Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Mam pocit, ze ke druhe serii mam daleko vice vyhrad nez k prvni. Prekombinovane, moc postav a spousta mrtvol... Me vsak sledovani bavilo a tesil jsem se na kazdy novy dil, tak nedostatky hazu za hlavu.

Žid Süss (1940)

Trochu me film zklamal svym technickym zpracovanim. Ferdinand Marian v roli zidovskeho obchodnika byl vyborny. Pribeh taky dokaze zaujmout a uprimne..., tu propagandu jsem cekal vetsi.

Nevěrné hry (2003)

Nepravem opomijene psychologicke drama s vybornou Stivinovou v hlavni roli. Ze zivota jedne rodiny, ve kterem se mozna vidi nejeden pozorny divak. Civilni herecke vykony, dobre napsane postavy a zajimave prostredi dela z tohoto filmu nadprumerne tuzemske drama.

Bukowski: Born into This (2003)

Dobre udelany dokument, ktery mapuje cely zivot Bukowskeho. Spousta zajimavych zaberu a vtipnych historek, presto by mozna vice strihu filmu pomohlo... Bukowski byl v mem dospivani ikonou a precetl jsem od nej vse co se dalo a presne pro nas byl tento dokument natoceny.-).

Cesta bez návratu (2017)

Arnold nikdy nepatril mezi me favority a i kdyz nezahral spatne, porad ho vidim oveseneho granaty a v maskacich a nejsem tak uplne presvedceny, ze je to role pro neho. Ale asi spis jde jen o me predsudky... Rozpocet asi nebyl nejvyssi a jde to znat. Herecke vykony celkem nicotne. Pribeh spatny neni, zaver taky dobry. Myslim, ze toto drama je lehce podhodnoceno a tak se pri sve nerozhodnosti priklonim ke ctvrte hvezdicce.

Vzpomeň si (2015)

Osobne nemam rad vecne parazitovani Zidu na holokaustu a nahaneni nacistu 70 let po valce... Vzpomen si je ale slusna road-movie jednoho starce, ktery podle navodu hleda spravedlnost. Zaver mozna ne uplne uveritelny, presto ma neco do sebe. Vyborna je navsteva u policisty. Jo, dobry film.

Jana Eyrová (1943)

Toto filmove zpracovani slavneho romanu jeste vice nez po obsahove strance zaujme svou, misty az hororovou atmosferou, dobrou kamerou a hudbou. Dobre vykreslene hlavni postavy, Fontaine se do sve role skvele hodila a o nic horsi nebyl ani Welles. Potesi i zacinajici Liz Taylor.

Advent (1956)

Marie Vasova v roli Roziny je uzasna, vyborny vykon. Rezie, i kdyz ne kazdemu muze sednout je velmi zajimava a mnohym zpusobem i originalni. Zbyle herecke vykony jsou spise divadelni, ale pribeh a lokalita nataceni pekna.

Místo na výsluní (1951)

Velmi povedene romanticke drama, pasaz od "nestastne" nahody po zatceni je genialni a ma vybornou atmosferu. No, nejde se divit, ze si hlavni hrdina vybral bohatou Liz Taylor, nez chudou Shelley Winters:-). Myslim, ze to slo ale zajistit pro nej jednodussi cestou... Slusne zahrane, pribeh mozna ne uplne originalni, presto dobry a pekny hudebni doprovod!

Silný kafe (2004)

Dejove nic extra, ale dialogy jsou skvele napsane a Martin Hofmann je neskutecny komik, velmi nedoceneny herec... Severska tvorba v ceskem havu se evidentne povedla... Moc nerozumim tak nizkemu hodnoceni.