Alpha Dog (2006)

POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER! Vzhledem k tomu jak se celý film postupně vyvíjel, jsem ten konec fakt nečekal. Spíše jsem si myslel že bude soud, ten kluk to celé zapře, a řekne že utekl sám. Filmy podle skutečných událostí mám moc rád, to si pak člověk vždy uvědomí jak je život krásný a krutý zároveň. Justin Timberlake mě opět potěšil. Není tu mnoho věcí kromě večírků, chlastu, ženskej a drog ale i přesto je to celkem povedený film.

Univerzální uklízečka (2005)

Černá komedie to je, bohužel vtipu je tu strašně málo, i když ke konci to byla docela sranda. Čekal jsem že Rowan Atkinson bude tahákem filmu, ale není tomu tak. I další známý herci jsou nevýrazní, zkrátka není tu nikdo kdo by film vytáhl nahoru. Ten Swayze je ale hroznej dobytek, no a pani uklízečka? Ta skutečně odklízí jednoho podruhém, že i Dexter Morgan by mohl závidět. Vesničky v anglii mají krásné, to se musí uznat, i když poněkud nebezpečné :-)

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Louis de Funès už konečně přestal pronásledovat Fantomase a nudisty, teď se stal noční můrou fancouzských restauratérů "Takový malý předchůdce našeho Zdeňka Pohlreicha" Četník to sice není, ale i tak budou fanoušci Louise de Funèse nadmíru spokojeni.

Úkryt (2002)

Jo Fincher ten umí udělat atmosféru, to už všichni dobře víme. V úkrytu sice není tak hustá jako třeba v Seven nebo v The Game, ale pořád je to moc dobře odvedená práce. Obsazení Jodie Foster? Skvělá volba! Ona ty "vystrašný" role fakt umí zahrát skvěle. No a takovej trezor bych taky klidně bral. Ale chtělo by někoho k sobě, aby mi tam samotnýmu nebylo smutno, třeba zrovna takovou Jodie Foster.

Václav (2007)

Jak by řekl Oldřich Vlach z Vesničko má středisková "Poloviční blázen" , takový Venca alias Ivan Trojan skutečně je. Na mě film působil jako velmi vydařené české drama s komediálními prvky. Chvílemi jsem se smál, jindy to zase bylo docela silné. Ten kočár z trabanta by mu mohl kdejaký král závidět :D Pro mě jeden z nejlepší výkonu Ivana Trojana. Nejvíc mi z filmu utkvěla hláška "Všechno bude!" kterou jsem začal používat dost často i v běžném životě :)

Mamas & Papas (2010)

Mnohokrát rozebírané téma - Někdo dítě mít může a nechce ho, jiný po něm touží a mít ho nemůže. V našich končinách slušné drama, ale já musím hodnotit v celosvětovém měřítku a to už tak slavné není (Pokud chci být dobrý musím se srovnávat s těmi nejlepšími). Navíc z těch herců kteří si tu zahráli, žádného zrovna moc nemusím (Především Bydžovská s tím svým vychlastaným hlasem -To je fakt příšerný). Taky nechápu proč se všude v trailerech a v recenzích píše pořadové číslo filmu Alice Nellis. Rozumím tomu u mistra Tarantina, ale copak je Alice Nellis nějaká slavná a uznávaná režisérka???

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Vánoce + Popelka = Nemůžu u televize nikdy chybět! Libuška je kouzelná, oříšky jsou kouzelný a tahle pohádka jakbysmet. Václav Vorlíček natočil nejkrásnější pohádku všech dob. NEPŘEKONATELNÉ!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Pokládal jsem si otázku..."Proč má tento film tak divný název"? Kdyby se jmenoval třeba "Zvláštní příběh Benjamina Buttona", ale "podivuhodný" a "případ"? Copak je to nějaká kriminálka? Během sledování filmu jsem to už konečně pochopil, a ten název je totiž naprosto přesnej. Malinko odlišný film od typických "Fincherovek", i když střípky té jeho atmosféry kterou umí navodit jsem tu našel. Brad Pitt a Cate Blanchett tu oba podali obdivuhodný výkon. Tohle je film u kterého naporosto chápu když ho někdo ohodnotí nejnižším počtem hvězd, nebo naopak zase plným počtem. Hodně u Benjamina záleží na tom jak vám sedne, myslím si že kvalitu má velikou, ale nezapůsobil na mě natolik jak bych si přál. Vůbec se ale nebráním tomu vidět ho znovu.

Strašpytlík (2005)

Roztomilá Disneyovka pro děti s několika písničkami. Myslím že ani dospělí se nudit nebudou, protože je tu hodně srandovních postaviček. Příběh - stokrát omílané téma táta/syn. Nejvíce mě pobavil basseballový zápas, s komentářem našeho nejlepšího fotbalového komentátora Jaromíra Bosáka. Nastává otázka kdo je vlastně větší strašpytlík? Kuřátko nebo to prase? :)

Vzpomínky na Afriku (1985)

Ano, záběry přírody nádherné, stejně tak jako hudba a sympatická Meryl Streep, ta by se zkrátka rozdala na všechny strany. Na mě ale až příliš rozvleklé, dějová linie filmu slabá a snadno předvídatelná. Na krásnou africkou přírodu se zapomenout nedá, ovšem tento film mi ve vzpomínkách dlouho nezůstane.