Jack Ryan: V utajení (2014)

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se dlouhou dobu odhodlávala. Na jednu stranu jsem se těšila na Keiru a Liverpool, ale mé oblíbené město se tam bohužel jen mihlo ve zběsilé honičce a v "přestrojení" za Rusko. U Keiry je pochopitelné, že se zřejmě snaží vymanit ze škatulky korzetové královny, ale do akčního béčka se tedy opravdu nehodí. Celý Jack Ryan je vesměs vcelku o ničem - hrozná nuda, nic nového, zajímavé snad jen scény Branagh-Keira (a ty byly, pokud se nemýlím, dvě). Jednoduše je to takové, jaké jsem to očekávala. K příznivcům těchto hloupoučkých a dokola se opakujících, ničím nevybočujících akčních krimi, kde jde jen o záchranu světa, přítelkyně a hlavně o efektivní honičku a střílečku se opravdu nikdy nepřidám.

Top Gear: Bolivia Special (2009) (pořad)

Absolutní vrchol všech speciálů. Auta jdou stranou, nekonají se žádné konkrétní úkoly - "jen" hoši musí doputovat z bodu a do bodu B, přičemž se nacházejí na nádherném, ale nebezpečném a drsném místě. V cestě jim stojí džungle (ten hmyz a hady jsem Hammondovi nezáviděla, mám stejnou fóbii), cesta smrti, nejsušší místo na světě - kde jde opravdu do tuhého, a strmé písečné duny. Zasmála jsem se a přitom mi naskočila husí kůže - výborné dobrodružství. Do amazonských pralesů se určitě nikdy podívat nechci, ale Chile vypadalo kouzelně!

Laskavý dotek (2012) (seriál)

Seriál jsem si pustila na jistotu s tím, že jsem si zamilovala už předcházející film. Client list rozdělený na epizody je však o trochu slabší. Ale pro dobré postavy, které dělají špatné věci, mám poněkud slabost a tak jsem ráda, že příběh svobodné matky pracující v "masážním salonu" dostal šanci na nějaké to obohacení. Jediným trnem v oku je pro mne taková maličkost - Jennifer s nakulmovanými vlasy a umělými řasami (které jí mimochodem opravdu nesluší) spí, vaří, uklízí i pracuje. Celý seriál je vlastně ve více směrech "nažehlený a přikrášlený" - dobrosrdečná šéfka klidně strádá pro dobro svých zaměstnanců, klienti jsou samí hezouni s dobrým srdéčkem, kteří si chtěji hlavně popovídat, .... Kdyby ty extra služby zahrnovaly jen to, tak už dávno v takovém salonu pracuji. :) Ale budiž, je to zábavné.

Nekonečná láska (2014)

Tenhle film rozhodně není dokonalý. Ale zajímalo by mě, proč v některých případech předvídatelnost a klišé diváci z čsfd dokáží přehlédnout a jinde ne. Asi tu chybí sirotek nebo umírající dítě. :-) Na film jsem se dlouho těšila, protože jsem již nějakou dobu neviděla pěkný romantický film - navíc mě v první řadě potěšila přítomnost Alexe Pettyfera a Julie z Nip/Tuck - Joely Richardson. Je pravda, že filmu schází špetka nápadu, ale na druhou stranu téma rodiče, který brání vlastnímu dítěti ve štěstí je mi celkem dost blízké a možná proto mám pro Nekonečnou lásku slabost. Co mi spíš vadilo je postava Jade, byla to taková dětinská uběhaná husička. S pěti hvězdičkami tedy trochu nadhodnotím, ale nedá mi to - když tu tak čtu ty komentáře.. to jste nikdy neprožili "lásku" na první pohled? Cyniky nemá nikdo rád. Tenhle film je jednoduše jako každá první láska - naivní, nevinná, chvílemi hloupá, ale nekonečná...

Klondike (2014) (seriál)

Nebudu hodnotit, protože jsem to nedokázala dotáhnout do konce. Ano, Yukon je tak surově a drsně krásný, až z toho mrazí a Robb.. tedy, Richard Madden je bezpochyby zajímavý. Ale jinak je to smrtící nuda, která až nebezpečně připomíná western - a to zrovna není můj šálek whiskey. "Hej, uděláme třídílný film o zlatokopech" asi znělo dobře, ale jak to vypadá na plátně, to už je jiná story.

Earth (2007) (TV film)

Ano, vizuálně je to nádhera a navíc dokument nevyzní plytce - celý film je provázen poselstvím, které ale stejně většina diváků zazdí nebo si ho nevšimne. Škoda. Díky změnám klimatu spoustě druhům hrozí, že nenajdou vodu nebo potravu a zahynou. Taková migrace za jídlem taky není žádná sranda. Tak mě díky tomu napadá, že spousta lidí říká, jak se ve volné přírodě zvířata mají lépe, než v kdejaké zoo - možná jsou svobodná, ale za jakou cenu? Rozhodně bych v jejich kůži nechtěla být. Ale abych se vrátila k samotnému dokumentu; občas má zabijácké tempo a je to nezáživné. Migrace velryb, buvolů, pořád to samé dokola. Chtěla jsem se nechat unést tou nádhernou přírodou a dokonalými záběry, ale nešlo mi to a občas jsem se vážně nudila.

Někdo to rád horké (1959)

Úsměvný film. Ale nejlepší komedie vůbec? Možná tak v roce 1959. Nepamatuji si, že bych se během sledování zasmála nahlas a to ani jedinkrát. Přesto nemůžu Some like it hot upřít jakési kouzlo, které vás chytne a nepustí do konce. Marilyn jsem nikdy neměla ráda (proč? stačí si přečíst zajímavosti), ale tady byla jednoduše nadpozemsky okouzlující. Když ne výkonem, vzhledem určitě. Curtis s Lemmonem ji ale jednoduše zastínili a jejich pitvoření v dámských šatech mě pobavilo. Co moc nechápu je odbytý konec, který mnohým připadá kultovní - pro mne byl uspěchaný.

12 let v řetězech (2013)

Film, který vás donutí stydět se za to, že patříte mezi lidi, kteří se vždycky cítili rasově nadřazení.. Bohužel téma je daleko lepší, než samotné zpracování. To je samo o sobě zbytečně natahované, má podivný scénář a emoce na bodu mrazu. Hudba Hanse Zimmera zajímavě dokreslila děj, ale ani ta nebyla tak výrazná, jako v jiných jeho počinech. Z takového silného příběhu by se dalo vymačkat určitě víc, takhle mám dojem, že se do toho někdo opřel jen napůl.

Sbohem, baby (2007)

V podstatě souhlas s Lulu13. Pravděpodobně jsem udělala chybu, když jsem si "Gone, Baby, Gone" pustila den po Prisoners, jelikož jsem doufala v podobnou kvalitu. Ale zatímco Zmizení je autentické, z Gone baby gone cítíte Hollywood již z prvního slova a prvního záběru. Scénář bolavě šustí papírem, aneb hlavně abychom do každé věty nacpali motherfucker , fuck a hromadu klišé. Samotný vývoj příběhu sice není předvídatelný, ale postavy a jejich dialogy ano a u všech máte pocit, že už jste to někde viděli. Mimo to Ben Affleck je prkenný jak před kamerou, tak za ní - a se svým bratrem si můžou podat ruce, ten jeho předčítací přednes, hrozný hlas a intonace mi vyloženě znechutily celý film. Michelle Monaghan zase ve většině scén stála v pozadí a koukala jak vyplašená srnka. Opravdu nechápu, co to mělo být a kde se vzala ta procenta, protože tady úplně scházely emoce, nějaká struktura příběhu a dobré herecké výkony.

Zmizení (2013)

Pray for the best, but prepare for the worst. Prisoners jsou vrcholem svého žánru, takhle poctivou psychologickou kriminálku jsem si neužila snad od Zodiaca. Temná, sychravá atmosféra, sexy Gyllenhaal (nezlobte se, nemůžu jinak - kérky!) a moje nervózní klepání prsty do stolu, které se ke konci přeměnilo ve skoro-hysterické kopání do protější židle. Bylo mi jasné, že píštalka sehraje v celém zmizení nějakou roli, ale když zapískala naposledy, naskočila mi husí kůže. K tomuto se vztahuje má první výtka - to nemohli už tak dlouhou stopáž natáhnout o dvě minuty a dopřát mi happy end? Nevadí, budu si namlouvat, že jsem ho dostala. Film mě vtáhnul již od první minuty, kdy je celé podání příběhu neskutečně reálné - žádný scénář, který "šustí papírem", klišé kecy, ale realita a autentičnost na plátně a to taková, že jsem plakala společně se zoufalými rodiči. Ztratit dítě je to nejhorší, co se vám může přihodit - ale ta nejistota, kdy nevíte, jestli žije nebo ne, to je ještě daleko horší.. Výborná záležitost, u které fungují zvraty, atmosféra, i výkony na jedničku. SPOILER Škoda jen, že ta bába blíže neobjasnila, proč..KONEC SPOILERU