Čas zastavit se (1988)

Pokud nebudu hodnotit vse kolem meneni identity a FBI. Dostanu velmi dobre zrezirovany film, ktery je sondou do zivota zdanlive obycejne americke rodiny nekde v 80. letech. Nejvice zaujme postava mladeho talentovaneho kluka, ktereho vytecne ztvarnil R. Phoenix.

Bílý tygr (2021)

Divak se asi sotva ztotozni s nejakou postavou, ale o to tady myslim ani nejde. Jinak spousta trefne kritiky na celou Indii, ale hlavne konstatovani skutecnosti. Ne, ze bych jim neco zavidel, ale obdivuji jejich jinakost, at uz ve zpusobu zivota, filmu, humoru nebo jidla. Indicky film ma budoucnost, o tom zadna...

Voskové muzeum (1988)

Voskove muzeum ma samo o sobe hezke ztvarneni a par zajimavych postav. Nic proti podobnym "hororum" z osmdesatych let, tento uz je az moc humorne pojaty a pritom se divak smat nechce. A se strachem to je jeste horsi... Myslim, ze by me tento film nezaujal ani zacatkem devadesatych let, kdy jsem hltal doslova vsechno.

Vězeňský rock (1957)

Cely film je postaveny na Elvisovi. A i kdyz jeho herectvi neni nejlepsi, je to proste Presley a jeho pisnicky. Cenny film hlavne pro jeho fanousky! Dejove proste a naivni, ale divat se na to da. Velmi zaujala krasa Judy Tyler, o to vice je to smutnejsi, ze si po filmu uz moc slavy neuzila.

Špinaví, prohnilí lumpové (1988)

Tak jiny zanr nez komedie neni na miste a moc vtipne mi to neprislo. Trochu to zachranuje Steve Martin, i tak odmitam z nejake nostalgie pridat treti hvezdicku. Namet az moc blaznivy, pritom humoru jako safranu.

Parkoviště (2014)

Na prvni dojem strasna blbost. Ale ma to sve kouzlo i myslenku. Dobry vyber postav, parkoviste i auta.-).

Falco (2008)

Falco za svuj kratky zivot toho stihnul tolik, ze ma divak po zhlednuti filmu pocit, ze byl osizen. Ale v kostce je vse podstatne zmineno. Mozna jsem postradal silnejsi atmosferu, ale bylo zajimave jeho zivot zprostredkovane sledovat. Slusny zivotopisny film, komu se jeho pisnicky libi, mel by si na film udelat cas.

V piatok, trinásteho... (1953)

Myslim, ze vsichni herci velmi prehravaji. Namet me zaujal, ale scenar me postupem casu zacal trochu nudit. Kazdopadne ke komedii to ma taky daleko. Potesi zabery na Bratislavu.

Pan profesor (2021) (seriál)

Cenim snahu, alespon trochu vychovavat nasi dospivajici mladez. To se na komercnich televizich vidi malokdy. Jednotlive epizody maji promenlivou kvalitu, ale vesmes maji co rict. Kdyz uz se musela resit i romanticka linie dospelych... Umel bych si predstavit vyzralejsi vztah. Jinak solidni prumer. Nova toho posledni dobou v osm vecer moc lepsiho nenabizi...

Mléčná dráha (2007)

Vidim, ze na dlouhe sceny jsou Madari experti... Je to takove relaxovani u hezky snimanych obrazcu ze vsedniho zivota, ktere clovek v zivote nema sanci ani vnimat. Dobry zvuk. Jinak je to takove artove nic, divak toho urcite vice uvidi, kdyz si sedne v parku na lavicku.