Černočerná tma (2000)

Trochu mi ta planeta připomínala jednu lokaci "Silithus" z počítačové hry World of Warcraft, ti kteří hráli určitě vědí co mám na mysli. V žánru Sci-fi jsem hodně vybíravý, tohle mi přišlo docela atmosferické a velmi dobře odvedená práce. Já měl vždycky raději sci-fi odehrávající se na neznámých planetách než v kosmických lodí, takže v tomto ohledu spokojenost. Typický Vin Diesel "Hrajete tu sice se mnou, ale král tohoto filmu jsem já!" , tentokrát v plaveckých brýlích, ovšem bazén nikde a tak si oddělám alespoň pár mutantů. Jo a taky nesmí chybět tílko aby všichni viděli, jaký mám "bicáky" :)

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Jo tak takhle se dělaj reportáže, Johny Depp posunul reportérskou práci na uplně jinou úroveň. Asi taky pojedu udělat reportáž do Las Vegas, ovšem jen s Johnym, to je totiž uplně návykovej týpek. Tady jak byl skoro plešatej, vypadal fakt příšerně a drogama to určitě nebylo. Když se tak dívám na všechny Johnnyho filmy a jeho role, je evidentní, že kdyby si měl v příštím životě vybrat čím by chtěl být. Byl by zfetovaným pirátem, který má na ruce místo háku nůžky a popíjel by čokoládu v nějaký ospalí díře v říši divů :-)

Není cesty zpět (1995)

Hloupé dialogy a slabý film se spoustou nesmyslů. Také špatný dabing všech herců (především pak Russella). Nenapadá mě jediná věc kvůli které by stálo se na film podívat, protože i Russell se v tom bahně totálně utopil. Toho vietnamce kterej vypadal jako Michael Jackson tam pořád převáželi jak rohlíky do pekárny. Dobrej byl taky ten mafián, kterej si na lodi s klukem skládal puzzle :D

Casino (1995)

Vzhledem k tomu že den předtím než jsem si pustil Casino, mě očaroval film Tenkrát v Americe. Čekal jsem od Casina podobnou pecku, tedy alespoň v tom smyslu, že z něj budu stejně nadšenej. Ale nebylo tomu tak. Vždy když se děj odehrával v casinu bylo to bezva, samý hráčský fígle, podvody. Ale vždy když se přesunul mimo casino už to tak dobré nebylo. Jasný, nemůžou se tři hodiny odehrávat pořád jen v casinu, to chápu. Stejná herecká trojice jako ve filmu Tenkrát v Americe Robert De Niro, James Woods, Joe Pesci, doplněná o jeden sladký bonbónek navíc v podobě Sharon Stone. Woods a Pesci si tentokrát ale prohodili místa a mnohem více prostoru dostává Pesci, kterej podle mě předčil i samotnýho De Nira. Film je to samozřejmě výbornej, jestli ho někdy uvidím znovu, tak už budu vědět do čeho jdu, a jeho kvality třeba docením naplno. Chápal někdo z vás Sharon Stone? Vždyť ta ženská měla uplně všechno, tak co blbla. Tady asi platí to známé pořekadlo "Žena nikdy neví co chce, ale nepřestane dokud to nedostane".

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Typický Burton s tou svojí temnou atmosférou, kterou dokáže (pro mě překvapivě) přenést i do animovaného filmu. Akorát nevím jestli je tak uplně určená pro dětské publikum :) Dospělí si ale budou užívat spoustu morbidních vtípků. Velmi netradiční animovaný film s netradičním příběhem plným ulítlých písniček, černého humoru a parádních narážek na smrt.

Vendeta (2011)

Já teda nevim ale podle mě jsou i desetiletý holky chytřejší než tahle čtrnáctka. Nechat se nalákat na takovou kravinu jako je focení v nějaký ruině mi přijde trochu ujetý. A vůbec celej ten začátek na mě působil hodně naivně. To už by líp vypadalo kdyby jí znásilnili někde v parku, nebo třeba za školou. No nebudu se v tom radši rejpat. Celej film je osekanej jako nějaký software. Chyběl mi nějakej rozjezdovej začátek, potom samotný znásilnění, první reakce Ondry Vetchýho na to co se stalo jeho dceři, a pak to nějak kvalitně ukončit. Tohle všechno tam být, určitě bych hodnotil jinak. Na českej film poměrně solidní napětí, obávám se ale že divák se nespokojí jen s pouhou "naháněčkou" která při celkovém pohledu působí velmi prázdně. V tomhle případě když někdo vezme spravedlnost do svých rukou tak to naprosto chápu. K výkonu Ondry Vetchýho můžu říct jen "dost dobrý".

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Na svojí dobu to musela být opravdu velkolepá podívaná, když si představím že na to jdu v té době do kina, asi bych z toho byl unešený. Samozřejmě i dnes má Star Wars po celém světě své věrné fanoušky, já do nich ale nikdy asi patřit nebudu. Je pravda že celý film je poměrně velká nuda, tedy až na poslední půlhodinku, tam jsem měl konečně pocit že koukám na Star Wars. Hudba ta je samozřejmě perfektní, to se musí nechat. No a když už mají všichni laserové zbraně, tak bych jim doporučil přidělat alespoň laserový zaměřovač. Aby nestříleli pořád někam do háje, jako se jim to ve filmu stávalo :-D

Barevný závoj (2006)

Dlouhá cesta přes nevěru, opovrhování, choleru až k lásce a porozumnění. Barevný závoj zobrazuje život v dávné číně z "nemocné" stránky života. Já bych tam tedy opravdu žít nechtěl, ani krásná krajina by na tom nic nezměnila. Musím říct že jsem oběma moc přál aby k sobě našli cestu. Edwan Norton už podal daleko lepší výkony, za to Naomi Watts se mi líbila moc.

Invaze (2007)

Není nic krásnějšího než vystrašená Nikol Kidman :P Takovýchto filmů už tu bylo tolik, ale jen málokterý má velikou kvalitu. Zcela typický thriller, který jsem si ale jako fanoušek Nicol Kidman nemohl nechat ujít. Tvůrci by měli vymyslet nějakou zajímavější nákazu, to je pořád dokola to samé. Asi zhruba v půlce filmu jsem tušil ja se to bude dál vyvíjet, a skutečně jsem se trefil. Taky vám tu připadal Daniel Craig tak o 15 let starší než kolik mu ve skutečnosti je?

Most do země Terabithia (2007)

Enšpígl můj názor na tento film vystihl naprosto přesně! Na první pohled film pro menší publikum, ale já jsem se díky němu vrátil zpět do dětských let. Především díky oboum hlavním představitelům, kteří jsou sympatičtí a roztomilý (hlavně Anna Sophia Robb). Z velké části k tomu přispěl také moc pěkný český dabing (nevím s jakým dabingem film viděl Malarkey, ale ten co jsem viděl já byl krásnej). Při sledování filmu se ve mě mísil úsměv, radost, později smutek a slzy. Nejkrásnější místo které na žádné mapě nikdy nenajdete je dětská fantazie. Walt Disney měl na tyto filmy vždycky čuch.