Na ostří nože (1997)

Anthony Hopkins už nemlčí jehňátka nýbrž mučí medvědy. Až se někdy ztratím v divočině tak pevně doufám že se mnou bude Anthony Hopkins (druhý MacGywer), a budu spoléhat na to že mi neukousne kus tváře :D Zatímco Hopkins je herecká extratřída tak Alec Baldwin na mě působí jako velmi špatný herec. Z toho medvěda šel opravdu velký strach (opravdu musím pochválit moc pěkný), ale těšil jsem se že uvidím trochu více zvířat. Hodně dobrý film, jak jinak než v drsně mrazivé přírodě Aljašky. Zkoušel někdo jestli funguje ten kompas z té jehly? :)

Město duchů (2008)

Nedej bože kdybych někdy jen na chvíli zemřel, a pak se zase probral, tak doufám že mě navštíví taky nějakej mrtvej týpek a přihraje mi do cesty nějakou svoji pozůstalou kočičku.

Říše slunce (1987)

Steven Spielberg se teprve rozehříval, jako ranní slunce nad východem na své další válečné filmy. Mám stejný problém jako golfista. Málokdy se mi stává aby mě film z druhé světové války svou atmosférou takto zklamal, vůbec se mu nepovedlo přetáhnout si mě na svojí stranu. Třeba podobně jako se to povedlo filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu. Kde i samotný klučina byl roztomilý a moc jsem mu fandil. Christian Bale mě zklamal, raději si ho budu pamatovat v roli Batmana kde se opravdu našel. Ale co mě nepřekvapilo, tak to byl jeho vzhled. Ten vypadá pořád uplně stejně, ať jako dospělý nebo klučina :)

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Typické pokračování které se snaží být akčnější, zábavnější a celkově lepší. Ale jak už bývá zvykem je to spíše na škodu. Lepším pokračováním se může pyšnit opravdu jen pár titulů, ale tento určitě ne. Když nemáš nápad na pokračování je tu jednoduchá rada, přidej tam ženský a je to. Nejvíc mě ale dostává označení Chipmunků televizí Nova jako "Megafilm" , to bych vraždil. Buď na Nově nikdy neviděli pořádný film, nebo je nálepka "Megafilm" jen reklama jak přilákat lidi. Jiné vysvětlení nevidim.

Smrtonosná past (1988)

Začátek jedné série, která se stala startovací čarou pro pozdější akční filmy, jenž chtěly být něčím víc než jen béčkovými filmy. Já vám to říkal, neserte Willise....

Smrtonosná past 2 (1990)

Podle mě nejlepší Smrtonosná past, dokonce ještě o chlup lepší než jednička. Die Hrad 2 pochází z té zlaté éry akčních filmů. Nechybí tu nic co má takový pořádný akční snímek mít (včetně hláškujícího Willise), nemám vlastně nic co bych mu vytknul. Zvolit letiště pro další Smrtonosnou past byla jasná trefa do černého. Napadá mě jedno ponaučení vždycky věřte tomu co vám John McClane popvídá. "McClane jste špatnej chlap ve špatnej čas na špatnym místě...To jsem celej já".

Letohrátky (1990) (seriál)

Kid a Balů měli pořádné grády, tady jsem zbožňoval především tu znělku. Opět Disney a opět jsem díky tomuto seriálu prožíval překrásné dobrodružné příběhy, díky kterým jsem se jako kluk dostával do své fantazie. Zmeškat tohle tenkrát v Tv byl u nás ve třídě skoro zločin.

Gumídci (1985) (seriál)

Kdyby jsem se musel oženit s každým kresleným seriálem od Disneyho který jsem v dětství miloval, tak už bych měl pořádný kreslený harém. Opět jasných pět hvězd pro Bíďu, Babču, Báru, Brumlu, Breptu, Brůču a jejich hopsinkovou šťávu. Disney nás tenkrát bombardoval jednou kreslenou bombou za druhou!

Goofyho tlupa (1992) (seriál)

Sice o trochu horší než ty nejlepší seriály od Disneyho, ale na poměry dnešní úrovně seriálů pro děti pořád skvěle vtipné. Střeštěný Goofy a jeho tlupa patřila k mým nejoblíbenějším, tyhle pohádky jsou nesmrtelné!

Rychlá rota (1989) (seriál)

Další z té velké řady "srdcovek" mého mládí, a klasika všech klasik od Disneyho. Rychlá rota byla taková kreslená Mission Impossible, u které jsem hltal každý detektivní případ. Chip, Dale, Monty Jack, Gedžitka a Zip, jo to byly časy, jak já je tenkrát miloval, s dnešními kreslenými seriály nesrovnatelné! Znělka se mi zaryla tak do paměti, že ještě dnes bych ji dokázal odzpívat. Každý zmeškaný díl o víkendu v 8 ráno pro mě představoval životní katastrofu, z které jsem se pak musel celý týden vzpamatovávat :-)