prestrihať. Nie. Ľudstvo by si zaslúžilo, aby tento film nevznikol. Dobre že som na tom nebol v kine, že ma mi prozretelnosť ušetrila love a nervy, lebo by som bol ešte vác nasratý jak som teraz. Hrozný dríst, s mrte hluchými miestami, nesympatickým obsadením, vypatlaným dejom a ešte horším záverom. A keby som si chcel popočúvať pesničky, zapnem si Youtube. Neskutočná pičovina. 1 z 5

Králův nesouhlas (2016)

Po 9.apríli ďalší skvelý film od severanov. Tak sa to má robiť. So skvelým obsadeným, vynikajúcimi hereckými výkonmi, ručnou kamerou a švenkujúcimi zábermi až po mrazivú atmosféru skrz mladých vojakov. To je cesta, ako učiť dejiny. Na môj vkus trochu málo nemeckých uniforiem, ale vysoko pozeratelné. Pre laika asi nuda, obrovská nuda, ale pre zainteresovaných povinnosť. Všetko pre Nórsko! 5 z 5

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vizuálne absolútne dokonalé. Besson tak zadelil, že som až zvedavý, či to Avatar prekoná. Len ten príbeh mi trhal žily a celkom dosť to celé zdegradoval. Zbytočne sa netlačilo na pílu ohľadom bojoviek, zbytočne nerozoberali intergalaktické slovíčka, viac sa dbalo na to, aby to bolo peknučké a vymazlené. A o takých 15 rokov poprosím dvojku. 4 z 5

Časové pásmo bylo změněno