Zlí hoši (1983)

Za me nic, za Penna jedna a ze slusnosti druha...

Kurz manželské touhy (2021)

Skoda nekterych zbytecnych a hluchych scen. Jinak je ve filmu cela rada povedenych dialogu, coz uz se u Bajgarovy tvorby stava samozrejmosti. Dejove nic proti nicemu, pobavi a nijak neurazi.

Otevři oči (1997)

V deji jsem se mnohdy ztracel jako hlavni hrdina. Ani to me ale neodradilo od zabavne podivane, de facto od zacatku do konce! Velmi dobry thriller, kteremu pridava na lesku jako vzdy kouzelna Penelope Cruz. Rad se na film jeste nekdy podivam.

Muž, ktorý sa nevrátil (1959)

Nejvetsi slabinu filmu vidim v postave nadporucika. Jaroslav Mares mi v jeho roli nesedl stejne, jako nektere jeho kroky. Coz je skoda, protoze jinak se jedna o velice dobre krimi. A to predevsim diky vyborne rezii Petera Solana (po Kadarovi s Klosem snad nejlepsi slovensky reziser), ta atmosfera Vanoc a zpusob, jakym je film natoceny, stoji za pozornost. Povinnost pro vsechny fanousky krimi zanru.

Okolo futbola (2013)

Fotbalovy chuligan je diagnoza mnohdy na cely zivot. A je uplne jedno komu fandite, odkud jste... Akcni sceny povedene a jsou ozdobou celeho filmu. Dejove to je i ve svem zanru pouhy prumer. Ale pohled na tuto problematiku v ruske metropoli je zajimavy.

Predčasné leto (1982)

Namet dobry. Skoda spatne vykreslenych postav a nepodarenych dialogu. Ale za to, jak se film snazi brat vazne, za herecke obsazeni, retro okenko a hromadu krasnych herecek nemuzu jit s hodnocenim nize...

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Skoda, ze vsechny dily nebyly tak zabavne jako ten posledni... Na dalsi serial od Prusinovskeho jsem se tesil. Bohuzel me to zklamalo a hodnotim to jako nejslabsi rezisersky pocin. Nic proti Brnu, tohle ale byla nuda jako hrom.

Fresh (2022)

Prvni "obycejna" polovina me bavila jeste vice. Hlavne svou prirozenosti a chovanim postav. Prijemne prekvapeni, ktere fanousky zanru musi bavit!

Heroin (1970)

Vyborny Gabin v roli statkare. Velmi dobre vykreslena hlavni postava, na ktere film stoji. Dobra atmosfera a pekna kamera. Dejove uz mi to tolik nesedi a zustanu jen u prumerneho hodnoceni.

Příběh Marie (2014)

Treti film se stejnym nametem, co jsem videl a nemohu objektivne hodnotit. Byt hluchy a slepy zaroven je ta nejdesivejsi predstava. Videl jsem poprve a naposledy.