Selfie (2014) (seriál)

Trochu nechápu to hodnocení, vzhledem k tomu, že vyšel pouze pilot. Jako projev demonstrace tedy také ohodnotím a to plný počtem. Už dlouho mě nějaký pilot takhle nedostal. Selfie je stručně a jasně odraz naší selfie posedlé generace a funguje to, opravdu jsem se smála nahlas jako už dlouho ne. A Karel Gillan je nejen krásná, ale opravdu sympatická. Moc se těším na další díly!

Rohy (2013)

Harry Potter nám opravdu dospěl, Daniel Radcliffe s rohy a flaškou v ruce vyvolávající v lidech jen to nejhorší je tak překvapivě přesvědčivý, že zavře svým skvělým výkonem mnohým pochybovačům ústa. Popravdě jsem po rozpačitém traileru čekala hloupost, ale příběh mě okamžitě upoutal. Bylo to zvláštním způsobem děsivé, zvrácené, absurdní a místy velice zábavné. Upřímně jsem na vážkách, do jaké žánrové škatulky "Horns" strčit, nic tak kuriózního a rozličného jsem již dlouho neviděla. Každopádně perfektní hudba deprimující atmosféře, nádherným scénériím a originalitě jen nasadila korunu (Manson, Pixies, Fever Ray..) - jedinou výtku mám ke konci, který mě zklamal. Nebýt jeho, dám bez váhání 5 hvězdiček. Škoda, že vyvrcholení nakonec působilo tak směšně.

Zlodějka knih (2013)

Navzdory kladnému hodnocení jsem trochu zklamaná. To je tak, když se na něco dlouho těšíte a máte opravdu velká očekávání. Jenže na téma druhé světové války jsem viděla tolik filmů, že už mě jen tak ledacos neohromí. Se Zlodějkou jsem trochu na rozpacích - opravdu nemám ráda filmy, ve kterých se dvě hodiny nic neděje a ke konci vás šokují a doženou k slzám. Což je přesně případ tohoto filmu. Kdybych měla děj shrnout jednou větou, tak mám skutečný problém, protože i ty krádeže knih tam zabraly tak čtvrt hodinu. Zvláštní je, že přes to všechno jsem si ani jednou neřekla "mě to nebaví" - celou dobu mě příběh Liesel hřál u srdce, ty její srnčí oči, milý tatínek Geoffrey Rush, předčítání židovi nebo hašteřivý vztah s Rudym. S příchodem bolestného konce se zážitek jen prohloubil, takže méně než čtyři hvězdičky dát nemůžu. Tyhle malé nemalé příběhy z druhé světové mě zkrátka baví, nikdy jich není dost.

Snog Marry Avoid? (2008) (seriál)

Zlé jazyky tvrdí, že tento pořad potlačuje individualitu. Ale já si nevšimla, že by na proměnu vybírali vyloženě vyčuhující jedince - opravdu tam jsou lidé, kteří nemají soudnost a dělají ze sebe vyloženě strašidla. Co mě nejvíce překvapuje, je většinou sebevědomí těch přehnaných slečen - zajímalo by mě, kde ho berou. Tenhle pořad je takový způsob, jak ukázat ženám, že můžou být krásné i bez hromady make-upu, silikonu a umělých řas. A přestože je to možná v některých ohledech povrchní, já se vždycky skvěle bavím.

Světová válka Z (2013)

Brad Pitt, horor a zombies. To jde k sobě asi tak jako káva se solí. Mimochodem ani jedno z toho není zrovna mým oblíbeným šálkem kávy. Většina filmů o zombících jsou totiž vesměs o tom samém a tak působí jako zaseknuté gramofonové desky. Ale "Světová válka Z" je výjimkou. Sice se opět jedná o zombie apokalypsu, ve které se v podstatě příliš nedozvíme o vzniku viru, ale podání je vcelku inteligentní, netlačí na pilu a rozhodně se nejedná o žádnou tupoučkou vyvražďovačku. A musím uznat, že Pittovi to tu mimořádně sluší (no co) - a přestože byl v celkem netypické roli, opravdu do příběhu zapadl.

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Říkejte si co chcete, ale tenhle film je lepší než většina toho, co vzniká v Česku v dnešní době. Nicméně spousta klenotů české kinematografie je na čsfd zavalena odpady už jen z principu, takže nezbývá než nad tím mávnout rukou. Já se skvěle bavila i když jsem film viděla snad po deseti letech - a nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky. To se mi u českých filmů stává opravdu, opravdu zřídkakdy - proto si dovolím trochu nadhodnotit :) Příběh je na naše poměry originální a poutavý a herci přesvědčiví - hlavně Krainová se mi líbila.

Po zániku Země (2013)

Po přečtení komentářů zdejších pseudo kritiků jsem čekala něco příšerného a ani se mi do sledování After Earth nechtělo, ale nakonec opravdu platí pravidlo "Nesuď film podle procent na čsfd" :). Nějaké ty logické mezery by se tam zcela jistě našly, jindy skvělý Will Smith byl nesympatický až běda, ale mě to neskutečně bavilo a jako jednohubka na oddych to funguje skvěle. Stejně mi připadá zvláštní, že u nějakých filmů, které jsou v podstatě nelogičnostmi tvořeny to funguje a lidi tu sázejí pět hvězdiček "to nevadí, přece to bylo taaak dojemné". Jen mě to dokola přesvědčuje o tom, že hodnocení je opravdu irelevantní.

Našrot (2013)

Film, který potěší lidi, jejichž hlavním životním cílem je být neustále na sračky.

Newyorská romance (2013)

Keira se vzdává korzetů a osvojuje si džíny a v tomto případě to není úplný průser. Miluji NY a miluji Keiru, ale tahle kombinace mi zkrátka tak úplně nevoní, raději ji vídám v dobových dramatech. Každopádně musím neochotně přiznat, že tahle role Keiře padla. A velice mile mě překvapila svým zpěvem, opravdu jsem netušila, že má tak krásný hlas. Fakt se mi líbí, že mě v každém svém filmu umí něčím vyvést z míry. Jinak mě zaujal nápad o nahrávání desky v ulicích NY a celkově mě hodně vtáhnul začátek, bohužel jsem opravdu válčila s posledními 40 minutami. S přivřenýma očima ale uděluji 4 slabší hvězdičky kvůli soundtracku a nepřeslazenému konci. Já vážně čekala, kdy se ti dva dají dohromady a ono nic. Mimochodem kdyby Levine hrál ve skutečnosti tak dobrou hudbu jako tady, tak si ho i poslechnu..

Frajeři ve Vegas (2013)

Takhle to nejspíš dopadne, když se chlapi na stará kolena rozhodnou zanechat na moment stereotypního života a rozjet to ve Vegas. Jeden se zamiluje, druhý si vyhodí z kopýtka, další konečně vyleze ze své ulity a ten poslední si začne vážit své ženy. Popravdě, nebýt tam té neskutečně trapné romantické linky mezi opravdu prkenným Douglasem (obávám se, že nespočetné množství botoxu mu nedovoluje se nějak přesvědčivě tvářit) a starou rádobymladou Mary Steenburgen, tak bych se bavila. Ale "obrovskou lásku vzniklou po pár společně strávených hodinách" jakž takž toleruji jen u naivních snímků o naivních mladých. V tomhle scénáristé poněkud překročili hranici únosnosti. Morgan Freeman většinou podobné hlouposti dokáže zachránit, ale tady nastoupil do potápějící se lodi, bohužel. Takže takový průměr, kterému uděluji tři slabší hvězdičky.