Zrada a pomsta (1986)

Ja na tento film v kine bohuzel nebyl, ale pamatuji si na jeho filmove plakaty. Kdybych ho videl v te dobe, asi bude me hodnoceni vyssi. Tezko se Zrada a pomsta srovnava s dnesni produkci zanrove stejnych filmu, ktere tezi hlavne z vyborne choreografie a kamery. Sve kouzlo to ale ma, i kdyz objektivnost hodnoceni je narusena nostalgiky.-).

Agentura Puzzle (2004) (seriál)

Dnes uz zapomenuty televizni pocin, ktery je dejove prekombinovany a herecke vykony jsou maximalne prumerne. Z hlavnich postav hraje neco jen Jaskow. Nezaujme ani rezie. Ale s kapkou tolerance se na to divat da, jednou.

Vodník (2019) (seriál)

Pro ceskou serialovou kriminalni tvorbu mam slabost, Vodnik me televizni choutky ovsem neumel uspokojit. Scenar i cele vysetrovani mi prislo naivni. Ackoliv Meliskova dostala dostatek prostoru, nevedela co hrat... Jakesi poeticke ztvarneni mi k zanru taky moc nesedlo. Pro me zklamani, tesil jsem se tentokrat zbytecne.

Děvče ze sirkárny (1990)

Kaurismaki dokazuje, ze lze natocit dejove obsahle drama i s minimem slov. Zdanlive maly problem vyreseny velmi radikalnim zpusobem. Vyborna, az odtazita atmosfera, podporena dobrou kamerou a v neposledni rade skvela Outinen v hlavni roli.

Vřískot 2 (1997)

Dvojka je pro me velkym zklamanim, na rozdil od prvniho dilu jsem postradal vice akce, napeti a nejakeho toho strachu.

Lost Highway (1997)

Vyborne budovani atmosfery, skvela kamera a soundtrack, jinak podobny problem, jaky mam s vetsinou filmu D. Lynche.

Stylista (2018) (seriál)

Sice prazdne a absurdni, ale postavy zabavne. Slovak Ole jasna jednicka. Myslim, ze takovych postavicek se bude po Praze motat dostatek. Na jedno podivani, misto vecernicku uchazejici.

Skvrna (2019) (seriál)

Namet odvazny, tesil jsem se na to. Herecke vykony jsou jake jsou, ale i amaterum by se mel dat prostor. Co je ale zarazejici je zpracovani, tady Bebjak zklamal...

O hloupé havířce (1990) (TV film)

Velmi vtipna pohadka, ktera si hraje se stale aktualnim tematem, lidskou hlouposti.