Motorband: Restart (2017)

Mozna jsem nazev skupiny nekdy slysel, pisnicku od tehle sestavy vsak neznam zadnou. Dvouhodinovemu dokumentu chybi nejaky ucelenejsi prehled o kapele. Vzpominky na vyvoj metalu u nas v osmdesatych letech jsou zajimave..., pak uz jen mluvi cela rada hlav, ale vesmes nic zasadniho. Rad jsem se podival, ale nabyl jsem dojmu, ze si tato kapela takovy dokument snad ani nezaslouzi. Ciste subjektivne.

Všechno bude (2018)

Co me zarazi je koprodukce ctyr zemi ve filmu o trech pubertacich a jedne stare Audine, tohle nechapu. Dejove nicim nezaujme, road movie je vdecny zanr, hlavne pres leto. Divak ma ale pocit, ze uz ho tyhle filmy nemohou nicim prekvapit. Zde ocenuji prolinani policejniho vyslechu s vypovedi a fikci mladeho Mary. Herecke vykony dobre, hlavne pobavi postava maleho Heduse. Jinak se zadne velke umeni nekona, snadno zapomenutelny snimek.

Lehkovážný okamžik (1949)

Ma prvni zkusenost s reziserem Ophulsem dopadla dobre. Slabinu vidim pouze ve scenari, ktery je dost naivni. Presto nechybi akce, napeti a solidni herecke vykony. Paradni dobova jednohubka.

Temná stránka lodní dopravy (2016)

Vyborny dokument, skoda, ze jsem nevidel delsi verzi. Lodni doprava, minimalne u nas je v daleko mensi mire medializovana, jak preprava vzdusna. Spousta zajimavych informaci, ktere stejne nemaji reseni. Myslet si, ze neco vyresim tim, ze na triko nasiju informacni cedulku, kolik tisic km onen hadr nacestoval nez se dostal ke koncovemu zakaznikovi je spise usmevne, zvlast kdyz takovych 80% Cechu Banglades nenajde ani na mape... O Americanech nemluve. Ja vlastne tu zemekouli obdivuji, kvuli jeji neskutecne odolnosti. Ale zadny strom neroste do nebe...

Až po uši (2014) (seriál)

Divak si povi, no jo, dalsi vztahovy serial... Tento ma ale zajimave vykreslene postavy, ktere ziji relativne vsedni zivoty a presto nebo prave proto dokazou zaujmout. Dobre herecke vykony i zpracovani. Urcite jeden z nejlepsich ceskych serialu ve svem zanru.

Hlídač mrtvých (1997)

Vdecny namet pro podobne zanrovky. Ze zacatku to ma slusnou atmosferu a jiste napeti, ktere se bohuzel s pribyvajici stopazi nekam rozplyne.

Narušitel (2019)

Jako asi je fajn, zacinat v tak mladem veku jako reziser a dostat svuj film do kina... Tady bych ovsem s chvalou skoncil. Scenar je vice nez spatny, herecke vykony nestastne, spousta dobovych chyb a nepresnosti. Nechapu, jak si tento film muze dat nekdo do sve TOPky...

Vražda před večeří (1972) (TV film)

Moc presvedcive to neni, ale vysetrovatele a rada dialogu jsou zdarile.

Rádžasthán, země králů (2013) (TV film)

Radzasthan je stat ve state, je unikatni svou atmosferou a krasnymi domy. Coz si myslim, ze se poutave preneslo i do tohoto dokumentu.